Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zwolnienie Księgowej - pytanie, pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Sprawa dotyczy firmy mojego ojca, w 2004 podpisał umowę z księgową na czas nieokreslony, pelny etat, w 2007 roku ksiegowa urodziła dziecko, później urlop macierzyński, urlop wychowawczy itd w końcu chce wrócić do pracy , niestety firma miała kryzys, pracownicy się pozwalniali, ksiegowosc prowadzi biuro rachunkowe, w związku z tym chce zwolnić księgową, lecz ona chce znowu odprawę wysokosci 3 miesiecznych pensji ..., lub wrócić do pracy na te 3 miesiące ....

Co w tej sytuacji mozna zrobic ?? Moze ktos siedzi w tym i moze pomóc ...

Opublikowano

W zasadzie to księgowa ma prawo zarządać 3ech wypłat na strzał, bądź wrócić do pracy i pracować jeszcze 3 miesiące.

To jest zgodne z prawem, ewentualnie może jeszcze iść do sądu pracy i wytoczyć proces, że bezpodstawnie ją zwolniliście.

Spróbujcie się z nią "osobiscie" dogadać, prywatnie nie firmowo :cool1:

Opublikowano
  • Autor

Prywatnie pi.da nie chce :decayed:

Opublikowano

Pewnie nie chce bo wie że może zarobić :gwizdanie: ... Może udajcie się do Radcy Prawnego i może on wam coś podpowie, lepiej wydać kilka zł niż potem kilkadziesiąt razy tyle :kox: ...

Fajna ta księgowa chociaż ? :naughty:

Opublikowano

gdzies czytalem ze to obowiazuje jezlei firma zatrudnia wiecej niz 20 pracownikow .... [br]Dopisany: 29 Październik 2011, 19:47_________________________________________________ale chyba tak czy tak musi pracowac , bo jak twoj ojciec da jej wypowiedzenie to nalezy jej sie 3 miesieczny okres wypowiedzenia . Liczony od nowego miesiaca , czyli jak da jej wypowiedzenie np 5 listopada to bedzie sie liczyc od 1 grudnia te 3 miesiace .

Opublikowano

Ojciec może zapłacić z góry lub chcieć żeby pracowała 3miechy. Jak woli ;)

Opublikowano

Zapłata z góry i wypowiedzenie umowy natychmiastowe to chyba tylko za porozumieniem obustronnym. I w takim przypadku to już chyba nie jest możliwe wypłacenie wynagrodzenia jako "wynagrodzenia za okres wypowiedzenia" tylko coś w postaci "nagrody" na koniec współpracy w wysokości tych 3 pensji na przykład. W innym przypadku 3-miesięczne wypowiedzenie lub można je skrócić do 1-miesięcznego ale za pozostały okres do 3 miesięcy trzeba i tak zapłacić. Można chyba jeszcze wypowiedzenie bez świadczenia pracy, czyli figuruje jako pracownik ale nie ma go fizycznie w firmie. Tyle pamiętam z prawa pracy. Może coś się zmieniło, ale myślę, że nawet jeśli to niewiele. Najlepiej faktycznie skorzystać z porady prawnej. Życzę udanego rozwiązania problemu :naughty:

Opublikowano

nie masz zbytnio wyboru

jezeli nie chce za porozumieniem stron to musicie zalatwic to zgodnie z kodeksem pracy

Opublikowano

nie masz zbytnio wyboru

jezeli nie chce za porozumieniem stron to musicie zalatwic to zgodnie z kodeksem pracy

Jeszcze w sumie zależy bo jak księgowa zdawała egzamin i ogólnie była ok no to nie ma co oszukiwać jej, tylko wywiązać się z umowy x)

Opublikowano

niech przepracuje 3 miechy i won bo jak da jej za 3 miechy od tak sobie to lipa ;d

Opublikowano

Niech pracuje 3 miechy, nie ma kasy za darmo :) Niech nawet układa teczki i robi kawę szefowi jak nie ma za dużo roboty w księgowości.

Opublikowano

niech przepracuje 3 miechy i won bo jak da jej za 3 miechy od tak sobie to lipa ;d

Postaw się w sytuacji tej kobiety. Chcesz wrócić do pracy i na dzień dobry "won". Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Moja żona była w takiej samej sytuacji. Po wychowawczym na dzień dobry dostała wypowiedzenie z pracy, ze skróceniem okresu wypowiedzenia z 3 miesięcy do 1. Ekwiwalent za 3 miesiące firma musiała jej wypłacić.

Opublikowano

Znajac zycie i ludzi to pier**lnie zwolnienie lekarskie.

Opublikowano

a dyscyplinarka? może dopuścić się jakiegoś ciężkiego zaniedbania obowiązków. Raz byłem świadkiem takiej akcji, tyle, że typek zasługiwał na takiego kopa ( co chwila "lewe" L4, podejście do pracy na zasadzie płacą mi za 8h, więc się nie śpieszę itd itp) - generalnie należało mu się bo był pasożytem

Opublikowano

Niech pracuje 3 miechy, nie ma kasy za darmo :) Niech nawet układa teczki i robi kawę szefowi jak nie ma za dużo roboty w księgowości.

Czasami nie jest to dobry pomysł:

http://dolnyslask.naszemiasto.pl/artykul/1144059,wroclaw-polbus-ma-dlugi-600-tysiecy-zl-ksiegowa-zniknela,id,t.html

A swoją drogą to w tym dziwnym kraju nigdy nie będzie dobrze skoro każdy tylko kombinuje jak "wykręcić" drugiego :wallbash: Kolega skOs dobrze napisał. Zauważ że ma na utrzymaniu dziecko i pewnie po prostu chce pracować. Ma takie prawo i każdy z nas by tak robił.

Opublikowano

Niech pracuje 3 miechy, nie ma kasy za darmo :) Niech nawet układa teczki i robi kawę szefowi jak nie ma za dużo roboty w księgowości.

Czasami nie jest to dobry pomysł:

http://dolnyslask.naszemiasto.pl/artykul/1144059,wroclaw-polbus-ma-dlugi-600-tysiecy-zl-ksiegowa-zniknela,id,t.html

A swoją drogą to w tym dziwnym kraju nigdy nie będzie dobrze skoro każdy tylko kombinuje jak "wykręcić" drugiego :wallbash: Kolega skOs dobrze napisał. Zauważ że ma na utrzymaniu dziecko i pewnie po prostu chce pracować. Ma takie prawo i każdy z nas by tak robił.

Dobrze mówi. Jeszcze zależy jaka ta księgowa była :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.