Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dodatkowe głośniki A4 avant


Duds

Rekomendowane odpowiedzi

panowie a ja mam pytanie troszke z innej beczki mam Audi a4 avant quattro i mam w przodzie dwa glosniki w drzwiach na tylnej polce dwa glosniki i tyle . Wy piszecie jeszcze o dwoch czyli razem 6 ,gdzie te dwa ostatnie glosniki powinny byc zamontowane ?? i o jakim subie w bagazniku mowicie mozecie podrzucic jakis link albo podpowiedziec mi ??:P ja oczywiscie zostaje przy oryginalnych glosnikach bo uwazam ze nic lepiej nie gra jak oryginal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a ja mam pytanie troszke z innej beczki mam Audi a4 avant quattro i mam w przodzie dwa glosniki w drzwiach na tylnej polce dwa glosniki i tyle . Wy piszecie jeszcze o dwoch czyli razem 6 ,gdzie te dwa ostatnie glosniki powinny byc zamontowane ?? i o jakim subie w bagazniku mowicie mozecie podrzucic jakis link albo podpowiedziec mi ??:P ja oczywiscie zostaje przy oryginalnych glosnikach bo uwazam ze nic lepiej nie gra jak oryginal :)

Niektórzy liczą gwizdki czyli wysokotonowe jako osobne głośniki stąd 6szt. :wink4: które są przy klamkach u góry. Sub występował w avancie w bagażniku po lewej stronie. Na forum jest również opis jak taki z avanta wsadzić do sedana. Z tego co się orientuję to w sedanach też był tylko nie wiem czy nie od wersji B6 ale niech się tu wypowiedzą koledzy z limuzyn :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiałem czy jakikolwiek sens miałoby wsadzenie lepszego głośnika w fabrycznie zamontowany woofer? chodzi o to ze nie chce nic dokładać do bagażnika a ewentualnie wymienić ten głośnik nokii na jakiś lepszy. Czy da się to zrobić i czy będzie odczuwalna jakakolwiek poprawa?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiałem czy jakikolwiek sens miałoby wsadzenie lepszego głośnika w fabrycznie zamontowany woofer? chodzi o to ze nie chce nic dokładać do bagażnika a ewentualnie wymienić ten głośnik nokii na jakiś lepszy. Czy da się to zrobić i czy będzie odczuwalna jakakolwiek poprawa?

pozdro

Nic to nie da. Ori wzmacniacz też kiepski więc jak dasz dużo lepszy głosnik to i tak go nie napędzi. Poza tym obudowa plastikowa wiec cudów nie będzie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia dodam:

Jeśli montaż Głośników 165 mm na przód to tylko takich które mają głębokość montażowa nie przekraczającą 60mm do tego oczywiście niezbędne są dystanse z mdfu.Szczerze napiszę,że każdy Kto montuje tego typu głośniki w przód po jakimś nie długim czasie żałuje, że nie wygłuszył drzwi, więc warto to zrobić za jednym razem bo koszta nie są jakieś bardzo duże(150 zł za maty APP). Trzeba uważać z głębokością montażu, gdyż może się okazać, że po próbie zamontowania tapicerki i pierwszym odsłuchu membrana głośnika odchyla się na tyle, że haczy o tapicerkę co jest bardzo nie przyjemne dla słuchacza.Ogólnie temat do ogarnięcia i godny polecenia.

Chyba,że Ktoś ma wizję głośników 13 cm bardzo dobrej jakości (Focal,DLS,Morel,Hertz HSK) i nie chce bawić się mdfami (drzwi należy też wyłożyć matami), ale musi za nie zapłacić koło 400-600 zł i też to będzie nieźle grało( oczywiście pod dobrym radiem, ewentualnie wzmacniaczem, ale to inna bajka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowanie tych głośników 16cm to polecam w tylne drzwi w miejsce standardowych 16-tek, które takie złe nie są ale rewelacji też nie ma, tam jest idealne miejsce na nie. tylko trzeba jeszcze wygłuszyć drzwi do tego i efekt będzie bardzo dobry. głębokość w tylnych drzwiach jak sprawdzałem to jest spora i nie trzeba nic przerabiać poza dokupieniem pierścienia z 3 śrub na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowanie tych głośników 16cm to polecam w tylne drzwi w miejsce standardowych 16-tek, które takie złe nie są ale rewelacji też nie ma, tam jest idealne miejsce na nie. tylko trzeba jeszcze wygłuszyć drzwi do tego i efekt będzie bardzo dobry. głębokość w tylnych drzwiach jak sprawdzałem to jest spora i nie trzeba nic przerabiać poza dokupieniem pierścienia z 3 śrub na więcej.

spoko ale i tak podstawą jest przód bo to ty jezdzisz tym autem a nie pasażerowie z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale charakterystyka basu jest taka że nie ma znaczenia skąd dochodzi, w przeciwieństwie do tonów średnich i wysokich. dlatego subwoofer można zamontować nawet w bagażniku a odczucia będą takie że bas dochodzi z kabiny, tym bardziej można włożyć głośniki basowe w tylne drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wspominacie tutaj o różnych oryginalnych i nie ori rozwiązaniach audio. Mam takie pytanie. Oprócz nazwy, sub w bagażniku (Avant) czym dokładnie różni się BOSE od standardowego nagłośnienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bose to system aktywny na wzmacniaczu który ciagnie 4 głosniki i sub, a standard nokia to system aktywny ale tylko napedzajacy 2 głosniki tylne i sub a przód z radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bose to system aktywny na wzmacniaczu który ciagnie 4 głosniki i sub, a standard nokia to system aktywny ale tylko napedzajacy 2 głosniki tylne i sub a przód z radia

Przeglądając ten dział natrafiłem na informacje że głośniki w tym że systemie mają podwójne cewki (2 Ohm) a membrana zrobiona jest z papieru.

Domyślam się że sygnał z radia wychodzi normalnym przewodem głośnikowym trafia do wzmacniacza a ten rozsyła go na poszczególne głośniki. Wspominam o tym przewodzie głośnikowym bo za radiem nie znalazłem żadnego przewodu RCA.

A jak są podłączone tweetery ? Czy jest to osobna linia czy sygnał idzie z głośnika na dole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...