Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Problem ze wspomaganiem


Marcin81GT

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos wie moze co dzieje sie z moim wspomaganiem w mojej A4 z 1996 roku silnik1.6 wymienilem plyn wspomagania spuszczajac go przy kolumnie kierowniczej nalalem nowego i wspomaganie glosno mi chodzi :embarrassed::( dzialac dziala ale podczas jazdy nie idzie usiedziec w aucie tak strasznie buczy wydajac taki tlumiacy dzwiek a najgorzej jest jak lekko skrece nie mowie juz jak skrece na maxa wtedy to juz wogole jest masakra czy ktos moze mi czegos doradzic co sie popsulo i co ewentualnie trzeba zrobic czy poprostu wymienic pompe wspomagania i to wystarczy ???????????????pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ze nie odpowietrzalem nic bo mi powiedzial znajomy mechanik ze tam nie ma co odpowietrzac i ze to samo powinno sie odpowietrzyc tez juz sie nad tym zastanawialem tylko gdzie to sie odpowietrza?????????????????????????? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki plyn byl wczesniej bo byl taki czarny ze juz myslalem ze ktos tam oleju nalal samego teraz wlalem czerwony do automatycznych skrzyni biegow i ukladu kierowniczego a dokladnie elf elfmatic G3 ale po wymianie nie da sie wysiedziec w aucie masakra a w jaki sposob najlepiej spuscic stary plyn tu zaraz z weza przy pompie czy z kolumny kierowniczej i ile plynu mniej wiecej wchodzi w taki uklad bo jak ostatnio wymienialem weszlo mi tylko jakies pol litra w caly uklad a z tego co slyszalem tam powinno wejsc wiecej wiec moze zle spuszczam ??????????????

[ kolego teraz to już pracujesz na ostrzeżenie!!!!!!!!!!!!!!!!!] - schiller

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolegosprobuje tak zrobic ale zastanawiam sie czy czasem nie jest juz popsuta kolumna kierownicza tzn magiel bo podobno tam znajduje sie jakis zawor ale dokladnie niewiem w ktorym miejscu czy w maglu czy gdzies po srodku weza magiel-pompa juz nie mam sil na to auto co to moze byc :([br]Dopisany: 10 Marzec 2008, 16:47 _________________________________________________W ktorym miejscu znajduje sie ten zawor zwrotny czy to jest ten z dolu na klucz nasadowy 18'??????????????????[br]Dopisany: 10 Marzec 2008, 19:50 _________________________________________________aha jeszcze jedno zauwazylem ze jak dolewam plynu strasznie mi sie pieni i wyrzuca go do gory tylko dlaczego czy to normalne ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobny problem: nie wiedzialem na jakim plynie jezdze wiec wymienilem go na febi zielony. Po wymianie pompa mi zaczela strasznie wyc. Odpowietrzalem i troche jezdzilem i nic nie pomagalo. Juz nie wiedzialem co robic i ostatni pomysl jaki mi wpadl to byl taki ze jeszcze raz wymienilem płyn tylko ze tym razem na czerwony i odrazu jak ręką odjął mam cichutko i jest wszystko ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kur.....Panowie nie mam już sil na to moje auto dopóki nie zmieniałem płynu wspomagania wszystko było ok nic nie wyło itp.ale bylem zmuszony go wymienić gdyż był taki czarny ze aż sie przestraszyłem tylko na mocnym skręcie zaczynała bardzo mocno wyć mi pompa dlatego ta zmiana płynu. Nie wiem jaki płyn był prędzej czy czerwony czy zielony bo jak wspomniałem ten co mailem był taki czarny dlatego wymieniłem go na czerwony elf G3 ale zaraz po wlaniu w samochodzie nie idzie usiedzieć takie wycie w środku gdyby nie radio to nie miałbym po co wyjeżdżać z garażu Pany pomozcie co robic czy tylko wymienic plyn czy cos innego bo to jest az nie do pomyslenia zeby po wymianie na swiezy takie cos sie dzialo (wylo) i dodam ze tym czerwonym plynem uklad czyscilem z 2 razy juz Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze rodzaj płynu jaki powinieneś zastosować jest napisany jak wół na zbiorniczku wspomagania, po drugie link który podał kolega sławosz to olej ale syntetyczny a z tego co wiem z tego rocznika auta jeżdżą na mineralnym G 002 000 więc wprowadza cie w błąd, wszystko ci pisze na pojemniczku i po trzecie poszukaj na forum to znajdziesz wszystko o tym jak wymienić i co wlać, trochę inicjatywy i swoją drogą jak byś se nie grabił to by ci najprędzej moderator pomógł i moim zdaniem nawet jak wlejesz już mineralny o oznaczeniu którym pisałem lub jego zamiennik z tym samym oznaczeniem bo z tego co mi wiadomo to tego oleju już nie produkują tylko tak jak na allegro są jego zamienniki to i tak nic ci nie da bo wlałeś syntetyk - kolor czerwony - i pompie możesz powiedzieć pa pa, z tym że mogę się mylić jak każdy człowiek i może mnie ktoś sprostować nie chce mi się szukać tego tematu o wspomaganiu i polecam zrobić to tobie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no wlasnie nie patrzalem na zbiorniczek nalalem czerwonego a jesli chodzi o moderatora to sam nie wiem co jest grane co zle robie regulamin czytalem sprobuje kupic tego co mam na zbiorniczku oznaczone i zobacze ale dzieki za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie chce się spierać bo wiadomo że wszystkiego nie można wiedzieć ale czerwony lub pomarańczowy to syntetyk a mówie tu o płynach o oznaczeniu G 004 000 czyli syntetyk i możliwe że istnieją inne oleje mineralne o tym kolrze lecz nie mająone oznaczenia o którym pisałem i z tego co wiem oleje o tym oznaczeniu czyli G 004 000 są tylko w tym kolorze i na allegro można to doczytać i tu jak wcześniej wspominałem był ten temat i też była poruszana kwestia kolorów i tak jak mówiłem oleje o tym oznaczeniu nie występują w innym kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze rodzaj płynu jaki powinieneś zastosować jest napisany jak wół na zbiorniczku wspomagania, po drugie link który podał kolega sławosz to olej ale syntetyczny a z tego co wiem z tego rocznika auta jeżdżą na mineralnym G 002 000 więc wprowadza cie w błąd

mea culpa...

nie wiem co mi się uje...o, ale byłem przekonany, że kolega ma B6, sam mam B5 i wiem, że trzeba lać minerał

ja stosowałem febi M 6162 http://allegro.pl/item326119313_olej_plyn_do_wspomagania_zielony_febi_orginal_vw_.html

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam juz niewiem co mam wlac do tego ukladu jak mowie niewiem jaki byl predzej lany po kupnie auta spuscilem i zalalem czerwonym elf G3 i zaczelo buczec wiec co teraz robic mam febi M6162 zielony przeplukac uklad i zalac tym ?? czy zastosowac cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam juz niewiem co mam wlac do tego ukladu jak mowie niewiem jaki byl predzej lany po kupnie auta spuscilem i zalalem czerwonym elf G3 i zaczelo buczec wiec co teraz robic mam febi M6162 zielony przeplukac uklad i zalac tym ?? czy zastosowac cos innego?

ten febi m6162 jest mineralny i będzie odpowiedni do twojej a4

był o tym temat w FAQ http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t19688.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...