Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z wskazaniem temperatury


hertz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego (kupiłem org.), ponieważ wywalało mi jego błąd. Po wymianie błąd już się nie pokazuje, natomiast temperatura jaką wskazuje na desce to ok 85-87 stopni po rozgrzaniu i nie chce wejść na 90. Przy jeździe bez obciążenia (np. na biegu z góry) wskazanie potrafi jeszcze nieco spaść - ok 82 stopnie. Ostatnio zaobserwowałem również, że po wyłączeniu silnika i ponownym przekręceniu samego zapłonu na desce pojawiło się równo 90 a po odpaleniu spadło znowu do 87. Czy to termostat, czy może coś z czujnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można to stwierdzić? Po podłączeniu nie wykazuje żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz na klimatroniku jaką temp. Ci pokazuje a najlepiej podepnij vaga i sprawdz wskazania temperatury.

Wszystko wskazuje na uszkodzony termostat.

Ostatnio zaobserwowałem również, że po wyłączeniu silnika i ponownym przekręceniu samego zapłonu na desce pojawiło się równo 90 a po odpaleniu spadło znowu do 87. Czy to termostat, czy może coś z czujnikiem?

To akurat normalne po zgaszeniu silnika temp. przez chwilę będzie rosła.[br]Dopisany: 02 Listopad 2011, 18:05_________________________________________________Poczytaj ten temat i wszystko będziesz wiedział:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=4535.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale w obsłudze Vag'a jestem laikiem :( - rozumiem, że mam sprawdzić odczyty z kanałów 49 i 51 w cliamtroniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale w obsłudze Vag'a jestem laikiem :( - rozumiem, że mam sprawdzić odczyty z kanałów 49 i 51 w cliamtroniku?

Głownie 49 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to kwestia programu (mam polski vag 2.5) czy mojej niewiedzy, ale nie mogę odczytać wartości z kanału 49.

Przeglądając forum trafiłem na inny sposób:

-analiza grupy 007 w grupie 01-Engine - tutaj miałem 78 stopni

-analiza grupy 003 poz. 1 w grupie 17-Instruments - tutaj 77 stopni

w tym czasie wskazanie na desce było w okolicach 80-83 stopnie

Czy to wystarczy aby postawić jakąś diagnozę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego (kupiłem org.), ponieważ wywalało mi jego błąd. Po wymianie błąd już się nie pokazuje, natomiast temperatura jaką wskazuje na desce to ok 85-87 stopni po rozgrzaniu i nie chce wejść na 90. Przy jeździe bez obciążenia (np. na biegu z góry) wskazanie potrafi jeszcze nieco spaść - ok 82 stopnie. Ostatnio zaobserwowałem również, że po wyłączeniu silnika i ponownym przekręceniu samego zapłonu na desce pojawiło się równo 90 a po odpaleniu spadło znowu do 87. Czy to termostat, czy może coś z czujnikiem?

Mam dokładnie to samo co ty

Możesz opisać co ci padło?? termostat czy czujnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno podobny problem. Wymieniłem termostat (kupiony u kolegi maciejek) i jak na razie wszystko jest ok, na desce wskazówka po osiągnięciu 90C trzyma ją bez problemu do końca jazdy, a wcześniej było to praktycznie niemożliwe :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo u ciebie jest inaczej niz u mnie w avfie ty tam cos bardziej skomplikowanego masz z tego co paietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie,jak jadę spokojnie to temp na wzkaźniku nie dochodzi do 90st,stoi tak 3mm przed kreską 90st,jak dynamicznie jadę to jest 90st,jak jadę z góry na biegu to spada nawet o jedną kreskę,poza tym dłużej się nagrzewa.Wg mnie wszystko wzkazuje na termostat bo czujnik temp. wymieniałem rok temu na ori z ASO.Jaka wasza opinia, i powiedzcie ile roboty jest żeby wymienić termostat,czy łatwy jest do niego dostęp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile cie kosztowalo?? gdzie kupiles moze u beltowskiego?? jakie sa oznaczenia tej czesci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy móglby mi ktoś podać nr ori czujnika temp. cieczy chłodzącej do AVF? Dzis jadąc do pracy wskazówka na desce zaczęła sobie latać od 50 do 90, więc chyba konieczna będzie wymiana tego czujnika :wallbash:(przynajmniej tak wyczytałem na forum, że falująca wskazówka jest objawem uszkodzonego czujnika). Obecnie mam zamontowany czujnik koloru zielonego.

Z tego co udało mi się znaleźć to chyba ten nr: 059 919 501 A, ale wolałbym, żeby mi ktoś to potwierdził. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...