Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Cisza w tylnych głośnikach - gdzie szukać przyczyny ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

kiedy kupiłem auto (B6 sedan) glosnik pod tylną szybą już milczał a ostatnio padły i wszystkie w tylnych drzwiach. Moje radyjko to Pioneer DEH P3100UB. Szukałm na Forum ale w sumie nie znalazłem konkretnego rozwiązania. Może Któryś Kolega zna się na temacie ?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust - problem polega na braku zasilania Remote do wzmacniacza sprawdź obecność 12V po włączeniu radia na niebieskim przewodzie wychodzącym z kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co w końcu u Ciebie było nie tak bo mam to samo w Avancie 2002r.

Subo ledwo go słychać a w tylnych drzwiach w ogóle tylko bzyczenie.Radio Chorus.

Przerobiłem kupe postów na wyszukiwarce i na myśl nasuwa mi się problem ze wzmacniaczem :embarrassed:

Ile taki morze kosztować jak coś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeżeli chodzi o głośniki w półkach to wina leży pewno po stronie wzmacniacza który nie dostaje impulsu 12V od nie oryginalnego radia . Ale jeśli w drzwiach głośniki nokia z wbudowanym wzmacniaczem przy magnesach to albo bezpiecznik albo kabelki się odlutowały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeżeli chodzi o głośniki w półkach to wina leży pewno po stronie wzmacniacza który nie dostaje impulsu 12V od nie oryginalnego radia . Ale jeśli w drzwiach głośniki nokia z wbudowanym wzmacniaczem przy magnesach to albo bezpiecznik albo kabelki się odlutowały .

Tylko, że w B6 wzmacniacz i radio chodzą na jednym bezpieczniku. :gwizdanie:, no chyba że było coś przerabiane.

Trochę dziwny zbieg okoliczności, żeby kabelki odlutowały się jednocześnie w dwóch głośnikach. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem drugi wzmacniacz i wszystko z tyłu zaczęło normalnie grać :> oprócz jednego głośnika,tj:

w tylnych lewych drzwiach,dolny duży głośnik nie gra :embarrassed:

Co może być przyczyną i jak do niego się dostać??? Jak zdjąć tą kratkę(maskownicę)???? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem drugi wzmacniacz i wszystko z tyłu zaczęło normalnie grać :> oprócz jednego głośnika,tj:

w tylnych lewych drzwiach,dolny duży głośnik nie gra :embarrassed:

Co może być przyczyną i jak do niego się dostać??? Jak zdjąć tą kratkę(maskownicę)???? :wallbash:

Trzeba zdjąć cały boczek i liczyć na to, że żadna spinka nie pęknie, co jest loterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,pojechałem do znajomego szpenia od Audio,zrzuciliśmy boczek tylne lewe drzwi (tragedia) pomierzył wszystko i okazało sie że głośnik duży na dole i ten mały pod szybą są dobre.Czemu nie gra ten na dole :embarrassed:

Przypominam że na starym wzmacniaczu nie grał cały tył po za delikatnie grającym suboo. Na nowym gra już wszystko normalnie z tyłu po za głośnikiem dużym tym na dole w drzwiach tylnych lewych.Kable sprawdziłem-wszystkie OK,żadnych pęknięć.Już teraz nie wiem co jest:

1-Czy to ten następny wzmacniacz walnięty ?????

2-Czy coś z radiem jest nie tak ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,pojechałem do znajomego szpenia od Audio,zrzuciliśmy boczek tylne lewe drzwi (tragedia) pomierzył wszystko i okazało sie że głośnik duży na dole i ten mały pod szybą są dobre.Czemu nie grają :embarrassed:

Przypominam że na starym wzmacniaczu nie grał cały tył po za delikatnie grającym suboo. Na nowym gra już wszystko normalnie z tyłu po za głośnikiem dużym tym na dole w drzwiach tylnych lewych.Kable sprawdziłem-wszystkie OK,żadnych pęknięć.Już teraz nie wiem co jest:

1-Czy to ten następny wzmacniacz walnięty ?????

2-Czy coś z radiem jest nie tak ??????

Może być wina wnmacniacza podepnij następny na próbe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio i głośniki są orginalne.

Wszystko już wiadomo - przyczyna jest ta sam co u wszystkich u których nie grają głośniki z tyłu:

Jest to wina wzmacniacza!!!

Ten drugi wzmacniacz co załatwiłem też był walnięty,ale Koleś był na tyle kumaty że skręcił mi z dwóch jeden dobry :hi:

I teraz jest wszystko very-cacy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...