Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] AVANT chyba na Shellu mnie orżnęli ?!?!


marec-ki

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jest sprawa,

dwa tygodnie temu tankowałem na Shellu V-Powera. Jak zajeżdżałem FIS pokazywał, że ropy starczy mi na 50km. Koleś miał zalać do pełna. Jak lał paliwo to poszedłem już do środka czekać aż skończy. Czekałem dość sporo aż za długo ;) w końcu skończył. Koleś powiedział, że do zapłaty ponad 400zł. Zapłaciłem i wyszedłem. Żona, która była w aucie powiedziała, że w jakiś dziwny sposób nalewał paliwo tzn. jak mu odbiło to wyjmował pistolet trochę i ponownie dolewał i tak chyba z 5 razy.

Na paragonie wyszło, że nalał 73 litry !! a bak ma 70litrów tak jak patrzyłem w danych na jakiejś stronie. Czy możliwe żeby weszło 73 litry ? paragon mam i co w tej sytuacji ? iść do nich i spytać się co w tej sprawie mają do powiedzenia ?

Druga sprawa to po tym tankowaniu wskaźnik jest na max. Przejechałem ok 300km i wskazówka nie spadła nawet o 1mm. Jutro podejdę z VAGiem i sprawdzę czy nie ma jakiś błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego BTW robic sie nie powinno..

No chyba dobrze prawisz, bo kuźwa wskaźnik poziomu paliwa cały czas na full jest :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zalał odpowietrzenie choć w A4 jest to dość trudne bo te auta mają automatyczne odpowietrzniki w 80ce mam taki specjalny dzyndzel i można to zrobić z premedytacją wtedy wchodzi około 20% więcej . Zgodzę się z kolegą że tak nie wolno bo ta poduszka powietrzna jest dla naszego bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo zacząłem podejrzewać, że V-Power jest gites bo jeżdżę i wskazówka ani drgnie :decayed: no dobra poczekam jeszcze 200-300km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele czynników wpływa na to ile zatankujemy i tak z jakim poziomem paliwa podjeżdżasz stan pompy w dystrybutorze tz, czy się pieni jeśli tak to oczywiście mniej nalejesz a piszesz że on lał powoli musisz jeszcze doliczyć pojemność węży do korka :hi:

lub złe wskazanie na dystrybutorze o czym było głośno po kontroli NIK oczywiście na niekorzyść klienta :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi rekordowo weszlo 74 litry i zalewalem wtedy pod korek lacznie z zalaniem odpowietrznika. W b5tez jest ten magiczny dzyndzelek od odpowietrznika i powcisnieciumozna jeszcze 4 litry wlac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo Ci tego nalał, musiał dowalić ostro, być cierpliwy żeby sie ropa nie pieniła.

Mnie najwięcej udało się 65L wlać. Jedynie mógł Cie orżnąć jakby liczydło nie wskazywało zera albo jakby w między czasie odlał coś do kanistra. Ale skoro żona była w środku to pewnie by coś widziała i by sie nie odważył.

Zamiast chłopa pochwalił że fachowi ci zalał pod korek... hehhe

A wskazówka Ci opadnie, narazie masz paliwa ponad stan, dlatego czujnik zgłupiał.

Zrobisz sporo kilosów na baku :D Pewnie z 1100- 1200km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze raz tam podjechał i sprawdził, najpierw vagiem ile masz w baku,potem ile na paragonie-miałem podobną sytuację w UK-do bańki 5l weszło mi 6,5 litra :blink: mam na to świadków :naughty: następnym razem,jak tam pojechaliśmy-najpierw dystrybutor był nieczynny,potem był "napad"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Austrii do B5 weszlo 64-65 l, zadnego "dzyndzelka" nie dotykalem. Faktem jest ze rezerwa sie bardzo dlugo palila, i wskazwka juz mocno opadla. Jak poszedlem placic, to sie spytalem goscia jak to mozliwe ze weszlo mi 64 l jak bak w tym aucie ma 62 litry. To powiedzial mi, ze "nie wie, ze trzeba by wezwac mechanika". A ze jakos super nie "szprecham", no to coz, zaplacilem i pojechalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...