Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy mam alarm i jak to łatwo sprawdzic?


Agrzesiek4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupilem A4 z 97r. Nie mialem przy kluczykach pilota do alarmu ani guzikow w kluczykach, jednak tak jak bylo to opisywane wczesniej, gdy zamykam drzwi kluczykiem(centralny zamek jest) z okolic bagaznika samochodu jest dzwiek takiego pipcznięcia. pod maska z przodu zadnej syrenki chyba nie mam ale niektorzy pisali ze moze byc ona polaczona z klaksonem z tylu samochodu. Wewnatrz samochodu tez nie zauwazylem zadnych czujnikow. Jak moge prosto bez VAG-a i odwiedzania serwisu sprawdzic czy jakikolwiek alarm mam. No i jesli czy bym go mial, to czy moge dorobic do niego pilocik sterujacy.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm :mysli: wybij szybę :> a tak poważnie to raczej alarm by się nie uzbrajał bez pilota :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie napisalem ze alarm sie uzbraja! tylko ze jest pipczniecie, gdzies wyczytalem ze to moze byc od alarmu. ogolne moje pytanie to jak sprawdzic czy owy alarm w ogole jest!

Kidys sprawdzałem dzwięk alarmu przez jego uzbrojenie pilotem i otwarcie tylnej klapy kulczykiemi alarm "wył", może tak sprawdzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz fabryczny alarm i nie ma do niego pilota uruchamiasz go w trakcie zamykania auta kluczykiem ,sposób na sprawdzenie jest prosty,otwórz okno zamknij drzwi kluczykiem i po chwili otwórz przednia maskę przez otwarte okno,powinien uruchomić się alarm fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ten dźwięk podczas zamykania inf. o uzbrojeniu alarmu. Na środkowych słupkach powinieneś mieć czujniki ruchu, a po stronie kierowcy na dole przycisk deaktywacji tych czujek. Dodatkowo po uzbrojeniu powinno zacząć migać podświetlenie jednego z guzików na konsoli środkowej.

Jak to możesz sprawdzić? Bardzo prosto:

1. Otwierasz samochód.

2. Opuszczasz szybę.

3. Zamykasz auto kluczykiem.

4. Otwierasz drzwi klamką wewnętrzną.

Alarm powinien zacząć wyć - a raczej trąbić tak jak to było z alarmami montowanymi bardzo dawno temu - czyi ten klakson z tyłu powinien włączać się i wyłączać.

Ja też nie miałem pilota, więc założyłem dodatkowy alarm, który dodatkowo uzbraja mi ten ori. Teraz chcę jeszcze dorobić sobie banana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sprobuje sprawdzic tak jak piszecie, ale jak mi zacznie wyc to jak ja go wylacze? nie widzialem u siebie innych przyciskow czy wylacznikow... no i jeszcze pytanie czy jesli ten alarm mam to czy do niego moge dorobic pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pilota i mam alarm. Załącza sie i wyłącza przy zamykaniu i otwieraniu kluczykiem samochodu.

Oznaki:

-czerwone diody przy dzyndzlach od zamykania w przednich drzwiach

-przycisk na dole w lewym słupku

-przy zamykaniu migniecie kierunków i zaczynają migać czerwone diody przy zamkach(jeżeli przycisk na słupku jest włączony)

Sprawdzamy alarm tak jak ktoś powiedział. Opuszczasz szybę, zamykasz drzwi kluczykiem i otwierasz klamką od środka. Słyszysz: I I I I I I (szkoda że nie ijoijoijo :>)

Alarm wyłącza sie gdy włożymy kluczyk do zamka i wykonamy ruch otwierający (sposób działa nawet gdy drzwi są otwarte)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibizz1 opisales alarm ktory kazdy jak ma to wie ze ma, ja pisalem o czyms calkiem innym. u mnie nie ma zadnych oznak ze mam alarm, oprocz tego ze jak zamykam drzwi kluczykiem jest pipczniecie i mryga mi tak jakby kontrolka alarmu ale w diodzie ogrzewania tylnej szyby, troche dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw zrob ,tak ,jak pisze POX ,potem ,jesli nic nie zawyje i kierunki nie zaczna migac,bedziesz wiedzial, ze mozesz nie miec alarmu,albo jest,ale uszkodzony,albo cos jest wypiete,\

a co do pilota to jesli, masz dwa kluczyki to dasz rade,ale jak masz tylko jeden to bez vaga lipa,

a to ''pipczenie'',jak to opisales ,to moze byc dzwiek pompki od centrala ,jest w srodku, kolo wlewu paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mowisz " pipczenie" u mnie tez jest a nie mam alarmu.

Jest to zamykanie klapy bagaznika i wlewu paliwa (przynajmniej u mnie) jest to raczej dzwiek mechaniczny niz elektroniczny-fakt ze brzmi podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...