Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Sprzęgło - szumi na nie rozgrzanym silniku


gmail

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Przeczytałem już chyba wszystkie posty na temat sprzęgła na tym forum i im więcej czytam tym mniej wiem.

Mam dziwne odgłosy podczas wciśnięcia sprzęgła, jak puszczę sprzęgło odgłosy ustają, coś podobnego do paska klinowego lub odgłosów pompy wspomagania. Odgłosy ustają po ok. 5 minutach jazdy jak silnik się rozgrzeje podczas wciskania sprzęgła nie słychać odgłosów. Czytałem na forum, że A4 mają hydrauliczne sprzęgło. Czy nie trzeba czasem dolewać gdzieś oleju lub innego płynu (ew. jakiego i gdzie).

Do tej pory ze sprzęgłem nie miałem problemów, nie ślizga się i nie ma innych niepokojących objawów. Samochód ma przebieg dochodzący do 190tyś więc ma prawo już coś się popsuć.

Co to może być może ktoś z was już coś takiego przerabiał? Dzięki za wszystkie wskazówki. Olej w silniku i skrzyni biegów wymieniałem ok 6 tyś. temu stan sprawdzałem i dolewałem jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu przestaje szumieć po kilku minutach pracy.

Płyn hamulcowy niedawno dolewałem (2-3 miesiące temu) i faktycznie był już nie świeży, ciemny, nie klarowny, widać że wypracowany. Zastanowię się nad wymianą płynu jak to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu przestaje szumieć po kilku minutach pracy.

Niestety tego również nie udało mi się ustalić. Przypuszczam jedynie, że pod wpływem temperatury rozrzedzał się smar w łożysku wyciskowym.

Chcesz to wymieniaj płyn hamulcowy, ale jestem przekonany, że to nie jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie były koszty wymiany łożyska. Do póki tylko szumi to wydaje mi się, że można z tym jeździć a wymienić za jakiś czas pewnie razem ze sprzęgłem, jedna robota.[br]Dopisany: 15 Marzec 2008, 14:15 _________________________________________________Nie wiem czy wytrzymam z tymi piskami jeszcze długo, nie lubię takich popiskiwań odbiera całą przyjemność z jeżdżenia A4 i to na początku jak się wsiada i rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...