Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Szybkie pytanie o zmiane oleju


devon00

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za wyczerpujaca odpowiedz na moje pytanie...wybor padl na Motul 8100 X-CESS 5W40 5L zaleje i zobaczymy jak bedzie dalej

no to niezapomnij podzielic sie odczuciami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując swoje AEB z przebiegiem około 180.000km miałem go zalanego 10W40. Olej wymieniłem na Motul 5W40 i za każdym razem przy wymianie stosuję środek Motul'a do czyszczenia silnika. Silnik nie rozszczelnił się - więc polecam ten środek. Po kilku wymianach oleju patrząc pod korek wlewu oleju jest tam czyściej niż było po zakupie :) Nie zauważam przy tym jakichś negatywnych sutków stosowania środka do czyszczenia (rozszczelnienie, pogorszenie pracy silnika itp. itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoloo dzieki za info zastanawialem sie wlasnie nad zakupem tez tego srodka ale jesli jest tak jak piszesz to jesli beda mieli na miejscu gdzie odbieram olej to wezme...jeszcze jedno male pytanko jakiej firmy uzywacie filtrow oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domjenik nie spodziewałem się po tobie wypisywania takich rzeczy,że niby minerał 15w ma taką samą wytrzymałość na temp. jak syntetyk.

Z jednej strony twierdzisz ,że nagar bierze się od tego ,że olej wymieniają co 30tyś a z drugiej strony podpierasz się screenami jaki olej zalecają.

Są oleje longlife i producent zaleca ich wymiane co 30tys.

Zmieniasz olej co 30tys?Jeździsz na 10w/40?

Wątpię.

Po ulicach masa jeździ jeszcze starych szrotów ,które długo będą jeszcze jeździć i dla nich są te oleje 15w gdzie w ogóle nie ma hydrauliki.Zobacz ile jest w 1.8t hydrauliki.Poza tym są jeszcze oldtimery ,które go potrzebują.

Nowy silnik 5w ,trochę przechodzony 10w ,duży przebieg 15w...gdzieś to już słyszałem.

Z całym szacunkiem do ciebie Domienik rozczarowałeś mnie.

Filtr Mann.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem filtrów filtrona o na ich temat powiecie

Podobno trafiają się im wpadki dla tego ja używam Knecht-a lub Boscha :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozumiem ze nastepna wymiana do mojego 1.9tdi AHU ma byc zalana olejem 5W40?

ja teraz mam mobila 15W40 i jak tak czytam wasze wypowiedzi to zastanawiam sie czy dobrze leje dodam ze przebieg mam 300tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzes ostatnio zakladalem ich filt do a4 i co sie okazalo zamiast dokrecic go reka musialem go dokrecac kluczem do filtrow bo inaczej nie trzymal i wywalalo olej kolo filtra...we wczesniejszych autach innej marki nie mialem tego problemu

greg kwestia tego w jakiej kondycji masz teraz silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domjenik[/b] nie spodziewałem się po tobie wypisywania takich rzeczy,że niby minerał 15w ma taką samą wytrzymałość na temp. jak syntetyk.

Z jednej strony twierdzisz ,że nagar bierze się od tego ,że olej wymieniają co 30tyś a z drugiej strony podpierasz się screenami jaki olej zalecają.

zacytuj proszę,w którym momencie twierdzę,że nagar się bierze od tego,że wymieniają olej co 30tys...bo jakoś nie mogę znalezć swojego posta,w którym tak napisałem...

Są oleje longlife i producent zaleca ich wymiane co 30tys.

Zmieniasz olej co 30tys?Jeździsz na 10w/40?

Wątpię.

tak,jeżdzę na 10W i nie narzekam

Po ulicach masa jeździ jeszcze starych szrotów ,które długo będą jeszcze jeździć i dla nich są te oleje 15w gdzie w ogóle nie ma hydrauliki.Zobacz ile jest w 1.8t hydrauliki.

to dlaczego producent zaleca takie nawet do B6?

Z całym szacunkiem do ciebie Domienik rozczarowałeś mnie.

sorry-piszę,co myślę i nie dbam o to,czy to się komuś podoba,czy nie,nie uważam się za mędrca,któy pozjadał wszystkie rozumy i podważa argumenty fabryki,która wyprodukowała auto-jeśli producent zaleca stosowanie jakiegoś oleju w jakimś klimacie-to widocznie czymś to jest poparte,np jakimiś badaniami,na jakichś olejach,w jakichś autach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie wiem jak to sprawdzic

ale jak czytam ze 15W jest nie za dobry do turbiny ale za to dobry gdy silnik jest po wielu km

a za to 5W jest lepszy zima ale jak latem? no i kolejny plus ze lepszy dla turbo tak?

musze pogadac z mechanikiem bo on lal mi to co ja chcialem a jak widac teraz juz nie wiem co bym wlal :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany jaki olej do B5 1.6 benzyniok 96r. przejechane 200tys ? 10w40 bedzie dobry ? :hi:

zważywszy na to,że idzie zima i mrozy-10W :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wlejesz 0 czy 5 to tez nic sie nie stanie

zimą silnik bedzie łatwiej odpalał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...