Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Wyłączenie spryskiwaczy xenonów.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wiatjcie, jako że idzie zima i znów hektolitry bede wylewał bez sensu na moje xenonymam pomysł ,aby po prostu odłączyć wtyczkke od silniczka tych spryskiwaczy. Czy wywali mi błąd na FISie? Te spryski i tak nic nie dają, poza chlapaniem po samochodzie, a i tak w złą pogode trzeba na trasie wziąć szmatkę i przetrzeć leflektor.

Opublikowano

...jutro ich odłączymy w środku :naughty:

Opublikowano

Kolega chce odłączyć, a mnie cholery nie chcą działać... pomieniajem? :evil:

Opublikowano

Wiatjcie, jako że idzie zima i znów hektolitry bede wylewał bez sensu na moje xenonymam pomysł ,aby po prostu odłączyć wtyczkke od silniczka tych spryskiwaczy. Czy wywali mi błąd na FISie? Te spryski i tak nic nie dają, poza chlapaniem po samochodzie, a i tak w złą pogode trzeba na trasie wziąć szmatkę i przetrzeć leflektor.

Zgłaszam do stołecznej że będzisz jeździł bez sprysków :polew: :polew:

Nie wiem czy wywali ale ja wiem czy jest sens?? Ja u siebie też mam ori xenon i tyle co on tam zużyje tego płynu to... Poza tym zawsze możesz na chwile przełączyć włącznik na postojówki tylko i wtedy spryskać szybkę. Bo spryski lamp tylko na włączonych światłach działają.

Opublikowano
Poza tym zawsze możesz na chwile przełączyć włącznik na postojówki tylko i wtedy spryskać szybkę. Bo spryski lamp tylko na włączonych światłach działają.

Tez dobry sposob :decayed:

W B7 mozna to wylaczyc VCDS em :) odjac -32 od tych wartosci co mamy

Kanał 013: Ustawienia wycieraczek

Standard: 115

+001 Szybkość Reset =

+002 = Short to Plus Monitoring

+004 = Czujnik deszczu aktywnych

+008 = Długi post Wycieranie Po płukaniu (Drop / Tear Wycieranie)

+016 = Prędkość zależy od interwału wycieraczek aktywnych

+032 Reflektorów = System Podkładka aktywnych

+064 = Bieg wsteczny Wycieranie aktywnych

Opublikowano
  • Autor

No z wyłączeniem swiatel to tak sobie radze, ale to mało wygodne. a sesnu tych sprysków nie widze, tylko chlapią. :tongue4:

Opublikowano

W mojej A4 przestały działać pewnego razu spryski,a tez mnie wkurzało ze działały tylko z wycieraczkami,w planach miałem DRL,kupiłem przełącznik z B7 DRL+CLH i pod niego podpiołem spryski,teraz ja decyduje kiedy mają działać spryski.

Opublikowano

No z wyłączeniem swiatel to tak sobie radze, ale to mało wygodne. a sesnu tych sprysków nie widze, tylko chlapią. :tongue4:

Mi w b5 jak mam brudne lampy to umyje, nie są idealnie czyste, ale bez problemu można jechać i widać 100x lepiej niż przed myciem. Zeszłej zimy też dawały rade, jak sól etc miałem na lampach :decayed:[br]Dopisany: 02 Grudzień 2011, 01:24_________________________________________________Dodatkowo można używać pulsacyjnie, nie trzymać cały czas, tylko "psik" "psik" "psik" i szyba czysta, a świateł spryski nie wariują :good:
Opublikowano

W B7 mozna to wylaczyc VCDS em :) odjac -32 od tych wartosci co mamy

Kanał 013: Ustawienia wycieraczek

Standard: 115

+001 Szybkość Reset =

+002 = Short to Plus Monitoring

+004 = Czujnik deszczu aktywnych

+008 = Długi post Wycieranie Po płukaniu (Drop / Tear Wycieranie)

+016 = Prędkość zależy od interwału wycieraczek aktywnych

+032 Reflektorów = System Podkładka aktywnych

+064 = Bieg wsteczny Wycieranie aktywnych

Niestety w B6 ta adaptacja nie dziala, 13-sty blok jest nieaktywny, moze jest jakis inny sposob na wylaczenie spryskiwaczy VCDS-em bo tez jestem zainteresowny tematem.

Opublikowano

..niestety w B6 nie wyłączy sie sprysków vagiem :confused4: można za to dostać sie do kostek w słupku A i odpiąć małą pojedyńczą kostkę z czerwono białym kabelkiem i spryski nie będą działać :przebiegly:

Opublikowano
  • Autor

zrobione:), kosta odpieta.

Opublikowano

panowie a idzie wylaczyc w a4 b6 drugie przecieranie wycieraczek po spryskiwaczu? chodzi mi o +008 Drop / Tear (chyba to ta funkcja) bo strasznie mnie to denerwoje i mazie szybe :/ niestety kanal 13 nieaktywny...

Opublikowano
Poza tym zawsze możesz na chwile przełączyć włącznik na postojówki tylko i wtedy spryskać szybkę. Bo spryski lamp tylko na włączonych światłach działają.

Tez dobry sposob :decayed:

W B7 mozna to wylaczyc VCDS em :) odjac -32 od tych wartosci co mamy

Kanał 013: Ustawienia wycieraczek

Standard: 115

+001 Szybkość Reset =

+002 = Short to Plus Monitoring

+004 = Czujnik deszczu aktywnych

+008 = Długi post Wycieranie Po płukaniu (Drop / Tear Wycieranie)

+016 = Prędkość zależy od interwału wycieraczek aktywnych

+032 Reflektorów = System Podkładka aktywnych

+064 = Bieg wsteczny Wycieranie aktywnych

A wiesz po kolei co te poszczególne funkcje robią. tłumaczenie dosłowne potrafi zdezorientować. ostatnio dorezałem czujnik swiatła zeby mieć auto. Czujnik swiatła i deszczu ale schowałem go w puszce bezpieczników. dla niego zawsze ciemno wiec światła auto działają.ale problem jest z wycieraczkami na pierwszym stopniu . nie ma sterowania prędkością bo czeka na to co wykryje czujnik ale on ma sucho :). Da sie wyłączyć funkcję czujnika deszczu ale zeby działało światło ? nie mam na razie szyby pod czujnik wiec musi zostac tam gdzie jest.

Opublikowano

Mozesz zmienic kodowanie w MCE O9

? Xxxx: Podwozie

0 = Limousine (PR-K8B)

1 Avant = (PR-K8D)

2 Cabriolet = (PR-K8K)

? x xxx: jazdy włącznik światła

0 = Rain / Light Sensor (G397) nie jest zainstalowany (PR-8K0/8K1/9C6/8K4)

1 = Rain / Light Sensor (G397) zainstalowane (PR-8K3/8K7/9C7/8K9)

xx xx: Zaczep przyczepy

0 Trailer Hitch = Nie zainstalowany (PR-1D0)

1 = Zaczep przyczepy zainstalowane (PR-1k2)

xxx x: Reflektory

0 = halogenowe reflektory w / o Daytime Running Lights (PR-8Q0/8Q1 +8 K0/8K7)

1 = reflektory halogenowe ze światłami do jazdy dziennej (PR-8Q0/8Q1 +8 K1/8K3/9C6/9C7)

2 = Bi-ksenonowe reflektory z światła do jazdy dziennej (PR-8Q3/8Q5 +8 K9/8K4)

3 = Bi-ksenonowe reflektory w / o Daytime Running Lights (PR-8Q3/8Q5 +8 K0/8K7)

4 = Bi-ksenonowe reflektory z Daytime Running / Tail / License Plate Lights (PR-8Q3/8Q5 +8 K1/8K3)

xxxx: Kraj

1 = Rest of World / kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / Kraje Bałtyckie z Bi-Xenon

2 = krajach nordyckich / Dania / Chorwacja / Kraje Bałtyckie bez Bi-Xenon

3 = USA / Kanada z Bi-Xenon

4 = Kanada bez Bi-Xenon

5 = pojazdy specjalne

Opublikowano

ale wtedy nie działa clh a tez chce miec

Opublikowano

TO w ADPTACJACH odejmij -4

Kanal 13

+001 Szybkość Reset =

+002 = Short to Plus Monitoring

+004 = Czujnik deszczu aktywnych

+008 = Długi post Wycieranie Po płukaniu (Drop / Tear Wycieranie)

+016 = Prędkość zależy od interwału wycieraczek aktywnych

+032 Reflektorów = System Podkładka aktywnych

+064 = Bieg wsteczny Wycieranie aktywnych

Opublikowano

próbowałem i tez nie poszło. chyba ze zle teraz wpisałem liczbę. muszę w takim razie przeliczyć to jeszcze raz i zaadopowac

Opublikowano

próbowałem i tez nie poszło. chyba ze zle teraz wpisałem liczbę. muszę w takim razie przeliczyć to jeszcze raz i zaadopowac

Powinno byc 115 a ile masz ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.