Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wygrałem licytację, a sprzedający nie chce oddać towaru :(?


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

To ja jestem zły i uparty tylko z tego wynika? To czyli znowu wystawi te felgi ktoś wylicytuje za 800zł i znowu nie odda ( bo go cena nie zadowala) to według Ciebie Kowi87 jest OK?

tak według mnie jest to ok, bo inaczej było by jak dawniej ze kupowął byś za 1zł przedmioty które są wiele więcej warte tylko dlatego ze sprzedajacy pomylił sie. Wystaw BMW za 200zł z chęcia kupie :naughty: wtedy będziesz z tej drugiej strony i zrozumiesz :gwizdanie:

Regulamin Allegro
Artykuł 7. ZAWARCIE UMOWY
7.2.

Z wyjątkiem przypadków opisanych w art. 7.3. zawarcie umowy pomiędzy Sprzedającym a zwycięzcą licytacji następuje z chwilą przybicia, natomiast umowy pomiędzy Sprzedającym a Kupującym, korzystającym z opcji Kup Teraz, następuje z chwilą potwierdzenia przez Kupującego skorzystania z tej opcji, o czym Sprzedający jest automatycznie powiadamiany. Po zawarciu umowy dalszy tok postępowania kontrahentów wynika z obowiązujących przepisów prawa.

7.3.

Jeżeli ważność umowy zależy od spełnienia szczególnych wymagań przewidzianych przepisami prawa, np. zawarcie umowy wymaga formy pisemnej bądź innej formy szczególnej, zarówno Kupujący, jak i Sprzedający, po przybiciu albo po potwierdzeniu przez Kupującego skorzystania z opcji Kup Teraz, może dochodzić zawarcia tej umowy.

to nie było kup teraz, pozatym ten regulamin jest tak przestrzegany jak polskie prawo :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie było kup teraz, pozatym ten regulamin jest tak przestrzegany jak polskie prawo gwizdanie

Poza tym czytanie ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w bojach o swoje prawa :polew: :polew: wszystko tylko wyglada w świetle prawa tak fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce wszystko fajnie wygląda na papierze, rzeczywistość jest już inna. Nie chce tego podrobionego towaru nawet za ta kasę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem zły i uparty tylko z tego wynika? To czyli znowu wystawi te felgi ktoś wylicytuje za 800zł i znowu nie odda ( bo go cena nie zadowala) to według Ciebie Kowi87 jest OK?

tak według mnie jest to ok, bo inaczej było by jak dawniej ze kupowął byś za 1zł przedmioty które są wiele więcej warte tylko dlatego ze sprzedajacy pomylił sie. Wystaw BMW za 200zł z chęcia kupie :naughty: wtedy będziesz z tej drugiej strony i zrozumiesz :gwizdanie:

Regulamin Allegro
Artykuł 7. ZAWARCIE UMOWY
7.2.

Z wyjątkiem przypadków opisanych w art. 7.3. zawarcie umowy pomiędzy Sprzedającym a zwycięzcą licytacji następuje z chwilą przybicia, natomiast umowy pomiędzy Sprzedającym a Kupującym, korzystającym z opcji Kup Teraz, następuje z chwilą potwierdzenia przez Kupującego skorzystania z tej opcji, o czym Sprzedający jest automatycznie powiadamiany. Po zawarciu umowy dalszy tok postępowania kontrahentów wynika z obowiązujących przepisów prawa.

7.3.

Jeżeli ważność umowy zależy od spełnienia szczególnych wymagań przewidzianych przepisami prawa, np. zawarcie umowy wymaga formy pisemnej bądź innej formy szczególnej, zarówno Kupujący, jak i Sprzedający, po przybiciu albo po potwierdzeniu przez Kupującego skorzystania z opcji Kup Teraz, może dochodzić zawarcia tej umowy.

to nie było kup teraz, pozatym ten regulamin jest tak przestrzegany jak polskie prawo :gwizdanie:

Weź kolego skończ pier*olić, po to jest cena minimalna zeby ją ustawić jak sie chce konkretna minimalna kwote za towar, nie dał tego bo za to sie dopłaca i tyle. Nie uznaje czegoś takiego, jak pomyłka podczas wystawiania, po to sie kilka razy potwierdza wystawienie aukcji zeby to sprawdzic.

Jeżeli ktoś wystawia towar który twierdzi że jest oryginalny a to niemożliwe bo nie bylo np w takim rozmiarze to jest oszustem, wprowadza umyślnie potencjalnego klienta w błąd. Takie przypadki trzeba eliminować, a Ty sam gadasz tak, jakbyś sam kiedyś nie myślal i zrobil taka aukcje a potem ktoś od Ciebie coś takiego wyegzekwowal bo ma do tego pełne prawo. [br]Dopisany: 06 Listopad 2011, 14:06_________________________________________________I przede wszystkim towar został kupiony za kwotę 630zł czyli nie za 1zł ktory mógłby być pomyłką, w tej sytuacji w ogole nie wchodzi w gre takie cos, bo byla to normalna licytacja, nie dajac minimalnej sam sie kopnąl w dupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem zły i uparty tylko z tego wynika? To czyli znowu wystawi te felgi ktoś wylicytuje za 800zł i znowu nie odda ( bo go cena nie zadowala) to według Ciebie Kowi87 jest OK?

tak według mnie jest to ok, bo inaczej było by jak dawniej ze kupowął byś za 1zł przedmioty które są wiele więcej warte tylko dlatego ze sprzedajacy pomylił sie. Wystaw BMW za 200zł z chęcia kupie :naughty: wtedy będziesz z tej drugiej strony i zrozumiesz :gwizdanie:

Regulamin Allegro
Artykuł 7. ZAWARCIE UMOWY
7.2.

Z wyjątkiem przypadków opisanych w art. 7.3. zawarcie umowy pomiędzy Sprzedającym a zwycięzcą licytacji następuje z chwilą przybicia, natomiast umowy pomiędzy Sprzedającym a Kupującym, korzystającym z opcji Kup Teraz, następuje z chwilą potwierdzenia przez Kupującego skorzystania z tej opcji, o czym Sprzedający jest automatycznie powiadamiany. Po zawarciu umowy dalszy tok postępowania kontrahentów wynika z obowiązujących przepisów prawa.

7.3.

Jeżeli ważność umowy zależy od spełnienia szczególnych wymagań przewidzianych przepisami prawa, np. zawarcie umowy wymaga formy pisemnej bądź innej formy szczególnej, zarówno Kupujący, jak i Sprzedający, po przybiciu albo po potwierdzeniu przez Kupującego skorzystania z opcji Kup Teraz, może dochodzić zawarcia tej umowy.

to nie było kup teraz, pozatym ten regulamin jest tak przestrzegany jak polskie prawo :gwizdanie:

Weź kolego skończ pier*olić, po to jest cena minimalna zeby ją ustawić jak sie chce konkretna minimalna kwote za towar, nie dał tego bo za to sie dopłaca i tyle. Nie uznaje czegoś takiego, jak pomyłka podczas wystawiania, po to sie kilka razy potwierdza wystawienie aukcji zeby to sprawdzic.

Jeżeli ktoś wystawia towar który twierdzi że jest oryginalny a to niemożliwe bo nie bylo np w takim rozmiarze to jest oszustem, wprowadza umyślnie potencjalnego klienta w błąd. Takie przypadki trzeba eliminować, a Ty sam gadasz tak, jakbyś sam kiedyś nie myślal i zrobil taka aukcje a potem ktoś od Ciebie coś takiego wyegzekwowal bo ma do tego pełne prawo. [br]Dopisany: 06 Listopad 2011, 14:06_________________________________________________I przede wszystkim towar został kupiony za kwotę 630zł czyli nie za 1zł ktory mógłby być pomyłką, w tej sytuacji w ogole nie wchodzi w gre takie cos, bo byla to normalna licytacja, nie dajac minimalnej sam sie kopnąl w dupe.

to kupuj te okazje zobaczysz ile z nich dostaniesz :hi: odwołuj sie na kzdego zobaczysz ile wygrasz, poczytaj na forum troche takich tematów było i zobacz ile ludzi na tym wyszło tak jak chcieli, prawo prawem, oszustwo w polsce jest bardziej chronione niz sprawiedliwość, dlatego ciagle pisze powodzenia w bojach z alegro :hi:[br]Dopisany: 06 Listopad 2011, 15:10_________________________________________________Ciekaw jestem czy jak byś wystawił drzwi od złotówki bez minimalnej licząc na to że sprzedadza sie za 400zł, a skończyło by sie na 130zł czybyś był taki twardy i oddał je za tą cene wylicytowaną

WĄTPIE

napisał byś ze za tyle n ie sprzedaż PROSTE :kox:[br]Dopisany: 06 Listopad 2011, 15:12_________________________________________________Druga sprawa jak pogrzebie sie po forach prawniczych duzo jest podobnych sytuacji i często odnoszą sie do tego iż alegro w tych czasach jest portalem ogłoszeniowym i na dziewń dobry jest taki konflikt spychany pomiedzy kupujacego a sprzedajacego czyli albo sie dogadacie albo z dyńki i po negatywie :decayed: Regulamin alegro nie musi być brany pod uwage przez sądy :wink4:

http://forumprawne.org/prawo-cywilne/208866-wygralem-aukcje-na-allegro-lecz-sprzedajacy-nie-chce-mi-wydac-towaru.html

polecam poczytać rozstrzygniecia i nic tylko szukać okazji w licytacji :hi:

Maju śledzisz czasem battalion to moze widziałeś historie licznika RS4, 5 osób go kupiło i to przez kup teraz i tyle wskórali że na drugi dzień znowu wisiał na sprzedaż, tyle że drozej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie jak niektórzy piszą że sie pomylił, że cena go nie zadowala wiec mu odpuśc. To po co sa opcje aukcji typu kup teraz, aukcja, cena min itd? By było bez sensu jak można by było wystawiac a po licytacji bezkarnie sie wycofywać. Jest regulamin wiec trzeba go przestrzegać. To tak jak ceny w sklepach, jak na połce bedzie 1zł a w kasie Ci powiedzą że to kosztuje 10zł to jest łamanie reg i masz prawo kupic za 1zł. Jak Ci sie chce to możesz powalczyć ale to oczywiście w sądzie. Za 200-300zł to moze sie nie opłaca ale mozesz go straszyc przez kilka dni to może zmięknie i sie nauczy gówniarz odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy jak byś wystawił drzwi od złotówki bez minimalnej licząc na to że sprzedadza sie za 400zł, a skończyło by sie na 130zł czybyś był taki twardy i oddał je za tą cene wylicytowaną

WĄTPIE

napisał byś ze za tyle n ie sprzedaż PROSTE :kox:

Nie jestem idiota i nie zrobil bym czegos takiego, po to jest minimalna zeby to ustawiac, sprawa do wygrania bezproblemowo jesli tylko ktos bedzie mial czas i checi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy jak byś wystawił drzwi od złotówki bez minimalnej licząc na to że sprzedadza sie za 400zł, a skończyło by sie na 130zł czybyś był taki twardy i oddał je za tą cene wylicytowaną

WĄTPIE

napisał byś ze za tyle n ie sprzedaż PROSTE :kox:

Nie jestem idiota i nie zrobil bym czegos takiego, po to jest minimalna zeby to ustawiac, sprawa do wygrania bezproblemowo jesli tylko ktos bedzie mial czas i checi.

Znajac finisz takich spraw nikt sie nie podejmie tego :wink4: jeszcze jak by był maju w tym wypadku stratny to by było o co, a tak to tylko strata czasu i pienidzy dla nie ori felg :gwizdanie: wiec mysle że mozna skończyc ten temat bo i tak nic z tego nie będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy jak byś wystawił drzwi od złotówki bez minimalnej licząc na to że sprzedadza sie za 400zł, a skończyło by sie na 130zł czybyś był taki twardy i oddał je za tą cene wylicytowaną

WĄTPIE

napisał byś ze za tyle n ie sprzedaż PROSTE :kox:

Nie jestem idiota i nie zrobil bym czegos takiego, po to jest minimalna zeby to ustawiac, sprawa do wygrania bezproblemowo jesli tylko ktos bedzie mial czas i checi.

Ty o tym wiesz bo sledzisz allegro - sprzedajesz i kupujesz, ja o tym wiem bo co chwile cos wystawiam... ale Ci ktorzy korzystaja z tego portalu od swieta ch**a wiedza jak wystawic aukcje. Wez mu zaloz sprawe skoro to takie proste i jestes pewien (wraz z niektorymi tutaj madrymi) ze wygrasz i odbierzesz przedmiot - jestes na prawie to walcz smialo i udup gnojka bo sie pomylil - stracisz czas i pieniadze i ciekawe czy wygrasz sprawe.

Ja wystawiajac przedmiot sie nie myle - znam zasady bo wystawiam kilka aukcji / msc, ale jak kupie cos duzo ponizej wartosci i ktos nie chce sprzedac towaru to odpuszczam i szukam dalej, szkoda nerwow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kanal za podsumowanie, bo juz myślałem ze nagle wyszcy tacy pewni ze to takie proste do wygrania, niechce nie odda towaru to jest pewne :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś wylicytowałem turbo do 110 koni za 105zł, zadzwoniłem do gościa czy odda w tej cenie, powiedział że za tanio. Powiedziałem by na przyszłość uważał bo nie każdy chce tak zakończyć temat... i życzyłem powodzenia.

Każdy super mądry, ja tylko radzę, spróbujmy czasem postawić się po drugiej stronie. Druga sprawa, sąd etc... na ludzkiej krzywdzie wzbogacać się to średni temat.

Maju odpuść, nie zachowuj się jak typowy leszcz i nie ciągnij sprawy,nie nazywaj oszustem etc. Zobaczysz jaką da Ci to satysfakcje.

Pozdrowionka

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem że można wygrać ale za 200-300 sie nie opłaca. Słyszałem taką historie że ktoś zalicytował jakis dobry samochód za 1tys a był warty np 10tys. Zadzwonił bo tej osoby i powiedział że wygrał licytacje za 1tys i kiedy może odebrać samochód, usłyszał że to pomyłka i powinno byc 10tys wiec stwierdził że moze sie zgodzić na np 3tys lub żeby jej zapłacił np 2tys to sie wycofa i podkreślił żeby sie zgodzić na jego warunki bo jak nie to sprawa trafia do sądu i że on żyje z takich "okazji". Nie wiem jak sie sprawa skończyła i jaki dokładnie były kwoty dlatego pisałem "np 1tys". Jeśli uważacie że sprawa nie jest do wygrana to po co cały ten regulamin allegro i innych portali aukcyjnych? Już dawno by była afera stulecia i by zabronili takiego handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem że można wygrać ale za 200-300 sie nie opłaca. Słyszałem taką historie że ktoś zalicytował jakis dobry samochód za 1tys a był warty np 10tys. Zadzwonił bo tej osoby i powiedział że wygrał licytacje za 1tys i kiedy może odebrać samochód, usłyszał że to pomyłka i powinno byc 10tys wiec stwierdził że moze sie zgodzić na np 3tys lub żeby jej zapłacił np 2tys to sie wycofa i podkreślił żeby sie zgodzić na jego warunki bo jak nie to sprawa trafia do sądu i że on żyje z takich "okazji". Nie wiem jak sie sprawa skończyła i jaki dokładnie były kwoty dlatego pisałem "np 1tys". Jeśli uważacie że sprawa nie jest do wygrana to po co cały ten regulamin allegro i innych portali aukcyjnych? Już dawno by była afera stulecia i by zabronili takiego handlu.

na takie akcje wnieśli poprawke w regulaminie na pewne działy w tym motoryzacyjny, tak jak ktos wczęsniej wspomniał skończyły sie łodzie za złotówke :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem że można wygrać ale za 200-300 sie nie opłaca. Słyszałem taką historie że ktoś zalicytował jakis dobry samochód za 1tys a był warty np 10tys. Zadzwonił bo tej osoby i powiedział że wygrał licytacje za 1tys i kiedy może odebrać samochód, usłyszał że to pomyłka i powinno byc 10tys wiec stwierdził że moze sie zgodzić na np 3tys lub żeby jej zapłacił np 2tys to sie wycofa i podkreślił żeby sie zgodzić na jego warunki bo jak nie to sprawa trafia do sądu i że on żyje z takich "okazji". Nie wiem jak sie sprawa skończyła i jaki dokładnie były kwoty dlatego pisałem "np 1tys". Jeśli uważacie że sprawa nie jest do wygrana to po co cały ten regulamin allegro i innych portali aukcyjnych? Już dawno by była afera stulecia i by zabronili takiego handlu.

na takie akcje wnieśli poprawke w regulaminie na pewne działy w tym motoryzacyjny, tak jak ktos wczęsniej wspomniał skończyły sie łodzie za złotówke :gwizdanie:

Tak to tez słyszałem ale w tym przypadku licytacja przebiegła normalnie a że cena nie zadowala sprzedającego to od tego jest cena minimalna której nie ustawił. Nie przebitki cenowej 1000x wiec sprawa spokojnie do wygrania tylko jak napisałem wcześniej za 200-300zł to szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda czasu odpuszczam sobie :P Kupię sobie jakieś ładniejsze ori na wiosnę. Ale smarkacza muszę jakoś ukarać jak nie negatywem to przynajmniej żeby troszkę nerwów zjadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem że można wygrać ale za 200-300 sie nie opłaca. Słyszałem taką historie że ktoś zalicytował jakis dobry samochód za 1tys a był warty np 10tys. Zadzwonił bo tej osoby i powiedział że wygrał licytacje za 1tys i kiedy może odebrać samochód, usłyszał że to pomyłka i powinno byc 10tys wiec stwierdził że moze sie zgodzić na np 3tys lub żeby jej zapłacił np 2tys to sie wycofa i podkreślił żeby sie zgodzić na jego warunki bo jak nie to sprawa trafia do sądu i że on żyje z takich "okazji". Nie wiem jak sie sprawa skończyła i jaki dokładnie były kwoty dlatego pisałem "np 1tys". Jeśli uważacie że sprawa nie jest do wygrana to po co cały ten regulamin allegro i innych portali aukcyjnych? Już dawno by była afera stulecia i by zabronili takiego handlu.

na takie akcje wnieśli poprawke w regulaminie na pewne działy w tym motoryzacyjny, tak jak ktos wczęsniej wspomniał skończyły sie łodzie za złotówke :gwizdanie:

Kolego nie powinieneś się wypowiadać w tym temacie bo jesteś lekko mówiąc niekompetentny :decayed:

Tu nie ma żadnej pomyłki,jest licytacja bez ceny minimalnej za tyle się sprzedaje.

W ten sposób nikt nie ustalałby cenny minimalnej a jeśli kwota by go nie satysfakcjonowała mówiłby o pomyłce.

Są zasady które obowiązują zarówno Sprzedającego jak i Kupującego.

Powinien oddać te koła za taką cenę.

Tyle że to jakiś idiota więc szkoda marnować na niego czasu,negatyw i tyle.Co by przestrzec innych przed takimi frajerami.

Nie raz wystawiałem nawet auta od złotówki(jakieś stare robocze samochody)

Zawsze sprzedawałem za ile wylicytowali,nawet nie godziłem się na zakończenie aukcji wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem że można wygrać ale za 200-300 sie nie opłaca. Słyszałem taką historie że ktoś zalicytował jakis dobry samochód za 1tys a był warty np 10tys. Zadzwonił bo tej osoby i powiedział że wygrał licytacje za 1tys i kiedy może odebrać samochód, usłyszał że to pomyłka i powinno byc 10tys wiec stwierdził że moze sie zgodzić na np 3tys lub żeby jej zapłacił np 2tys to sie wycofa i podkreślił żeby sie zgodzić na jego warunki bo jak nie to sprawa trafia do sądu i że on żyje z takich "okazji". Nie wiem jak sie sprawa skończyła i jaki dokładnie były kwoty dlatego pisałem "np 1tys". Jeśli uważacie że sprawa nie jest do wygrana to po co cały ten regulamin allegro i innych portali aukcyjnych? Już dawno by była afera stulecia i by zabronili takiego handlu.

na takie akcje wnieśli poprawke w regulaminie na pewne działy w tym motoryzacyjny, tak jak ktos wczęsniej wspomniał skończyły sie łodzie za złotówke :gwizdanie:

Kolego nie powinieneś się wypowiadać w tym temacie bo jesteś lekko mówiąc niekompetentny :decayed:

Tu nie ma żadnej pomyłki,jest licytacja bez ceny minimalnej za tyle się sprzedaje.

W ten sposób nikt nie ustalałby cenny minimalnej a jeśli kwota by go nie satysfakcjonowała mówiłby o pomyłce.

Są zasady które obowiązują zarówno Sprzedającego jak i Kupującego.

Powinien oddać te koła za taką cenę.

Tyle że to jakiś idiota więc szkoda marnować na niego czasu,negatyw i tyle.Co by przestrzec innych przed takimi frajerami.

Nie raz wystawiałem nawet auta od złotówki(jakieś stare robocze samochody)

Zawsze sprzedawałem za ile wylicytowali,nawet nie godziłem się na zakończenie aukcji wcześniej.

tak z pewnoscia oddałeś je za grosze :hi: pare razy maiłem taki dym na poczatku tez walczyłem o to żeby zabrać za tyle za ile wygrałem :gwizdanie: skończyło sie tak ze nic nie dostawałem a wymiana pogładów przechodziła na mailach wiec wiem jak jest w praktyce, skoro ktos nie jest zadowolony wylicytowanej ceny to nie odda za grosze tego bo regulamin każe, bla bla do sądu i sie sądować za 500zł wygracie z pewnoscią, donoscie do alegro napewno wam pomoze w hooj, rower tak kupiłem :polew: ze do dzisiaj nie dojechał, bo sprzedajacy wiedział ile jest wart i porostu za śmieszne pieniadze mi go nie odda i mozesz sie kłócić z takim a i tak nie wexniesz go za tyle :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...