Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Prośba o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dlaczego on ma w swoim AFN korekcje na 4 cylindrach a ja w swoim mogę sczytać z logu tylko na 3.

Opublikowano

Jeśli wszystkie wężyki masz po wymieniane to Podmień zawór N75 z N18 bo coś wariuje

Opublikowano

Jeśli wszystkie wężyki masz po wymieniane to Podmień zawór N75 z N18 bo coś wariuje

:good: A turbo na pewno było czyszczone? A jak tak czy dobrze złożone?
Opublikowano
  • Autor
Jeśli wszystkie wężyki masz po wymieniane to Podmień zawór N75 z N18 bo coś wariuje

zawory były pod mieniane i żadnej poprawy....

A turbo na pewno było czyszczone? A jak tak czy dobrze złożone?

Tak było czyszczone ...osobiście to robiłem wypolerowane że lśniło :)

raczej źle się chyba nie da złożyć turbiny...zresztą widziałem fotki na forum z czyszczenia ...

Opublikowano

Dlaczego on ma w swoim AFN korekcje na 4 cylindrach a ja w swoim mogę sczytać z logu tylko na 3.

Ma nowsze ECU.

Da się załozyc zle. :)

Nic nie rob i nic nie podmieniaj... wszystko jest dobrze. Szkoda ze przy czyszczeniu sprezarki nie wywaliles bebechów katalizatora.

Opublikowano
  • Autor

oto logi z podmienionym zaworem ...

W miejscu N75 wstawiony zawór N18 a wężyki od n18 po zaślepiane

dynamiczne

http://vaglog.rtnet.pl/1stasiek_58610.html

http://vaglog.rtnet.pl/1stasiek_58611.html

Jak widać dokładnie spada doładowanie przy 3500 obr/m

Dzięki Panie kolego "przemik "...muszę w najbliższym czasie zakupić u kol Gruchota zamiennik kata i zobaczymy :)

Opublikowano

wszystko w normie,ale...kolega dobrze radzi. wywal kata.

Opublikowano

Koledzy nie wszystko jest w normie :) wygląda to jakby miał założoną nieodpowiednią przepływkę np. z 1.8T, albo corsy czy coś :D

OLIVER podaj numer przepływki jaką założyłeś i zródło pochodzenia, może to jakaś chinska podróba ??

Opublikowano

igła RSW w nastawniku jest do korekty, potem pewnie będzie trzeba dawkę skorygować

zakup przepływki był zbędny..

po wycięciu kata zrób nowe logi

Opublikowano

igła RSW w nastawniku jest do korekty, potem pewnie będzie trzeba dawkę skorygować

z ktorych fusów to wywróżyłes ? :)

Opublikowano

0.680V jest w normie. nie ruszać bez potrzeby.

Opublikowano

przemik kiedy ty zaczniesz kumać to na moim poziomie :)

to fakt, skoro jest w normie szkoda ruszać, no ale musiałem na to zwrócić uwagę bo mam inne normy :)

Opublikowano

przemik kiedy ty zaczniesz kumać to na moim poziomie :)

Nie jest wysoki wiec chyba nie trudno będzie :wink4:

to fakt, skoro jest w normie szkoda ruszać, no ale musiałem na to zwrócić uwagę bo mam inne normy :)

Inne nie znaczy ze dobre.

Pozdrawiam

Opublikowano

przemik kiedy ty zaczniesz kumać to na moim poziomie :)

Nie jest wysoki wiec chyba nie trudno będzie :wink4:

Niech ludzie ocenią

Opublikowano
  • Autor

Witam Ponownie .... :hi:

Kat został usunięty...nie odczułem różnicy podczas jazdy a co o tym fachowcy?

Oto log..

http://vaglog.rtnet.pl/1stasiek_59047.html

Opublikowano

Witam :)

Grupy w logach robimy osobno a nie " zusammen " :gwizdanie:

Pozdrawiam :>

ps. chyba ze sie myle...

Opublikowano

faktycznie wycinka kata nie pomogła..jaki zamiennik kupiłeś?

czy egr był czyszczony?

w jaki sposób był czyszczony kolektor ssący?

logi dynamiczne staraj się robić pojedynczo, no i obowiązkowo od 1500obr do 4200obr, a jak byś robił od 1000obr to jeszcze lepiej

do 2500obr turbina śpi, jako drugi pod nuż idzie układ sterowania podciśnieniowym, podłącz na krótko podciśnienie od rozgałęźnika przy grodzi bezpośrednio na gruszkę i zrób loga 011 od 1000obr do 2500obr na trzecim biegu, jak widzę odczyty z nowej przepływki(gdzie kupiona...?) to mi to wygląda na jakiś zator w dolocie lub wydechu no ale kolektor czysty i kata brak.., albo dawką jest za mała, możesz mieć też wydarty wirnik turbiny która słabo pompuje, albo map sensor oszukuje, opcji sporo no ale któraś na pewno jest rozwiązaniem by fura zaczęła wgniatać w fotel od 1700obr jak należy

Opublikowano
  • Autor

:hi:

Witam ponownie ...

A więc Tak ..

Panie Damianie...

Zamiennik kata kupiłem u Andrzeja Gruchot (polecany na forum )

EGR - był czyszczony i jest czysty i szczelny

kolektor ssący czysciłem osobiście - wypalany jest czyściutki

przepływka kupiona w Mikołowie - Części samochodowe BOSCH ATE SACHS

(dodam ze na poprzedniej starej też cieło podobnie )

a oto logi dzisiejsze...

dynamiczne...003,011

http://vaglog.rtnet.pl/1stasiek_59158.html

http://vaglog.rtnet.pl/1stasiek_59159.html

dynamiczne 003,011 . z wężykiem na krótko do gruszki turbo...

http://vaglog.rtnet.pl/1stasiek_59156.html

http://vaglog.rtnet.pl/1stasiek_59157.html

Może teraz będzie jaśniej.. :)

Opublikowano

Wykonaj oddzielnie 011 i 008... :)

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.