Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Śruby zabezpieczające problem


kamilniemiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze zmiana kol jedna ze srub zabezpieczajacych ( sruba z ta inna nasadka zabezpieczajaca przed kradzieza felg) glowka jest juz wyslizgana i nie moge jej odkrecic klucz wyskakuje mi moze macie jakis pomysl

pozdrawiam :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze pomoze tylko, ze ja nawet do tego punktu nie dochodze gdy staje na klucz on odrazu wyskakuje problem jest nawet aby klucz tam sam sie utrzymal, jest ok, sprobuje jutro WD 40 a jezeli bede musial wiercic gwint ma 14mm bedzie ok jezeli uzyje 10mm wiertlo tak aby nie uszkodzic gwintu czy masz lepszy pomysl

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś widziałem jak koleś do łba takiej śruby dospawał gruby drut :kwasny: bo podobno inaczej się nie dało, ale to już sporty ekstremalne :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też rozwiercałem kiedyś w aucie koleżanki. Nie ma z tym żadnego problemu. Wiertło 10 jak najbardziej ok. Jak dowiercisz się do wysokości felgi a będziesz miał resztę śrub odkręconych to jak poszarpiesz felgą to puści a potem mocna żabka i odkręcisz resztę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest ok mam reszte srob odkreconych dowiercam do wysokosci felgi i wychodze z zalozenia ze glowka po prostu sie zlamie od szarpniecia tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki problem i pojechałem na wulkanizacje, tam spróbowali najpierw małym młotem pneumatycznym ale kupa.

Więc wzieli taki 3 razy wiekszy może do ciężarówek używają, przycisneli aby w miarę był docisk poprawny - na tym co zostało z mięsa śruby i nakładki - no i sukces przy pierwszej próbie.

Póki masz jeszcze jako taki uchwyt zabezpieczenia śruby i nakładki warto tak spróbować, koszt żaden, jedynie dobra wulkanizacja co ma duży młot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w pracy mamy zestaw nasadek Wurtha do obrobionych śrub i generalnie daje rade. Albo odkręca albo urywa łeb śruby :> Tylko nie wiem czy by się do felgi zmieściło :mysli: aaa no i my mamy 1/2 ale są też chyba 3/8 :tongue4:

Coś takiego:

http://www.forch.pl/product.aspx?p=afb38817-c712-4d5a-87d9-b405ef06789b&g=733bc6bb-cff3-4449-8a2b-66093a8dc4d8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz tez użyć "sruby z lewym gwintem" do wyciągania zerwanych śrub. Nawiercasz srubę i wkrecasz specjalna końcówke z lewym gwintem, jezeli dojdzie do oporu to zaczyna wykręcać właściwą srubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys podobny problem do twojego, ulamal mi sie zabek w nasadce zabezpieczajacej, pojechalem do wulkanizatora, od razu wzieli spaware, szast prast i po temacie:)

dla jasnosci, nic nie uszkodzili:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak kolega wyżej pisze spróbuj nabić jaką mniejszą nasadke, no chyba że masz jakiś dziwny wzór tej śruby to pomysły powyżej innych forumowiczów, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego stary sprawdzony sposób odkręć 4 śruby wsiądź do auta i przejedź się rundkę dookoła domu i śruba w palcach ci pójdzie :decayed: W ciężarowym volvo chłopaki męczyli się z jedna szpilką zrobiłem rundkę i w palcach odkręcili oczywiście za flachę im pomogłem :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego stary sprawdzony sposób odkręć 4 śruby wsiądź do auta i przejedź się rundkę dookoła domu i śruba w palcach ci pójdzie :decayed: W ciężarowym volvo chłopaki męczyli się z jedna szpilką zrobiłem rundkę i w palcach odkręcili oczywiście za flachę im pomogłem :polew:

rundka za duzo i kolo razem z tarcza i piasta zostanie na ziemi, co nie zmienia faktu, ze pomysl na pewno zadziala:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez ja mam szczescie, tylko napisalem Tobie w tym watku ze kiedys mialem taka sytuacje i gosciu dospawal srube i odkrecil i na nastepny dzien wieczorem poszedlem do garazu zmienic kola na zimowki, 3 kola zmienilem, a przy czwartym sruba powiedziala "papa" i sie wlasnie zmielił w niej łeb. wsciekly bylem strasznie, pojechalem rano do wulkanizatora pointS, gosc nabil wlasnie jakas inna nasadke i odkrecil. za odkrecenie 4 srub( bo oczywiscie zanim w tej ostatniej mi sie glowka zmieliła to pozostałe 3 kola ponownie przykrecilem z zabezpieczeniem :wallbash: ) skasował mnie 4dyszki.

teraz juz tylko ori sruby kupie, zadnego innego szajsu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...