Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] PO pracy silnika na wysokich obrotach, siwy dym z rury wydechowej.


fiskuzz139

Rekomendowane odpowiedzi

Dręczy mnie myśl, kiedy kupiłem auto jakieś 3 miesiące temu, chciałem po pewnym czasie sprawdzić czy są sadze bo autko stało i nie było jeżdzone przez rok, na ciepłym silniku podkręciłem go do około 4tys obrotów po czym silnik odmówił posłuszeństwa próbowałem odpalić i nic, po czasie może 5/10min auto ledwo odpaliło ale z wydechu leciał bardzo intensywnie biały/ siwy dym (z tyłu nie było nic widać) przez około 3min. Od tamtej pory nic takiego się nie działo silnik ma moc turbo bardzo dobrze chodzi.

Nie mogę się domyśleć co mogło być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzył się ostatnio w pasku miałem identyczny przypadek moja osobista rada jak możesz to wydłub ze środka katalizator od razu turbinka odżyje będzie lepszy przepływ spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo banalan przyczyna juz ci opisuje co bys był spokojny.

przyczyna zduszenia silnika bylo zawieszenie sie popychaczy hydraulicznych co spowodowało ich napełnienie. co spowodowało nie domykanie sie zaworów.

nieraz odpusci odrazu a nie raz sie dzieje jak u ciebie ze zapali po jakims czasie.

siwy dym spowodowany został przez to ze kreciles go długi czas co spowodowało napełnianie cylindrów paliwem podawanym w trakcie krecenia. gdy silnik zapalił paliwo ktore bylo zgromadzone w cylindrach nie zostało spalone a w czesci wyrzucone do kolektora wydechowego do turbo stamtąd do ukł. wydechowego (zapewne masz jeszcze katalizator w ktorym paliwo sie zatrzymało i musiało sie wypalac stęd długie dymienie).

co poradzic? - zmiana oleju na bardziej drozszy leprzy jesli to nie pomorze wymienc hydrosztosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki za opisanie przyczyny:)

Olej wymieniłem zaraz po sprowadzeniu razem z rozrządem zalałem mobilem taki jak był wcześniej:) na obecny czas wszystko jest ok, kata mam w planach wyciąć:) a rano mi nie kopci wcale :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...