Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Kontrola trakcji, ESP, ASR jak zwał tak zwał - czy to normalne zachowanie?


xlukk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Krótkie i szybkie pytanko (no dobra 2 :P ):

Opony zimówki Kleber nówki miesięczne (195/65/R15), pogoda taka jak dzisiaj ok 3-4 C powyżej zera, drogi nie sa typowo suche i czarne, nie sa tez typowo mokre, ale widać jakby rosę, jakkolwiek to nazwac. Czy to normalne że podczas bardzo dynamicznego przyspieszania na 2 biegu (na 1 też, ale z 1 nie ruszam zbytnio z butem w podłodze) w autku włacza sie kontrola trakcji?? Przedtem jeździłem samochodami 100KM i mniej i przy takiej pogodzie nic sie nie działo. Czy może przy 130KM "ma już prawo" tracić przyczepność?

A drugie pytanie tak przy okazji, aby nie zakładać nowego tematu w innym dziale. Myslalem ze tylko jest tak latem, ale dzis otworzyłem maskę i wygląda na to ze sytuacja ta ma miejsce cały czas. Czy to normalne że bez przerwy kręci sie wiatrak z przodu (mniemam iz od chłodnicy) na baaaaardzo wolniutkich obrotach?).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Co do kontroli trakcji to przy obecnych warunkach i wlaczonej dwójce to nie dziwi ze sie wlancza.

Nawet przy idealnych warunkach 17 felach na dwójce zerwie Ci przyczepnosc.

Mam taki sam silnik jak Twoj i tez kreci sie wiatraczek od chlodnicy.W AWX mam dwa przy czym drugi wlancza sie dopiero gdy temp mocno skoczy.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podepne sie

wczoraj chcialem zobaczyc jak dziala esp bylo slisko i i wszedlem troszke szybciej w zakret i nie poczulem zeby esp sie wlaczylo tzn rzucilo d*pa normalnie esp powinien zadzilac, wyprostowac a tu nic sie nie stalo to samo pozniej zrobilem na recznym i tez nic.czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witrak na wiskozie powinien kręcić się cały czas, więc wszystko jest ok. To normalne, że traci przyczepność na 2. A co do samego ESP to u siebie jak gwałtowniej skręcę i zaciągnę ręczny to zarzuci tyłem i odrazu włącza się ESP i zapalają kontrolki na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...