[B5 1Z] Problem ze sterownikiem silnika

Glew_69

Witam wszystkich !!!

Byłem ostatnio u mechanika i dowiedziałem się, że mój sterownik silnika jest "walnięty" - posiadam A4 1,9 TDI 90Km rocznik 1995. I pytanie - czy jest możliwość naprawy sterownika ? . Dzięki za każdą poradę.

Walnięty tzn????????? Co się dzieje jakie objawy, po czym mechanik tak stwierdził . Wtedy będzie można coś powiedzieć

nie sugeruj się tym ze nie moze sie połaczyc. sprawdz linie w gniezdzie diagnostycznym, moze jest przełącznik gdzies.

Jestem laikiem w tych sprawach, ale znam mojego mechanika, który doradził mi poszukanie lub zakup podobnego sterownika, aby mógł zdiagnozować silnik- taki sterownik do tego typu auta kosztuje w granicach 200-400 zł.Może ktoś z kolegów miał podobny problem lub naprawial taki sterownik.

Albo mechanik ma kiepski sprzęt.

Nie wszystko się łączy z 1Z i 2.6 ze sterownikiem Hella.

A zacząłbym od sprawdzenia napięć w gniazdku, ile jest na linii K.

Albo mechanik ma kiepski sprzęt.

Nie wszystko się łączy z 1Z i 2.6 ze sterownikiem Hella.

A zacząłbym od sprawdzenia napięć w gniazdku, ile jest na linii K.

dokładnie nie wszystko się łączy, czasem pomaga przestawienie pewnych rzeczy w opcjach vaga. najlepiej bedzie sprawdzić napęcie na lini K, jesli nie bedzie to niech mechanik sie wepnie bezposrednio w ECU

Gość Kaziu_Wichura

zdarza się. U mnie też nie było raz napięcia w gnieździe i diagnosta wcale nie kazał mi wymieniać sterownika :D - naprawa tego kosztowała mnie 20 zł.

Witam klubowiczów ponownie !!!

Właśnie naprawiono mi sterownik-okazało się, że miałem zdejmowany imobilajzer ze sterownika , ale czegoś nie odpięto przy tablicy rozdzielczej , mistrz elektryk odpiął kostkę z imobilajzera przy tablicy, zmostkował kable i sterownik znów może diagnozować. Dziękuję za wszystkie opinie, przydadzą się w przyszłości. Myślę, że mój temat jest zamknięty. Jeszcze raz dzięki !!! :th:

Witam klubowiczów ponownie !!!

A może ktoś zna dobrego magika od VAGa w oklicach Pruszkowa?

Takiego żeby zdjął immo i zostawił mozliwość diagnozy?