Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komputer stacjonarny


Rekomendowane odpowiedzi

A Ty dalej o jednym... w ten sam sposób... :no:

Idź do sklepu spożywczego i zapytaj co polecają do parówek... musztardę czy ketchup? Widzę że na tej samej zasadzie kupujesz komputer. :blink:

Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty dalej o jednym... w ten sam sposób... :no:

Idź do sklepu spożywczego i zapytaj co polecają do parówek... musztardę czy ketchup? Widzę że na tej samej zasadzie kupujesz komputer. :blink:

Powodzenia :good:

No masz racje przepraszam nie będę już kupował na tej zasadzie komputera... będę się słuchał Ciebie Panie :notworthy:

:wallbash: :wallbash:

Z tego co widzę jesteś chyba miłośnikiem amd i nie lubisz intela. Nie będę się wdawał z Tobą w dalsze dyskusje bo opinia wielu jest dla mnie ważniejsza niż opinia od Ciebie (a ja też znam się dosyć dobrze na komputerach) bo najwyraźniej chcesz pokazać, że jesteś mądrzejszy od wszystkich innych.

Ps. To był mój ostatni post dyskusji z tobą :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje przepraszam nie będę już kupował na tej zasadzie komputera... będę się słuchał Ciebie Panie :notworthy:

:wallbash: :wallbash:

Z tego co widzę jesteś chyba miłośnikiem amd i nie lubisz intela. Nie będę się wdawał z Tobą w dalsze dyskusje bo opinia wielu jest dla mnie ważniejsza niż opinia od Ciebie (a ja też znam się dosyć dobrze na komputerach) bo najwyraźniej chcesz pokazać, że jesteś mądrzejszy od wszystkich innych.

Ps. To był mój ostatni post dyskusji z tobą :hi:

Naucz się czytać ze zrozumieniem to co inni piszą, dopiero później komentuj. :rolleyes:

Ps. No i całe szczęście bo nic do dyskusji nie wniosłeś. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje przepraszam nie będę już kupował na tej zasadzie komputera... będę się słuchał Ciebie Panie :notworthy:

:wallbash: :wallbash:

Z tego co widzę jesteś chyba miłośnikiem amd i nie lubisz intela. Nie będę się wdawał z Tobą w dalsze dyskusje bo opinia wielu jest dla mnie ważniejsza niż opinia od Ciebie (a ja też znam się dosyć dobrze na komputerach) bo najwyraźniej chcesz pokazać, że jesteś mądrzejszy od wszystkich innych.

Ps. To był mój ostatni post dyskusji z tobą :hi:

Naucz się czytać ze zrozumieniem to co inni piszą, dopiero później komentuj. :rolleyes:

Ps. No i całe szczęście bo nic do dyskusji nie wniosłeś. :hi:

Za to ty wniosłeś :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Dobra koniec dyskusji z mojej strony bo ściągniesz mnie do swojego niskiego poziomu :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ty wniosłeś :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Dobra koniec dyskusji z mojej strony bo ściągniesz mnie do swojego niskiego poziomu :wallbash:

:polew:

Proponuje moderatorom zamknąć wątek, bo Pan Guregoru jeszcze gotów na mnie nabluzgać za chwilę, ze swojego wysokiego poziomu.

Nie wie o czym piszą inni i komentuje... Nie wie co sam napisał przed paroma minutami i dalej komentuje... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, każdy ma swoje zdanie, ale to nie jest powód żeby do tego zdania każdego przekonywać.

Wrócę jeszcze do tematu, w zależności od tego jaką masz instalację elektryczną (starą lub nową). Jeżeli sieć elektryczna trzyma Ci parametry czyli minimum 220V i 50Hz nawet w burzę to jest ok, ale jeżeli masz starą instalację (małe przekroje przewodów) skaczące napięcie to zainewtuj w UPS. Niestety zasilacze i układy elekrtoniczne (głównie dysk) są bardzo wrazliwe na zasilanie.

Ja często sprawdzam stan sieci bo poźniej mam problemy z bad sectorami u klienta, po zamontowaniu UPS-a problemy znikają. Wahań napięcia nie widać odrazu, delikatny spadek napięcia powoduje przeważnie zawieszenie się komputera (wygląda na to że zawiesił sie sam bez przyczyny) i zawiesza się zazwyczaj dysk (nie zawsze jest tak że komputer sie wyłączy). Jeżeli takie sytuacje się powtarzają to na 90% jest zły stan instalacji elektrycznej (bardzo wazny jest bolec ochronny).[br]Dopisany: 31 Październik 2011, 10:03_________________________________________________AHA jeszcze zdodnie ze sztuką wszystkie urządzenia współpracujące przez sieć muszą iść na jednym obwodzie elektrycznym. Często jeżeli są z innych obwodów a obwody sa długie występują spadki napięc co powoduje że neutralny przewód nie trzyma takich samych parametrów i w efekcie komputer pracuje na innym "zerze" niż drukarka sieciowa czy router, powoduje to problemy ze skonfigurowaniem sieci. Według teorii powinny byc ok (adersy IP ok, domena ta sama, a siec nie hula).

Osobiście miałem jeden taki przypadek, ale jak rozmawiałem z sieciowcami to każdy miał takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ty wniosłeś :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Dobra koniec dyskusji z mojej strony bo ściągniesz mnie do swojego niskiego poziomu :wallbash:

:polew:

Proponuje moderatorom zamknąć wątek, bo Pan Guregoru jeszcze gotów na mnie nabluzgać za chwilę, ze swojego wysokiego poziomu.

Nie wie o czym piszą inni i komentuje... Nie wie co sam napisał przed paroma minutami i dalej komentuje... :hi:

Nie patrzę na innych tylko odpowiadam na twoje pytanie na temat argumentów... ale jeszcze musiałbyś wiedzieć co samemu pisałeś stronę temu żebyś mógł zrozumieć...

Ps. Koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego lennox pracowałeś kiedyś troszkę więcej czasu na pc, który był oparty na procku intela, czy tylko ograniczasz się do benchmarków ??

Kolego I r o pracuję od 10 lat na komputerach z Intelem i AMD, poza tym mam do czynienia z taką ilością komputerów że nie jestem pewny czy tyle widziałeś i kiedykolwiek zobaczysz na oczka.

Tak gwoli informacji w domu mam Q8400 a w pracy stacjonarny X4 620 i nie widzę kompletnie żadnej różnicy w działaniu obydwu komputerów, ale za to widziałem kolosalną różnicę rachunku. Quad + dobra płyta + dobry RAM kosztowały mnie 2000zł, kiedy w tym samym czasie proc AMD + przeciętna płyta (ze średniej półki) + zwykły RAM kosztował jakieś 1000zł.

Benchmarki przywołałem tylko jako wymierny argument. Jakbym napisał że AMD jest szybszy to by ktoś napisał że bredzę.

no to krótko, bo ja trochę dłużej i nie zamierzam się chwalić ile i na czym, a ile widziałem to sprawa drugorzędna, gdyż gustuje w innych "muzach"

ale polecając komuś amd do pracy, nie zabawy, robisz błąd i nie obalisz tej teorii, bo to szczera prawda, nie tylko poparta moim skromnym doświadczeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do 1 posta to kolego zwróć uwagę na najważniejszą rzecz, płytę główną ( :sick3:) najsłabsza grafika nvidii :zemdlal:

przy takiej płycie (Magistrala 2000 MT/s MHz) nie poczujesz mocy ramu i procesora... koszt takiej płytki to ok 170 zł...

chipset jest ważny... :kox:

ale do internetu wystarczy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę Wam przerwać to tak:

Zrozumiałem już, że bez sensu kupować jednostkę pc na allegro i złożyłem takiego kompa:

24118657.th.png

Trochę ponad budżet bo jeszcze dojdzie dysk, które de facto w tej chwili osiągają horyzontalne ceny przez powódź w Tajlandii , ale chyba w tej cenie bije wszystkie inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kox:

http://forum.pcformat.pl/Zestawy-komputerowe-Pazdziernik-2011-t[br]Dopisany: 31 Październik 2011, 18:07_________________________________________________

Jeżeli mogę Wam przerwać to tak:

Zrozumiałem już, że bez sensu kupować jednostkę pc na allegro i złożyłem takiego kompa:

24118657.th.png

Trochę ponad budżet bo jeszcze dojdzie dysk, które de facto w tej chwili osiągają horyzontalne ceny przez powódź w Tajlandii , ale chyba w tej cenie bije wszystkie inne

o wreszcie grafa jest na poziomie... :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to krótko, bo ja trochę dłużej i nie zamierzam się chwalić ile i na czym, a ile widziałem to sprawa drugorzędna, gdyż gustuje w innych "muzach"

ale polecając komuś amd do pracy, nie zabawy, robisz błąd i nie obalisz tej teorii, bo to szczera prawda, nie tylko poparta moim skromnym doświadczeniem...

tak krótko jak i mało konkretnie...

w Twoim wieku na pewno dłużej pracujesz i masz większe "skromne" doświadczenie :hi:

Nie wiem na czym bazuje to doświadczenie, ale nie jest obiektywne w doradzaniu innym.

Nie rozumiem co poniektórych tutaj się udzielających, nie podając żadnych argumentów kreujecie poglądy podając też linki do innych forów. Nie twierdze że AMD jest jedyne i słuszne. Twierdze natomiast że w obecnym stanie rzeczy może z powodzeniem zastąpić bądź też być lepszym rozwiązaniem za tą samą cenę.

I nie bazuje tu tylko na moim doświadczeniu, bo to może być subiektywne odczucie, ale na testach które nie kłamią.

Ktoś kto chce komputer do CAD wcale nie musi brać Intela ponieważ w zalecanej konfiguracji sprzętowej jest oprócz Intela Athlon i Opteron. Marka jest nieważna, byle by obsługiwał SSE2. Tu można się posłużyć testem renderowanie V-Ray.

Jeśli ktoś chce do pracy biurowej niech popatrzy na testy przepustowości RAM, pakowanie plików, szyfrowanie TrueCrypt itd.

Do każdego zastosowania znajdzie się jakiś benchmark pokazujący możliwości każdego procesora.

Ja tylko polecam przemyśleć sprawę i trochę poczytać..

Wracając do tematu:

W Twojej konfiguracji zamiast i3 kupiłbym Phenoma x4 955 i nie dlatego że to AMD, a dlatego że przy porównywalnej wydajności kupujesz płytę z podstawką AM3+ i zostawiasz sobie możliwość zmiany procesora na AMD FX który naprawdę bije Intela - tyle że to nowość i ceny ma jeszcze zrównane z Intelem. Znając Intela następna linia procków będzie na innej podstawce, jak zawsze.

W polecanej konfiguracji, płyta będzie około 80-90zł droższa ale możliwości zostaną na kilka następnych lat. Przy płycie patrz na obsługę pamięci DDR3 2000 (albo jak najwyższa - minimum 1866) i SATA3 (6Gb/s)

Jeśli masz jeszcze jakąś lewą "stóweczkę" to zakup lepszą kartę 6850 bo ma dwa razy szerszą szynę i jest bardziej wydajna.

Jeśli chodzi o dysk to tylko z interfejsem SATA3 - polecam Caviary, choć to może moje odczucie na temat ilości usterek w porównaniu do innych firm.

Reszta zestawu - :good:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci polecę taki oto artykuł, aktualizowany na każdy miesiąc - zastanów się ile kasy możesz wydać, a tam już chłopaki dobrali odpowiedni sprzęt. Oczywiście mozna to wszystko modyfikować, ale masz tu pokazane co jest najlepsze/najbardziej opłacalne w danym przedziale cenowym:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_listopad_2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę Wam przerwać to tak:

Zrozumiałem już, że bez sensu kupować jednostkę pc na allegro i złożyłem takiego kompa:

24118657.th.png

Trochę ponad budżet bo jeszcze dojdzie dysk, które de facto w tej chwili osiągają horyzontalne ceny przez powódź w Tajlandii , ale chyba w tej cenie bije wszystkie inne

Na jakiej stronce to robiłeś? Też się za czymś rozglądam, a ten twój zestaw nawet tanio wyszedł :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz w MediaMarkt na komputer lenovo za 1999

opłaca się moim zdaniem go kupić (w miare dobre bebechy: i3-2100, 6GB, 750GB, GT520 itp no i system operacyjny) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz w MediaMarkt na komputer lenovo za 1999

opłaca się moim zdaniem go kupić (w miare dobre bebechy: i3-2100, 6GB, 750GB, GT520 itp no i system operacyjny) :hi:

Żadne zestawy w Media Markt bo za taką samą kasę składam Ci lepszy zestaw w pcprojekcie.

W MM tylko się opłaca kupować jak są dobre promocje na gazetce ale tylko laptopy, 3 lata tam pracowałem to wiem co mówię :wink4:

Ja w tamtym miesiącu zacząłem modernizować kompa z 2007r i zacząłem od karty graficznej (zmuszony byłem :decayed:) Asus GF GTX 560 Ti i jestem mega zadowolony, BF3 na ultra detalach i 1920 x 1080 chodzi płynnie :)

Następnie będę celował w dobrą płytę, słyszałem że dobre ma opinie firma Asrock, co o tym sądzicie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne zestawy w Media Markt bo za taką samą kasę składam Ci lepszy zestaw w pcprojekcie.

Pablo, to złóż mi taki zestaw i podaj cenę. :cool1:

Jeśli będzie poniżej 2tyś - kupuję - przywieź na next spota - jeśli nie stawiasz browar. :naughty:

Chodzi głównie o i3-2100, 6GB, 750GB, GF GT520, DWDRW, Win7 HP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo, to złóż mi taki zestaw i podaj cenę. :cool1:

Jeśli będzie poniżej 2tyś - kupuję - przywieź na next spota - jeśli nie stawiasz browar. :naughty:

Chodzi głównie o i3-2100, 6GB, 750GB, GF GT520, DWDRW, Win7 HP

Te same produkty a nawet dodałem 1TB zamiast 750GB za 500zł (a wiemy że dyski poszły dużo w górę przez Tajlandię) w pcprojekt wyszły mi 1550zł :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz w MediaMarkt na komputer lenovo za 1999

opłaca się moim zdaniem go kupić (w miare dobre bebechy: i3-2100, 6GB, 750GB, GT520 itp no i system operacyjny) :hi:

Takiego kupiła moja siostra tydzień temu :) i póki co jest zadowolona i mi się na nim też fajnie śmiga ;) ale nie wiem gdzie go kupowała i ile dała jakby ktoś chciał wiedzieć to podpytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...