Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Obroty i spalanie


Pawel L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam od września 2011 roku Audi a4 2002 rok, 180 km, 2.5 TDI Quattro w tiptronicu.

Niedawno wymieniłem rozrząd, termostat, pompe wody, etc.

Troche niepokoja mnie wysokie obroty, ktore osiagaja wartosc 2100 - 2200 przy jezdzie 100 km/h.

Dodatkowo spalanie przy takiej jedzi wynosi okolo 10 - 11 litrow (na trasie).

Z kolei w miescie spalanie mam okolo 15 - 16 litrow na krotkich odcinkach, okolo 5 - 6 km. Jezdze stosunkowo wolno.

Ale zauwazylem bardzo dziwna rzecz, podczas jazdy w miescie osiagam spalanie srednie okolo 12 - 13, a w momencie kiedy stoje na swiatlach i trzymam noge na hamulucu (D) to mi spalanie srednie rosnie w bardzo szybkim tempie, nawet do 25 litrow na 100 km/h!!!!!!!!!! nie wiem czy wysokie spalanie ogolnie nie jestem tym spowodowane?

czy spalanie 10 - 11 litrow na trasie przy spokojnej jezdzie nie jest zbyt wysokie?

czy spalanie 15- 16 litrow w miescie przy spokojnej trasie nie jest zbyt wysokie?

Pozdrawiam,

IMG_2349_1.jpg

IMG_2356_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam AKE quattro w manualu spalanie na trasie srednie 8 litrow, w miescie max 12, na postoju nie patrz na spalanie na kompie .... moim zdaniem masz zbyt duże zuzycie paliwa z tym, że zalezy jak to wyliczasz tankujesz do pełna i dolewasz po 100 km, czy wg FIS ?? Jesli teraz masz takie wysokie spalanie to co będzie w zimę ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - bracholek ma Allroada 2,5TDI 180KM quattro w tiptronicu i spalanie w trasie waha się w granicach 9,5l (przy spokojnej jeździe) - 11 l (przy lekkim zap.)/100 km. W mieście 15l/100km. W twoim przypadku powinno być podobnie bądź troszkę mniej ponieważ A4 jest lżejsze od Allroada.

Jeśli chodzi o obroty to wydaje mi się (ale nie jestem tego pewien), że przy tej prędkości obroty powinny być o ok. 100-200 rpm mniejsze. Skoro wymieniałeś rozrząd to może masz źle ustawiony kąt wtrysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę Pawła....

Też od paru dni jestem właściciel takigo samego auta i też zrobiłem pasek i inne duperele. Spalanie w trasie spada mi do 7.7 weg FIS. W mieście wiadomo i do 15 może dojść. POd światłami obroty ok. 1000 rpm. Zdaje się że musisz podregulować silnik.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spalania to wystarczy wziac dane producenta, dodac 10-20% i tyle mozna sie spodziewac (oczywiscie jak Twoje miejskie trasy to max 2km zrobione ze srednia predkoscia 10km/h to 15l/100 nalezy traktowac jako super malo)

Dla porownania moj tip 5bieg oska pali w jezdzie 95% po Wro okolo 12-13l/100 (producent chyba podaje 11 w cyklu miejskim)

W trasie mieszanej (wiochy, gory, autostrady i troche miasta) srednia wychodzila 7-8 (obcnie uzywam na tej samej wielokrotnie powtarzanej trasie drugiego auta oski w 6tce manualu 2,0tdi CR 143ps i tam wychodzi mi 5.8-6,2)

Jak chcesz bajek sluchac o zuzyciu 11l dla 2.5v6tdi+tip+q w miescie to wlacz "jedynke" o 19h...

Na swiatlach trzymaj auto na D.... rozlaczania/podlaczanie napedu ubija skrzynie

Warto zrbic logi bo moze sa jakies niedomagania typu niesprawny EGR, przeplywomierz, wtrysk sterujacy itp podnoszace zuzycie paliwa

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tym wzrostem sredniego spalania na hamulcu na swiatlach?? :/

normalna sprawa :wink4:

A co do wysokiego spalaniaw mieście ,czy nie małego w trasie to niestety autko nie waży 800kg więc spalanie w tipie ,w Q nie będzie nigdy malutkie jak w ośkach z np.avf'em ,za wygodę trzeba troszkę zapłacić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...