Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jaki rodzaj płynu dolać


xXxBlondynekxXx

Rekomendowane odpowiedzi

witam mój problem polega na tym że niewiem jakiego płynu użyć żeby dolać do zbiorniczka wyrównawczego bo 2 tygodnie temu zmienili mi chłodnice i dziś zobaczyłem żę jest troche mało płynu więc kupiłem uszczelniacz do układu chłodzenia tylko że jak wleje ten uszczelniacz to i tak będzie mało płynu i właśnie to jest mój problem że niewiem jaki tam jest ten płyn chłodzący wlany i niewiem czy można tak sobie wlewać obojętnie jaki płyn ?? czy są takie płyny które można wlewać do innych płynów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki kolor ma ten płyn to może się coś wyjaśni, albo kup płyn tego samego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak musisz dolać płynu a nie wiesz jaki masz dolej płyn prestone żółta butelka jest to jedyny płyn który miesza się z każdym rodzajem płynu nie powodując zmiany koloru starego płynu jak i właściwości. W ostateczności wymień płyn na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz uszczelniacz lać ? Wycieka Ci gdzieś płyn ?

Uszczelniacz to najgorsze świństwo dobre na trasie jak nie ma jak do domu dojechać. Może układ nie był dobrze odpowietrzony, pojeździłeś trochę powietrze zeszło i spadł poziom płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo zobaczyłem że w garażu troche mokra posacka jest i wydaje mi się że leci z tych trójników no wiecie o co mi chodzi od tego dochodzą przewody do reduktora gazu i tam leci przynajmniej tak mi się wydaje bo gdzie one się znajdują to pod nimi jest ta plama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układzie chłodzenia Twojego samochodu powinien być płyn/koncentrat G12 + woda destylowana :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układzie chłodzenia Twojego samochodu powinien być płyn/koncentrat G12 + woda destylowana :gwizdanie:

Wiadomo, że powinien być taki płyn ale on chyba jest koloru czerwonego a nie niebieskiego? Więc kolega ma napewno wlany jakiś inny płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że powinien być taki płyn ale on chyba jest koloru czerwonego a nie niebieskiego? Więc kolega ma napewno wlany jakiś inny płyn.

No to po co dolewać coś czego tam w ogóle nie powinno być , nie lepiej spuścić to "coś" i zalać odpowiednim płynem ... nie dziwię się , że kolega musiał wymienić chłodnicę ( akurat tak się składa , że w audi są aluminiowe ) jak miał ( i znowu ma ) zalany nieodpowiedni płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chcesz uszczelniacz dawać bo leci ci z kolanka za 8 zł płyn?

Nie moja sprawa ale nie szkoda zasyfiać nagrzewnicy i układu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizuj wyciek(napraw), zlej stary płyn, zalej koncentrat G12 + destylowana woda i zapomnisz, co to płyn :gwizdanie:

A tak ciągle będziesz dolewał albo dodasz uszczelniacz i zaraz będziesz marudził, że Ci się auto grzeje, a będzie się grzać, bo to zatyka kanały i później jaja są :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizuj wyciek(napraw), zlej stary płyn, zalej koncentrat G12 + destylowana woda i zapomnisz, co to płyn :gwizdanie:

A tak ciągle będziesz dolewał albo dodasz uszczelniacz i zaraz będziesz marudził, że Ci się auto grzeje, a będzie się grzać, bo to zatyka kanały i później jaja są :thumbdown:

Nic dodać , nic ująć :oklaski: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...