Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Jakie są różnice między AFN a AJM


lester0071

Rekomendowane odpowiedzi

Bylo wiele razy na forum o tych silnikach..Wystarczy poczytac porównac i bedzie wszystko wiadomo :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesniejszy jest AJM,AFN jest na pompie..AJM ma wiecej mocy i Nm...Jest to pierwszy silnik z PD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod względem technologicznym ajm jest nowocześniejszy i lepszy, pod względem kosztów utrzymania zdecydowanie lepszy jest afn

:notworthy: :notworthy: moj AJM leci fajowsko ale pali 1 litr wiecej srednio od AFN Iversona - softy sa podobne!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajm jest na PD (czyli pompowtryskach) a afn na czym ? jak mozecie to pomózcie znalesc jak najwiecej róznic i ktory z tych silników jest lepszy i który jest nowoczesniejszy ?

AFN to pierwszy silnik 110 ps oparty o pompę VP37. Mówią że najlepszy z VP do modów i wtryski od AFN naleją najwięcej. Pali mniej, tańszy w eksploatacji i na pewno bardziej niezawodny. AJM to pompowtrysk wg wielu dość wadliwy/usterkowy porównując do nowszych. Potencjał jest ich podobny choć wiadomo AJM to zdecydowanie nowsza konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod względem technologicznym ajm jest nowocześniejszy i lepszy, pod względem kosztów utrzymania zdecydowanie lepszy jest afn

:notworthy: :notworthy: moj AJM leci fajowsko ale pali 1 litr wiecej srednio od AFN Iversona - softy sa podobne!!

marinero a Ty masz po małym chipsie? bo z tego co kojarzę to kolega Iverson ma chyba coś ok 140km, czyli chip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Marinero też ma dłubniętego ale przez Niemców w postaci boxu, ładnie mu to śmiga :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Marinero też ma dłubniętego ale przez Niemców w postaci boxu, ładnie mu to śmiga :>

aha, o rzesz kufa szkoda że nie wiedziałem, bo jak był u nas na spocie to bym przetestował, a dokładnie to na ile ma zrobionego ajm_a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie był na hamowni ale: Nm ma napewno więcej ode mnie ja mam 305 on myslę jakieś 340, i kucy też chyba więcej 5-10ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie był na hamowni ale: Nm ma napewno więcej ode mnie ja mam 305 on myslę jakieś 340, i kucy też chyba więcej 5-10ps

ja moment szacuje na 340 i km na 140-145 ale hamownia prawde powie!! sie wybieram kiedys wiec jak dojade to poinformuje!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do AJM przesiadlem sie z M/T APT na A/T AJM z malym przebiegiem i mam pytanie czy jest to dobry material do rezania wiekszej stadniny i czy warto, jak na razie cyka jak zegarek. Ale co do spalania to nie jest za fajny w miescie..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile koni docelowo z AJM-a chcesz wycisnac???AJM maja kiepskawy dól ale do 180-190 powino byc ok,ale kazdy egzemplaz jest inny :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy kiepski dół ??

znaczy ze w dolnym zakresie obrotow mozna wyjsc z auta i isc obok wkreca sie dopiero od 2000 - samym programem dorobisz do 150 km bezpiecznie potem turbina lepsz, wieksze wtryski i jazda wyzej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy kiepski dół ??

znaczy ze w dolnym zakresie obrotow mozna wyjsc z auta i isc obok wkreca sie dopiero od 2000 - samym programem dorobisz do 150 km bezpiecznie potem turbina lepsz, wieksze wtryski i jazda wyzej!!

:polew: :polew: :polew: Dobre bardzo dobre ,kiepski dół to znaczy ze jak przesadzisz z moca to sie silnik moze rozwalic,dolna czesc silnika jest malo wytrzymala :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...