Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Moje auto ma okres.. (audi A4 97r.)


evvcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam audi A4 B5 z 97r. w Kombi i jest problem -> przecieka woda do środka i jest zawsze wilgotno pod dywanikiem kierowcy. Już było rozbieranie do gołej podłogi (częściowo) coś tam zaklejono silikonem i myślałam, że będzie ok. Sprawdzano czy cieknie też ze słupka i nic. Niby nigdzie nic nie cieknie, ale wilgoć jest i prawdopodobnie z tego powodu odkleiła mi się podsufitka..cała :( (te przeciekanie już trochę trwa.. przypuszczam, że przy tych upałach wilgoć parowała i podsufitka poszła w dół) Czy macie jakieś pomysły gdzie zajrzeć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica nie cieknie?

No to raczej mało prawdopodobne, po pierwsze ubywałoby znacząco płynu w zbiorniku wyrównawczym, po drugie czuć by było 'słodkawy' zapach.

Ja bym obejrzał podszybie pod maską, po pierwsze czy otwory odpływowe są drożne, po drugie miałem kiedyś przeciek w a4 '95, winna była uszczelka po stronie kierowcy od linki otwierającej maske

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka z linki otwierającej maskę została zaklejona silikonem. Zaklejono tez skrzynkę w podszybiu, gdzie jest pełno kabli też od strony kierowcy. Kanały odprowadzające wodę z podszybia są drożne. Z chłodnicy nie ubywa wody więc to nagrzewnica raczej nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..sypie spod ecu , trzeba rozebrać dobrze, oczyścić i zapodać pod komp sylikonu :cool1:

Jeżeli uszczelniać to nie silikonem. Bardzo szybko wchodzi wtedy korozja. Już było o tym parę razy na forum by stosować inne środki-kleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

relingi, antena dachowa, uszczelka szyby przedniej. Skąd niby ta mokra podsufitka? Chyba czeka Cię, Ewo, jej zdjęcie i lanie wężem po dachu. Jedna osoba w środku, druga do polewania. Ostatnio znajomy też nie wiedział, skąd się leje woda, a jednak okazało się, że źle wklejono szybę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęstsze miejsca przecieków to:

-źle osadzona szyba

-obudowa komputera

-linka od maski

-zatkane odpływy

-uszkodzone uszczelnienie ściany grodziowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...