Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasadnosc i sens uzywania CB Radio w Polsce


wustyle

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym poruszyc pewna kwestie zwiazana z uzytkowaniem CB radia.

najpierw moze cytat uzytkownika forum:

"po przekroczeniu granicy 20 punktów karnych postanowiłem w mojej A4 zainstalować cb

dosyć długo się zastanawiłem co wybrać, w domu w dostawczakach i ciężarówce mamy unidena 520xl i jest Ok

chciałem jednak czegoś innego i wybór padł na presidenta

kupiłem President Johnny II + antena Wilson Little Wil

rewelacyjny zestaw; nie sądziłem że taka antenka ma coś koło 90 cm tak sobie poradzi

w mieście kapitalnie sprawdza się ASC czyli system automatycznej regulacji szumów

Polecam"

Dlaczego mam nieodparte wrazenie, ze radio sluzy glownie do unikania kontroli policyjnej?

Takie watki utwierdzaja mnie niestety w przekonaniu, ze uzywanie CB to "furtka" do zapierdzialania gdziekolwiek ile fabryka dala. No bo przeciez koledzy ostrzega przed patrolem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tos sie obudzil, temat ktory powstal w momencie powstania CB a Ty sie nagle oburzyles :)

Niestety w osobowkach tylko po to jest CB, dlatego duze mobile nie daza ich sympatia ;) ale jak jest sie milym to da sie dogadac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trzeniu

Masz dobre wrażenie Kolego ...

Radio przede wszystkim służy do unikania kontroli Policji , Inspekcji Transportu Drogowego , Służby Celnej itd...

Dla mnie równie ważnym elementem jak ostrzeganie jest również pomoc innych kierowców w naprowadzeniu na cel , informacje o korkach , wypadkach , objazdach itd...

Chyba nie ma sensu wałkować tego tematu bo w Twoim pytaniu zawarta została również odpowiedz i to samo odpowiedzą inni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam radyjka juz dlugi czas i pomijajac maniakow szybkosci ktorzy radyjka uzywaja jako antyradar to urzadzonko przydalo mi sie wiele razy w innych sytuacjach.

po pierwsze - jezdzimy duzo grupowo wiec mamy darmowy kontakt ze soba - oczywiscie kulturalnie dobierajac sobie inny nie zajety kanal

po drugie - czesto wiem duzo wczesniej co sie na drodze dzieje - wypadki, objazdy, korki, wachadelka itd...

po trzecie - czesto autkiem jezdzi sama zona - jak by jej sie cos stalo (chocby pana) to krzyknie na radyjku i sie ktos zatrzyma jak by sama miala zatrzymywac to nikt jej sie nie zatrzyma choc by nie wiem co

a takich co to smigaja szybko jest mnostwo i z radiami i bez - nieustrzezemy sie tego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trzeniu

moze ja jakis stary jestem i niemodny?

15 lat prawo jazdy i tylko jeden mandat za przekroczenie predkosci o 10 km/h w obszarze zabudowanym :wink4:

nie wiem jaki jesteś , nie mnie to oceniać :naughty: pogratulować :notworthy:

w każdym razie ja robie ok 80-100k rocznie i nie wyobrażam sobie mojej pracy bez CB :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla nie pracujących też jest ok, ja nie ukrywam właśnie z pracy się przyzwyczaiłem do cb i w prywatnym aucie czegoś mi brakowało więc kupiłem i jestem bardzo zadowolony. :cwaniak1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj bede mial "zaszczyt" uzyc pierwszy raz CB :P

Szczerze to dla mnie jako osoby , ktora nigdy nie miala stycznosci z tym , to mysle ze moze sie przydac , do wyjazdow grupowych :P za friko mozna pogadac i ogarnac cala ekipe hehehe.

Ale pewnie jak wiekszosc uzytkownikow , jak sie juz przyzwyczaje , to bedzie mi potrzebne do omijania korkow , wypadkow itp . oraz oczywiscie policji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi CB duzo razy sie sprawdziło przy wszelkiego rodzaju korkach i objazdach ...a i czasami ktoś mi pomogł w miejscu gdzie i GPS nie dawał rady :th:

Przydaje sie ...prosta sprawa jade na spota i zgadam sie z hmm..np.krzyniek .. bez sensu żebym wisiał na telefonie za kadym razem kiedy bede sie chciał zapytać jaką trasą jedziemy itp.

Ale niektorym osobnikom powinni sprzedawać CB dopiero po badaniu u specjalisty .. bo takie wkurzajace zachowania jak " pisia pisia" , rżenie konia , czy puszczanie głupich textów jest idiotyczne :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegów CB zawsze sie przydaje ZAWSZE !!! a co do mandatów i kolesi co popier... ile fabryka daje to nie jest tak ...... wcale nie trzeba szybko jeździć żeby zapłacić czasem wystarczy 10 20 za szybko i już 200 albo 300 nie twoje !!!

Więc CB jak najbardziej :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam CB od 1,5 roku i powiem szczerze, jeśli ktoś jest kulturalny i potrafi rozmawiać, podkreślam rozmawiać czyli również udzielać informacji innym, to jest to ok. Wiele razy ktoś pytał którędy dojedzie w jakieś miejsce, jakoś udało mi się podpowiedzieć, a to że ktoś nam powie gdzie stoi policja nie musi się wiązać tylko z tym, że w innych miejscach gdzie jest ograniczenie prędkości będziemy jechać zbyt szybko... Jak wszedł przepis dotyczący światełek - mi zdarzyło sie raz zapomnieć, a dzięki CB uniknąłem kary finansowej. O korkach juz nie wspominam bo koledzy wyżej pisali o tym. Ogólnie CB to bardzo przydatna rzecz dla ludzi mądrych, a nie dla przygłupów, którzy odstawiają jakieś szopki na publicznym... Szerokości mobilki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

No ale tak już jest, po co walczyć z wiatrakami.

PS: nie mam ani punktów ani CB, ale nad CB się zastanawiam, pwody są takie:

1) Możliwość rozmowy z innymi

2) Jednak informowanie o miśkach - po prostu wolę ich unikać :P

Poza tym w Polsce tak jest ze wszystkim, że robi się na szybkiego w ostatniej chwili bo pilne, krytyczne itd (mam przykład w firmie, programy się pisze ale testy i błedy dopiero u klienta, projekty leżą latami, ale trzeba nagle zrobić na jutro ehhh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem norma, ma kolo 20pkt i nie chce prawka stracić to kupuje CB - co w tym dziwnego ?

Niektórzy pomysleli wczesniej i kupili przed zdobyciem tych 20 pkt. :polew: Te 20 punktów to może dużo, ale jak sie dostanie np. za zaczepienie linii ciągłej bo się wyprzedzało jakiegoś STARa który sie ciągnął 30km/h i wyraźnie nas puszcza jadąc dodatkowym pasem - poboczem. Jak wiem że tam stoi policja to nigdy nie wykonam takiego manewru, mimo że on nikomu nie zagraża. Ale przepisy są :thumbdown: Czasami potrafią się przyczepić do byle czego. Lepiej wiedzieć i bezstresowo przejechać obok nich :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...