Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BFB] 1.8T B6 a B7 różnice w silniku/aucie?


jarek_135

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pomiedzy 1.8T w B5 a B6 były drobne różnice, których ja za bardzo nie znam, ale można o nich przeczytać na forum i nie chodzi o jakieś wielkie zmiany, a może nawet bardziej o osprzęt itp.

Interesuje mnie natomiast jakie są różnice i czy w ogóle są jakiekolwiek pomiędzy 1.8T pakowanym do B6 a do B7, każda informacja mnie ciekawi, nawet pakowane wtryski, turbo, itp? W ogóle, czy to 1.8T w B7 to na 100% ta sama konstrukcja ( 20V ), wtrysk pośredni ( do kolektora )? W katalogu jest napisane, że to 20 zaworowa jednostka, ale wolę się upewnić.

Poza tym skrzynia w 1.8T B7 Quattro, według katalogu jest 6biegowa i jak oglądałem allegro, to się potwierdza. Ktoś zna przełożenia tej skrzyni, albo wskaże linka, gdzie coś więcej może się dowiem? Jest to ta sama skrzynia, co w 1.8T B6 BEX?

No i przy okazji, może ktoś by mi coś napisał, czym to autko różni się od B6 poza tym, że w jednym połączę się tanim kablem, a w drugim już niestety nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat te 1.8T montowane w B5 (za wyjątkiem AWT) mają inny blok niż silniki w B6 i B7

a tu masz zestawienie 1.8T 20V bez wtrysku bezpośredniego montowanych w B6 i B7 oraz oznaczenie z jaką skrzynią biegów występowały.

6ea81745293d4280med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 przy motorze BFB też może być krzynia 6 i co najciekawsze przy tym wszystkim siedzi K03s :naughty:

Może mam jakąś dziwną wersję (pakiet sport, 1BE i heble 312mm) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...