Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy można wymienić pamięć RAM ??


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Przy starcie systemu mam taki wielki napis : ASUS P4PE2-X

Jak dałem pauzę to mi się wyświetliło między innymi coś takiego:

American Megatrends

ST317221A 3.03

HL-DT-ST GCE - 8481B 1.00

Więc który napis to typ płyty głównej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy starcie systemu mam taki wielki napis : ASUS P4PE2-X

I to jest właśnie producent i model płyty głównej.

Poszperałam na google i wygląda na to że płytka ma dwa sloty na DDRy SDRAMy o taktowaniu 533/400/333 MHz

Czyli tylko sprawdzić czy pasuje typ i taktowanie : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pamieci - to plyta glowna musi obslugiwac dane pamieci o takim samym napieciu (V), np. plyta obsluguje pamieci o napieciu 1.3V i odpowiednio takie kosci musza byc instalowane, timingi dajesz na Auto i powinno hulac, choc bywa ze dwie kosci roznych marek nie potrafia ze soba wspolgrac i komp nie bangla prawidlowo

co do karty sieciowej to masz ja na plycie (gniazdko rj45), ale oczywiscie mozesz dopiac inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie dojdzie do sytuacji,że na jednej płycie będę miał dwie pamięci - chcę tylko przemienić z 256 na 512.W tym komputerze do którego wstawiam RAM 512 nie mam nigdzie karty sieciowej - z tyłu brak gniazda rj45. Dziś kupiłem na allegro coś takiego http://allegro.pl/item314868463_pentagram_hornet_10_100_pci_oem.html

Mam nadzieję,że będzie ( musi) to współpracować z routerem TP LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy starcie systemu mam taki wielki napis : ASUS P4PE2-X

I to jest właśnie producent i model płyty głównej.

Poszperałam na google i wygląda na to że płytka ma dwa sloty na DDRy SDRAMy o taktowaniu 533/400/333 MHz

Czyli tylko sprawdzić czy pasuje typ i taktowanie : )

A stanie się coś jak się pomylę i do slotu na DDR-y wsadzę pamięć DRAM lub odwrotnie ??? Można cos zepsuć czy tylko żle to będzie chodzić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć już zamieniona - obydwie były DDR-y i w dodatku tej samej firmy więc pasowały w sloty. Po wymianie komputer chodzi bez żadnej instalacji nowego sprzętu . Dzięki za porady - można zamknąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...