Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uważajcie z xenonami bez spryskiwaczy


pitersonic

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja też krótko i na temat :kox: : wiśnowo-ceglaste modeo mk3 KVV 196? -- bardzo czesto pokazuje sie na obwodnicy i kawałku dwupasmówki do Wieliczki. :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też krótko i na temat :kox: : wiśnowo-ceglaste modeo mk3 KVV 196? -- bardzo czesto pokazuje sie na obwodnicy i kawałku dwupasmówki do Wieliczki. :bag:

Już ich poznałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam taki przykład w tamtym roku we Wrocku w godzinach nocnych miała miejsce typowa stłuczka po przyjezdzie miśków,

sprawca wypadku oznajmił że został oslepiony przez pojazd jadący z naprzeciwka i z tego powodu

zjechał na przeciwległy pas i otarł się o ten pojazd, oczywiście nic go nie oslepiło bo było to w centrum miasta (oswietlenie)

ale powiedział tak bo ten pojazd miał nieorginalne xenony jak się okazało HIDY.

Miski stwierdziły że auto z HIDAMI nie spełniałnia warunków technicznych i uznali go za winnego, oczywiście on się z tym nie zgodził

sprawa trafiła do sądu Grodzkiego , jaki bedzie tego finał napisze za jakieś 1.5 roku bo tyla sie czeka we Wrocku na sąd grodzki.

I jeszcze jedno ponoć firmu ubezpieczeniowe zaczeły się temu problemowi bacznie przyglądać bo ponoć auto z nieorginalnymi Xenonami

to auto technicznie nie sprawne i jest podstawa do odmowy wypłaty odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy ubezpieczeniowe jak widzą chociaż cien szansy na niewypłacenie lub odłożenie w czasie wypłate odszkodowania

to bądz pewien ze z tego korzystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zaraz po stłuczce trzeba wymieniać na ori H7 :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam taki przykład w tamtym roku we Wrocku w godzinach nocnych miała miejsce typowa stłuczka po przyjezdzie miśków,

sprawca wypadku oznajmił że został oslepiony przez pojazd jadący z naprzeciwka i z tego powodu

zjechał na przeciwległy pas i otarł się o ten pojazd, oczywiście nic go nie oslepiło bo było to w centrum miasta (oswietlenie)

ale powiedział tak bo ten pojazd miał nieorginalne xenony jak się okazało HIDY.

Miski stwierdziły że auto z HIDAMI nie spełniałnia warunków technicznych i uznali go za winnego, oczywiście on się z tym nie zgodził

sprawa trafiła do sądu Grodzkiego , jaki bedzie tego finał napisze za jakieś 1.5 roku bo tyla sie czeka we Wrocku na sąd grodzki.

I jeszcze jedno ponoć firmu ubezpieczeniowe zaczeły się temu problemowi bacznie przyglądać bo ponoć auto z nieorginalnymi Xenonami

to auto technicznie nie sprawne i jest podstawa do odmowy wypłaty odszkodowania.

Zgadzam się z kolegą, taka sytuacja miała miejsce i kolega wygrał...

Sam mam hidy z nowymi kloszami i nikogo nie oślepiają, mało tego, ubrudziłem je umyślnie i tez nie oślepiały. Być może to soczewki brudne oślepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis gadalem z gosciem na stacji diagnostycznej i mowie ze chce hid zamontowac a on ze nie przejdzie przegladu bo musza bys spryskiwacze i system samopoziomujacy <spryski bym zamontowal > ale z tym systemem to jzu gorzej :confused4: ma on prawde ?? czy sciemnia troche ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis gadalem z gosciem na stacji diagnostycznej i mowie ze chce hid zamontowac a on ze nie przejdzie przegladu bo musza bys spryskiwacze i system samopoziomujacy <spryski bym zamontowal > ale z tym systemem to jzu gorzej :confused4: ma on prawde ?? czy sciemnia troche ?

prawda prawda - musi być komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile kosztuje taki samopoziom ?? cos czuje ze sie nieoplaca wstawiac jak sa takie problemy ;( a przydal by sie HID bo ladnie sie prezentuje ale moga byc klopoty :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System samopoziomujący to kilka urządzeń m.in. centralka, czujniki przy wachaczach i inne. Ogólnie gra nie warta świeczki - koszt dosyć spory. Ja kupiłem nie HIDy tylko przetwornice z Avensisa Koito - pasują w A4 w miejsca ori przetwornic Hella, żarnik ori Osram 4300k, plus spryski - myślę, że nikt sie nie będzie czepiał i patrzył czy jest samo poziomowanie czy nie. Zobaczymy :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile kosztuje taki samopoziom ?? cos czuje ze sie nieoplaca wstawiac jak sa takie problemy ;( a przydal by sie HID bo ladnie sie prezentuje ale moga byc klopoty :wallbash:

nie nie ...zakładałem bi-xenon w Focusie i koszty były takie:

kompletne reflektory - 1800 pln

system spryskiwaczy ( pompka, przewody, kable, złączki etc ) 2000

a poziomowanie sobie darowałem - ok 10 000 pln ha ha :decayed: przerobiłem tylko piny tak że regulacja wysokości działała jak przy standardowych reflektorach H7.

do poziomowania nikt się nie czepiał nawet na przeglądach ( tym bardziej że w MK1 nie było dynamicznego ) czego nie można powiedzieć o spryskiwaczach na które Policaj czasem zwraca uwage. I jak się chcą przyczepić to zabiorą dowód :gwizdanie:

komuś z klubu zabrali - pisał o tym niedawno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ja u Was ale ja byłem niedawno na przeglądzie i nic nawet nie wspomniał gość o HIDach mimo że mam

i nie mam żadnego systemu poziomującego a nawet spryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilku kolegów diagnostów, oni nie chcą czasem widzieć wszystkiego - tak naprawdę 25% aut nie spełnia norm. Problem polega na tym, ze oni maja prowizję od każdego przeglądu i jak nie podbiją tobie albo zabiora dowód to na przyszły rok pojedziesz gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ja u Was ale ja byłem niedawno na przeglądzie i nic nawet nie wspomniał gość o HIDach mimo że mam

i nie mam żadnego systemu poziomującego a nawet spryskiwaczy

Do mnie na przeglądzie sie przywalił .. dyskusje o brak sprysków sobie darował( zahaczył temat) , ale do samopoziomowania miał jakies "ale" ... powiedziałem ze mam poziomowanie w pokrętle na desce :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wawie jeżdża przynajmniej 2 Mondeo nieoznakowane policyjne i oba mają wstawione ori lampy ksenonowe ale żaden z nich nie ma sprysków w zderzaku... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wawie jeżdża przynajmniej 2 Mondeo nieoznakowane policyjne i oba mają wstawione ori lampy ksenonowe ale żaden z nich nie ma sprysków w zderzaku... :rolleyes:

jasne :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do samo poziomowania można założyć coś takiego: http://www.xenonowe.pl/index.php?MENU=oferta&id=78

cena w miarę przystępna tylko jak to się będzie sprawowało? Chyba że ktoś już to montował u siebie i może się wypowiedzieć :) Ja się właśnie zastanawiam nad zakupem tego.

PS.

HEHE ale odświeżyłem starego kotleta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...