Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Wyciek z tyłu silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ! gdzieś z tyłu ( od strony ściany grodziowej ) wali mi olejem..tak mi się wydaje raczej nie jest to z pod głowicy bo wody nie ubywa , nie kopci .. w sumie to nawet oleju nie ubywa.. Nie jestem w stanie dojść co to jest bo nie ma tam wogle miejsca, ktoś ma jakieś sugestie ?

Opublikowano

kolego ja juz u mnie dochodzę ze 2 miesiące i dalej jestem w kropce. Mechanik mi gada ze to glowica, ale ja sie z nim nie zgadzam ponieważ, nic po za wyciekiem się nie dzieje. Pompa vacum sucha, weze sprawdzalem i tez wydaje sie byc sucho, uszczelka z pokrywy zaworow nowa i d*pa olej dalej sie pojawia

Opublikowano
  • Autor

u mnie wszystko nosi sie na skrzynie...strasznie wkurzajace !!

Opublikowano

ja też się nad tym doktoryzowałem, podobno pompa vacum, jeśli a nieszczelność to nic nie pomoże tylko wymiana,ja narazie olałem temat bo mam mały ten wyciek,będe myślał nad wymianą pompy na wiosnę.

Opublikowano

Koledzy, jak chcecie się dowiedzieć skąd cieknie to fotki tu wklejcie. Najprawdopodobniej będzie to wyciek albo z pompy tandem (paliwa i podciśnienia) albo z uszczelki pokrywy zaworów.

Opublikowano
  • Autor

ciężko zrobić jakieś zdj nie ma tam wogle miejsca..

Opublikowano

umnie to wyglada jak by z korektora

Opublikowano

No to będzie nadal zgaduj-zgadula :gwizdanie:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Czy jeżeli jest lekki wyciek paliwa z pompy tandem to można tak jeździć przez jakiś czas dopóki się nie znajdzie jakaś na wymiankę ?

Opublikowano

Dobra to skoro nikt fotki nie chce wrzucić to ja to zrobię :naughty: bo dziś oglądałem m.im. dolot, ale zauważyłem kilka innych miejsc gdzie jest wyciek, nieszczelność?

07112011588.jpg - czy to jest wąż ciśnieniowy, który wchodzi do vacuum pompy? Chodzi luźno, oraz jak widać jest z oleju. Ten łącznik gumowy który wchodzi do ściany grodziowej, oraz jest połączony z tym wężem też jest luźny. Niestety nie wyczyściłem połączeń dolotu wcześniej i nie wiem czy ten olej to wyciek z łącznika EGR :confused4:

Opublikowano

Hej i to nazywasz wyciekiem ?

Dawid daj fotkę makro bo tam nic nie widać a przy okazji nie wyciągaj węża dolotowego tylko go wsuń tak jak być powinien. Trochę mokry jest wąż podciśnienia idący do serwa ale nie ma powodów do niepokoju.

Chcesz widzieć mój silnik od strony turbo ?

Baba mi tuje, że jest OK a ja do auta nie włożyłem ani grosza od kilku lat bo zawsze znajduje jakieś inne ważniejsze powody. Mówię jej, że zaraz się silnik rozsypie i będzie jeździć autobusem ale gadaj babie. Dobrze, że mam w zanadrzu trochę lewej kasy i podrasuję tego gada bo inaczej byłaby tragedia...

Auto wgląda już z zewnątrz na potrzebę konkretnej reanimacji nie mówiąc już o stanie wewnętrznym ale co tam - jak się kula to jest dobrze. Jestem mechanikiem z zawodu (chodź nie tym od samochodów) ale aż mi się serce kraja jak na to patrzę ale co tam... Żona myśli, że będzie dobrze, owszem ale jak długo ...

Opublikowano

zazwyczaj szewc bez butów chodzi :) pamiętaj.. im dłużej nie grzebiesz przy aucie tym dłużej się ono nie psuje :decayed:

Opublikowano

Próbowałem zachęcić innych użytkowników do wklejania zdjęć :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.