Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Pompa VACUM\TANDEM - Nieszczelność - Naprawa, Uszczelnianie


Mk-Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam nieszczelność przy pompie VACUM\TANDEM (czy jak ona się nazywa) pod tym zewnętrznym deklem. Z wiedzy z forum wiem ze znajduje się tam uszczelka, której nie da się dokupić - przynajmniej kiedyś tak było. Pasowało by to zrobić gdyż cieknąca na gumowe przewody wodne uszkadza je. Ostatnio musiałem dokonać wymiany przewodu.

1) Czy pojawiły się jakieś dostępne zamienniki/metody naprawy tej uszczelki?

2) Czytałem w podobnym wątku o "domowych" metodach naprawy tej pompy. Czy po zdjęciu tego dekla czekają mnie jakieś niespodzianki? Co znajduje się pod nim? Coś może wypaść? Czy można bezpiecznie zdjąć dekiel i go obejrzeć?

3) Czy podczas wiekszych obrotów silnika (np. podczas jazdy) pompa pracuje bardziej niz na postoju? Chodzi mi o to czy podczas jazdy wyciek będzie większy?

4) Może ktoś sobie poradził z tym problemem? Czy pozostaje tylko wymiana? Używane są po ok. 300zł - Nowe chyba po około 1000tys. Nie chciałbym kupić używkę i żeby okazało się ze problem się znowu pojawi. Wolałbym spróbować naprawić tą pompę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawa tandem pompy z reguly pomoze jak umarlemu kadzidlo ...

chcesz miec swiety spokoj kup nowa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, okazało się właśnie że wyciekająca ropa uszkodziła kolejny przewód chłodniczy znajdujący się pod nią.

zanim jednak zdecyduje się na wymianę chciałbym rozebrać ten zewnetrzny dekiel pompy z pod którego cieknie.

Czekaja mnie jakies niespodzianki pod zdjęciu tego? Coś może wypaść itp?

Ewentualnie może lepiej zdjąć całą pompę a potem odkręcić dekiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...