Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problemy po podłączeniu HIDów-moduł komfortu szaleje


olas1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kilka dni temu podłączyłem zestaw HID i do dzisiaj było wszystko ok...kiedy odpaliłem auto i włączyłem światła na desce zapaliły się wszystkie kontrolki, zgasiłem auto i uruchomiłem ponownie problem ustał, wracając z pracy taki sam problem i teraz efekty po odpaleniu i włączeniu świateł same gasną i zapalają się co chwile opuściłem szybę w prawych drzwiach i teraz nie mogę jej podnieść w tych samych drzwiach też nie działa centralny zamek, cały czas na fisie pali się kontrolka ESP i nie mogę przełączać między funkcjami na FISIE, komputronik szaleje sam sie włącza i wył....

HIDy zostały zdemontowane i bez zmian wymontowałem też moduł komfortu ale nie widać żeby był popalony czy coś...

Odłączyłem panel klimatronika i jest troszkę lepiej bo światła nie wariują ale nadal pali się kontrolka ESP i nie działa prawa szyba...

Czy macie jakieś pomysły, a może jest ktoś z mojej okolicy i ma moduł albo da podmienić by zobaczyć czy to jego wina, chyba że macie inne pomysły.

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc bo ręce mam rozłożone :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vag i pokasować błędy , dobrze że to wywaliłeś i mam nadzieje że nie zapóżno :confused4:

Dominik myślisz że to wina hidów tyle ludzi ma zamomtowane i nie ma problemów :confused4:.Może te hidy to po prostu zbieg okoliczności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..dużo ludzi miało z tym problemy , czasami nawet słyszało sie o spaleniu niektórych modułów ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo sa HIDY i HIDY :decayed: wszystko zalezy na jakie trafisz :wink4: chinol to chinol

Nie ma co sie dziwic jednemu beda dzialac :) a drugiemu nie :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak błędy pokasowane i wszystko jest ok... tak wygląda bez podłączonego komputronika gdy go podłączyłem niby jest wszystko ok ale gdy wyłącze zapłon to znowu zaczyna się cały cyrk ze światłami itp...

więc sprawdź błędy w klimatroniku,bo może własnie on sieje cały ten bałagan,a hidy to tylko zbieg okoliczności...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędy z klimatronika:

6 Faults Found:

01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)

49-10 - No Communications - Intermittent

01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393)

49-10 - No Communications - Intermittent

00466 - Control Module for Steering Column Electronics (J527)

49-10 - No Communications - Intermittent

00457 - Control Module for Network (J519)

49-10 - No Communications - Intermittent

01593 - Heated Windshield (Z2)

36-10 - Open Circuit - Intermittent

00474 - Control Module for Immobilizer

49-10 - No Communications - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem podłączone te HIDy to przy ich włączaniu klimatronik przygasał na sekunde i później było dobrze może coś w klimatroniku? dodam że teraz jak go podłącze to wszystko jest ok do póki nie zapale świateł lub otworzę okno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem podłączone te HIDy to przy ich włączaniu klimatronik przygasał na sekunde i później było dobrze może coś w klimatroniku? dodam że teraz jak go podłącze to wszystko jest ok do póki nie zapale świateł lub otworzę okno...

jak hidy się rozgrzewają-pobierają strasznie dużo prądu,ale jak włożysz normalne żarówki-problem powinien ustąpić-zrób jeszcze scan z modułu komfortu,ale najpierw wyczyść wszystko i potem zapal światła i opuść szyby-zobaczymy co sie dzieje zaraz po zapaleniu świateł-rozumioem,że hidy są już odłączone :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie błędy generuje moduł komfortu?spróbuj jeszcze podpiąć inny moduł klimatronika i zobaczysz,czy będzie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie mogę namierzyć nikogo kto by podmienił panel chyba bede musiał poszukać i kupić i dopiero wtedy sie okaże...[br]Dopisany: 30 Wrzesień 2011, 17:03_________________________________________________wymiana klimatronika pomogła jest wszystko w porządku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...