Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Przy jakim przebiegu wymienić rozrząd i wałeczek napędzający pompę oleju


true

Przy jakim przebiegu wymienić rozrząd i wałeczek napędzający pompę oleju  

  1. 1. Przy jakim przebiegu wymienić rozrząd i wałeczek napędzający pompę oleju

    • ok 90 tkm (tak piszą na forum)
    • od 100-110 tkm
    • 120 tkm (książka serwisowa)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam auto 4 lata z przebiegiem 90 tyś KM.

Przy próbie umówienia się na przegląd zasugerowano mi wymianę rozrządu i pompy wody przy moim obecnym przebiegu.

W książce serwisowej jest 120 tyś km...

Wiem że w tym silnikach problematyczne jest zagadnienie wałeczka przekazującego obroty z silnika do pompy oleju, może też pasowało by go wymienić przy przebiegu 90 tkm?

Co o tym myślicie, jakie jest wasze zdanie i doświadczenie związane z tym tematem.

Rozrząd wyceniono mi na 1300-1500 zł

Wymianę wałeczka na jakieś 1500 zł

+ filtry, olej itp jak przy standardowym przeglądzie.

Co myślicie o tej cenie jak na Warszawę i okolice?

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto 4 lata z przebiegiem 90 tyś KM.

Przy próbie umówienia się na przegląd zasugerowano mi wymianę rozrządu i pompy wody przy moim obecnym przebiegu.

W książce serwisowej jest 120 tyś km...

Wiem że w tym silnikach problematyczne jest zagadnienie wałeczka przekazującego obroty z silnika do pompy oleju, może też pasowało by go wymienić przy przebiegu 90 tkm?

Rozrząd wyceniono mi na 1300-1500 zł

Wymianę wałeczka na jakieś 1500 zł

+ filtry, olej itp jak przy standardowym przeglądzie.

Co myślicie o tej cenie jak na Warszawę i okoliy

mozesz spokojnie jeszcze jezdzic.na tym rozrzadzie.

1300 za wymiane rozrzadu z pompa wody.ok

1500 za wymiane zabieraka, chyba zart.

warto zajrzec w naped pompy iwprzypdku zuzycia gniazda usunac zespol walkow.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=128515.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem w takiej samej sytuacji co ty i też myślałem o wymianie tego napędu pompy oleju wraz z rozrządem. A co do rozrządu to w serwisie nazwijmy to przyjazny mechanik powiedział że przebieg przebiegiem ale trwałość rozrządu to 5 lat ale wiesz to jego sugestja i trzeba to potwierdzić więc na formum może ktoś coś jeszcze podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam auto 4 lata z przebiegiem 90 tyś KM.

Przy próbie umówienia się na przegląd zasugerowano mi wymianę rozrządu i pompy wody przy moim obecnym przebiegu.

W książce serwisowej jest 120 tyś km...

Wiem że w tym silnikach problematyczne jest zagadnienie wałeczka przekazującego obroty z silnika do pompy oleju, może też pasowało by go wymienić przy przebiegu 90 tkm?

Co o tym myślicie, jakie jest wasze zdanie i doświadczenie związane z tym tematem.

Rozrząd wyceniono mi na 1300-1500 zł

Wymianę wałeczka na jakieś 1500 zł

+ filtry, olej itp jak przy standardowym przeglądzie.

Co myślicie o tej cenie jak na Warszawę i okolice?

Pozdrawiam

Jarek

jeździj jak w książce napisano, ja też przy około 90 myślałem o wymianie, ale w końcu zrobiłem przy 126 tysi i spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi gdzie ten wałek wymienić za małe pieniądze?

Bo powiedzieć że 1500zł to strasznie dużo to prosta sprawa, sam jestem tego świadom ;)

Jednak znalezienie serwisu który wymieni to taniej to juz nie jest taka banalna sprawa ;)

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal ten cały system smarowania i wrzucaj według przepisu jara- pozniej ogarnij dpf -usun mechanicznie i programowo,serie bedziesz mial o niebo lepszą, a aso nawet nie zorientuje sie ,że cokolwiek było grzebane takze gwarancja jezeli masz ci nie poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal ten cały system smarowania i wrzucaj według przepisu jara- pozniej ogarnij dpf -usun mechanicznie i programowo,serie bedziesz mial o niebo lepszą, a aso nawet nie zorientuje sie ,że cokolwiek było grzebane takze gwarancja jezeli masz ci nie poleci.

Plan idealny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi gdzie ten wałek wymienić za małe pieniądze?

Bo powiedzieć że 1500zł to strasznie dużo to prosta sprawa, sam jestem tego świadom ;)

Jednak znalezienie serwisu który wymieni to taniej to juz nie jest taka banalna sprawa ;)

Jarek

wymiana zabieraka, to odsuniecie przodu,odsuniecie w dol zawieszenia, demontaz miski olejowej. zabierak kosztuje max do 50 zl. czynnosci serwisowe max 600 - jezeli wykonanie lacznie z rozrzadem.

tyle ze taka operacja jest zwykle bez sensu, wymana zabieraka jezeli wyrobione jest jego gniazdo, bez wymiany zespolu walkow, to leczenie syfu pudrem. lepiej dokonac kastracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...