Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[INNE] Golf 4 prośba o analize logów - program niewiadomego pochodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1.9 TDI AHF 110KM fabrycznie

Samochód jest po chipie niewiadomego pochodzenia. Podobno 130 KM, mocno dymi przy bucie i się zastanawiamy czy to wina felernego programu czy czegoś innego (przepływomierz?). Logów statycznych i bs póki co nie wklejam, bo z tego co na szybko przejrzałem mieści się w normie albo lekko odstaje. Grupa 13 w normie. Wolę się upewnić czy to na pewno wina programu zanim narażę chłopaka na wydatki u tunera.

Log (1 - 003)

Log (2 - 008)

Log (3 - 010)

Log (4 - 011)

Opublikowano

program jest do doopy ...

Opublikowano
  • Autor

program jest do doopy ...

A coś dokładniej?

Bo według tego co ja widzę, to w grupie 008 blok 3 (ograniczenie momentu obrotowego) te wartości są za duże. No i ogólnie coś jest spieprzone w skali obrotów 2000-2500. Za dużo koksu w programie? Stąd pewnie dymienie - w dobrym kierunku idę?

Czyli na pewno nie szukać przyczyny gdzie indziej tylko jechać do dobrego tunera na poprawkę? Znajomy kupił już samochód na koksie, także nawet nie wiemy kto ten program robił :wallbash:

Opublikowano

Po logach ciezko dokladnie ocenic stan modyfikacji. Ale tutaj widac ze program jest kiepski. Tak dymienie moze byc skutkiem tej wydumki ktora siedzi w ECU.

Najlepiej :

- wgrac serie i wykonac diagnostyke

- jesli wszystko OK - porzadny mod u kogos kumatego

Pzdr

Opublikowano
  • Autor

Dzięki panowie :good:

Opublikowano

Hmm a z tego co ja widzę to przepływka też pewnie nadaje się do czyszczenia, mieży około 70% swojej wydajności i ogólnie jeżeli auto ma kopa i kopci tylko przy pełnym bucie to może wcale nie jest taki zły ten chip?

Opublikowano
  • Autor

No ja też obstawiałem na przepływke tylko ten chip trochę namieszał i ciężko na 100 % ocenić. Ogólnie auto dziwnie jedzie, tak jakby nie równo ciągnęło, wahania mocy, co z resztą jest widoczne w logach.

Opublikowano

No ja też obstawiałem na przepływke tylko ten chip trochę namieszał i ciężko na 100 % ocenić. Ogólnie auto dziwnie jedzie, tak jakby nie równo ciągnęło, wahania mocy, co z resztą jest widoczne w logach.

Panowie , gdzie przeplywomierz a gdzie dymienie , nie tworzcie teori pt "moze" .. zrob log 001 i bedzie czarno na bialym skad ten dym za autem bo jak widze nie dowierzasz i szukaj rozwiazania skoro przyczyna zostala juz podana ...

wgrajcie serie i wtedy trzeba leczyc auto , a soft jak pisalem zrobiony przez osobo lekko uposledzona w tym temacie ...

oczywisce przpelywomierz moze byc juz slaby w tym aucie [dosyc niska masza powietrza] , ale ocenianie go na podstawie logow z takim programem to nie tedy droga

Opublikowano

No ja też obstawiałem na przepływke tylko ten chip trochę namieszał i ciężko na 100 % ocenić. Ogólnie auto dziwnie jedzie, tak jakby nie równo ciągnęło, wahania mocy, co z resztą jest widoczne w logach.

Panowie , gdzie przeplywomierz a gdzie dymienie , nie tworzcie teori pt "moze" .. zrob log 001 i bedzie czarno na bialym skad ten dym za autem bo jak widze nie dowierzasz i szukaj rozwiazania skoro przyczyna zostala juz podana ...

wgrajcie serie i wtedy trzeba leczyc auto , a soft jak pisalem zrobiony przez osobo lekko uposledzona w tym temacie ...

oczywisce przpelywomierz moze byc juz slaby w tym aucie [dosyc niska masza powietrza] , ale ocenianie go na podstawie logow z takim programem to nie tedy droga

podpisuje sie pod tym, pokaz loga 001

i nie ocenia sie pracy przeplywomierza w aucie po modzie na podstawie gr 008 tylko 010

Opublikowano

to się zbiera jak seria..

wyczyść przepływkę i wymień filtr powietrza jak stary

pokaż dynamicznego 001 i 004

Opublikowano

podlane paliwem w programie.

musi dymić.

Opublikowano

Log (0 - 001)

Log (1 - 004)

004 mam tylko statyczne. Dynamiczne gdzieś się zapodziały. Jak znajdę to dołączę.

naprawe auta zacznijcie od wgrania serii ...

Opublikowano

Może taniej i prościej będzie kupić ECU z seryjnym programem i podmienić zamiast wróżenia z logów. :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.