Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dodatkowe głośniki A4 avant


Duds

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Być może podobny temat już tu był, ale niestety nie mam zbyt dużo czasu żeby szukać tego na forum :wallbash:. Mianowicie chodzi o dodatkowe głośniki w A4 avant. Mam standardowe 6 głośników + subwoofer w boczku bagażnika i tu pojawia się pytanie, ponieważ jestem totalnym laikiem w takich sprawach. Mam dwa ciekawe głośniki na zbyciu (chyba 16cm), bardzo przyjemnie grające i tu rodzi się pytanie: czy potrzeba jakiegoś wzmacniacza do tego żeby je zamontować i gdzie najlepiej je zamontować? Jakieś przeróbki są potrzebne? Prosiłbym kogoś ogarniętego o pomoc :> Próbowałem montować je w drzwiach, ponieważ padł jeden głośnik, tzn. zaczął rzęcholić i weszły na styk. Niestety po całkowitym zmontowaniu coś je ograniczało, w sensie prawdopodobnie plastik ograniczał drganie membrany. Dlatego włożyłem do przodu inny głośnik i te dwa czekają żeby coś z nimi zrobić, a zawsze to jakieś dodatkowe nagłośnienie ;) Wiem, że jakiejś kolosalnej różnicy mi to nie da, ale zawsze coś. A może ktoś poleciłby mi jakieś w miarę dobre i niedrogie nagłośnienie do A4? Szczerze to oryginalne nagłośnienie w porównaniu do passata ojca, czy leona, który nie tak dawno poszedł to jest do bani ;/ Z góry dzięki za pomoc ;) Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego nie zrobisz, ewentualnie BOSE ale i tak się nie opłaca. Jeśli ori Ci nie pasuje to wywal to w cholerę. Zrób dobry przód a do bagażnika suba i to Ci wystarczy. Tematy są w tym dziale jak to ogarnąć więc sobie :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili byłbym raczej skłonny już zostawić tak jak jest i dołożyć te dwa głośniki dodatkowo. Pytanie gdzie i tak jak pytałem, czy potrzebny jakiś wzmacniacz czy coś. Jeśli ktoś byłby tak uprzejmy i napisał albo podał link do tematu na forum to byłbym wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są takie głośniki http://allegro.pl/2-glosniki-samochodowe-peiying-py-1610c-16cm-80w-i1889618185.html (identyczny wygląd), ale z Panasonica. Podłączałem je i grają naprawdę nieźle, więc w sumie dlaczego mają leżeć ? :decayed: Tak jak pisałem, żeby założyć je w drzwi musiałbym zrobić im jakąś obudowę, bo nie mieszczą się. Znalazłem coś takiego: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic923483.html Co mi radzicie? Dołożyć te głośniki (jeśli tak, to gdzie i w jaki sposóB), czy próbować montować je w drzwiach? Powiem tylko, że grają o niebo lepiej od standardowych Blaupunkta, które mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup porządne woofery 130 albo 165 (tu trzeba rzeźbić)

Jakie byś polecał? W rozsądnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam standardowe 6 głośników + subwoofer w boczku bagażnika

Czy w każdym avancie powinien być taki zestaw? U mnie nie ma głośników z tyłu :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe w kazdym awancie byl ten "wypas" :)

A już myślałem, że mam tył dospawany z innego auta :decayed: dla mnie to bez różnicy bo i tak jeżdżę z przodu :polew: i słucham tylko RMF FM :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywakić w cholere takie granie, zamontować sesnowne głosniki 16ki na przód i sub do bagaznika, a peingi to mozesz w garażu pod radio zamontować :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi jest mało :wallbash:

Młody jesteś i potrzebujesz więcej "basu" :wink4::tongue4:

Dokładnie :tongue4::naughty:

Kowi87 peyingi były tylko jako przykład wyglądu :> Mam dwie 16ki panasonica i głowie się co z nimi zrobić :) Do przodu tak jak pisałem mają problem się zmieścić, trzeba pokombinować :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie wiem ile one tam dokładnie mają. Zmieściły się, ale po zmontowaniu drzwi coś je ograniczało, w sensie blokowało membranę i nie chciały wydobyć z siebie normalnego dźwięku. Prawdopodobnie spowodował to któryś z plastików czy cuś :mysli: Może to co już pisałem by pomogło: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic923483.html :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy, nie orientuję się jeszcze :>

@UP Jeśli upchnę te głośniki w drzwiach to potrzebna mi zwrotnica? Głośnik, który zamontowałem w miejsce zepsutego ori, już gra do bani :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...