Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Kopcenie po usunięciu DPF


lukw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadal audi a 4 2007 rok avant 2,0 TDI 140 Automat, wywalilem filrt czastek staluch PDF i auto zaczelo kopcic na czarno , wyglada to tak ze jak jade spokojnie to jest oi ale w momecie mocniejszego nacisniecia na pedal gazu ztylu jest czarna chmura. Czy moge cos z tym zrobic ? moze mozna katalizator zalozyc ? prosze o porade :) Jezli nie tu zamiescilem ten post to z gory przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kopci to znaczy, że jedzie :good:

Co to za OT na technicznym? :decayed:

lukw

Czy po wywaleniu DPF(nie PDF) miales robione programowe usuniecie tego filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr usuwa sie fizycznie i programowo

przy okazji wskazana jest mała korekta programu :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba szukac po kolei :)

Sprawdzic uklad dolotowy moze gdzie cos nieszczelne jest :( . Pompki przy okazji mozna sprawdzic korekcje czy nie leją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robil to gosc w szczecinie http://www.wojcik.szczecin.pl/ usuneli i programowali

Jak oni Ci usuwali to zapewne sami z kompa nie usunęli :przebiegly: powinni sterownik wysłać do tunera.

Jeśli to zrobili to zapytaj do jakiego :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po usunięciu filtra zauważyłem ostatnio białe kopcenie na zimnym silniku, szczególnie widoczne przy niższych temperaturach, dzieje się tak kiedy auto jest niedogrzane natomiast jak złapie temperaturę roboczą wszystko jest ok. Wydaje mi się że jest to para wodna, która skrapla się w układzie wydechowym. Dodam, że gdy włożę palec w rurkę :polew::decayed: to jest tam mokro, a wilgoć momentalnie wysycha na dłoni. Byłem nawet z tym u jednego mechanika i potwierdził moje przypuszczenia więc uważam, że jest wszystko :good:

Natomiast objaw kolegi lukw to według mnie ewidentnie zła mieszanka, radziłbym z tym jechać do tunera który się tym zajmował, oraz tak jak pisał wrclaguna sprawdź w pierwszej kolejności szczelność układu dolotowego oraz podepnij vaga i sprawdź korekcje na pompkach. Jeśli to bedzie ok to szybko do tunera :wallbash:

Ps. Ile Ci pali autko teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno auto nie było u tunera albo wgrali mu nie wiadomo co i teraz kopci.

Dobry tuner rozwiąże problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile pali tak do konca nie sprawdzam ale dzis stalo sie znowu cos dziwnego. mianowicie na gorze silnika pod obudowa jest tak rurka tak jakby ze sprezynka w srodku , pewnie po to zeby pracowala:). Pekła w miedzy sprezynkami juz drugi raz ostanio kupilem nowa w serwisie jakies miesiac temu i teraz nowu pekla, hmmm wszytko to zaczeło sie dziac od momentu wyciecia tego piep.. dpf ale ta ruzrnak to chyba przypadek nie zwiazany ztym ale co moze byc przyczyna tego ze znowu pekla po tak krotkim cxasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja usuwałem u siebie DPF i nic nie kopci.Może mocny program masz zrobiony to i kopci

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam włąśnie gdzie można bezpiecznie i bezproblemowo usunąć DPFa w Szcecinie lub okolicach. Czy znacie kogoś godnego polecenia. Może Carserwis :mysli:? Zależy mi żeby było to zrobione profesjonalnie i jeździć po operacji bez batorego. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania Pyotra tylko w okolicach Wałbrzycha dobrze i sprawdzone miejsce :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam taki problem że wyrzuciłem DPF i auto dymi na czarno przy szybszej jezdzie. a jak sie jedzie spokojnie jest ok. jest to audi 2,0 TDI 140 KM . MULTITRONIC 2006 r. i mam pyatnie czy jak się założy katalizator to czy coś pomoże ???? pozdrawiam i prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...