Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kasowanie inspekcji


kantor8

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze skasowaniem inspekcji, pojawia sie napis "service oil". Próbowałem go skasowac vagiem, ale jak wchodze w adaptacje i tam klikam "enter chanel" - 45 to wyskakuje mi błąd "error, not available". dodam ze jak sprawdza vaga to mam "fully registred". coś jest nie tak, ale w czym jest problem. robiłem dokładnie tak jak jest w opisane w faq forum kasowanie insp. proszę o pomoc....[br]Dopisany: 15 Marzec 2008, 11:00 _________________________________________________Najpierw wiec nalezy wybrac olej (inaczej mówiąc, stosujemy LongLife = LL, czy nie).

wszystko robiłem zgodnie z opisem, ale nie wiem gdzie sie to wybiera żeby znaleźć to LL

[select]

[17 - Instruments]

[Adaptation - 10]

Enter channel 45 [/b](użyty olej )

[Read]

serwis LL dla silników 4 cylindrowych diesla: 00004

serwis LL dla silników 6 cylindrowych diesla : 00003

serwis LL dla silników benzynowych : 00002

nie korzystamy z LL : 00001

[Test]

[save]

tak zrobiłem ale mi nie wchodzi w kanał 45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w modelu z 96 roku to się chyba kasuje przyciskami w zegarach a nie VAGiem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w modelu z 96 roku to się chyba kasuje przyciskami w zegarach a nie VAGiem :mysli:

a nie odwrotnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paaanie zielony :decayed: wg mojego mądrego programiku 95-99 kasuje się "w zegarach"

Inspekcja oleju - OIL1. Wcisnąć i przytrzymać przycisk X,2. Włączyć zapłon,3. W polu wyswietlacza licznika kilometrów pojawią się litery "Service OIL",4. Zwolnić przycisk X,5. Wyciągnąć przycisk Y i przytrzymać aż na wyświetlaczu pojawi się "Service - - - ".

Inspekcja serwisowa - INSP1. Wcisnąć i przytrzymać przycisk X,2. Włączyć zapłon,3. W polu wyswietlacza licznika kilometrów pojawią się litery "Service OIL",4. Zwolnić przycisk X,5. Wcisnąć i zwolnić przycisk X,6. W polu wyswietlacza licznika kilometrów pojawią się litery "Service INSP",7. Wyciągnąć przycisk Y i przytrzymać aż na wyświetlaczu pojawi się "Service - - - ".

Y - to lewy przyciska X - to prawy przycisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mój programik p...li głupoty :polew: w B6 na pewno kasuje się kompem w B5 po 1 i 2 lifcie kasowałem "zegarami" a w B5 przed liftem nigdy się nie bawiłem także jak wprowadziłem w błąd to sorki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie purpurowy .... przyciskami w zegarach to można kasować dopiero po 1998r. a od 1995-1997 zrobisz to tylko vagiem.

oto dowód jest w faq diagnostyka:

A4 B5 (1995-1997)

Możemy wykonać kasowanie inspekcji tylko Vag'iem :

[select]

[17 - Instruments]

[Adaptation - 10]

kanał 05 – dystans do zmiany oleju – w tysiącach kilometrów. (15 000 km)

kanał 06 – dystans do “In-1 Service” – jednostka: 1000 km (standardowo 24)

kanał 07 – czas do “In-1 Service” – jednostka: 10 dni (standardowo 36)

kanał 08 – czas do “In-2 Service” – jednostka: 10 dni (standardowo 72 – czyli 720

dni = 2 lata)

[Test]

[save]

A4 B5 1998

Możemy wykonać czynności używajac dwóch pokręteł w licznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goodspit

Ja u siebie zawsze kasowałem przyciskami tak jak alvaro pisze, tylko się nie mogę doszukać jak zmienić przebieg między wymianami VAGiem... Mam w tej chwili bodajże 10kkm a bym ustawił na 15 żebym wiedział jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zawsze kasowałem przyciskami tak jak alvaro pisze, tylko się nie mogę doszukać jak zmienić przebieg między wymianami VAGiem... Mam w tej chwili bodajże 10kkm a bym ustawił na 15 żebym wiedział jak ;)

bo masz po 1998r.

zajrzyj tu http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t4640.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak pisze Krzyniek , z tym ze i tutaj mała poprawka,przyciskami idzie po I lifcie czyli gdzies tak X 97 :wink4: ,poprzednie roczniki tylko VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nadal masz problemy to skorzystaj z programu vwtool, w nim jest magiczny przycisk Reset SRI's

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nadal masz problemy to skorzystaj z programu vwtool, w nim jest magiczny przycisk Reset SRI's

Albo Polski vag 2.5

tam tylko klikasz i to wsio

Funkcja 17 instruments :inspections:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie ADAKO można znaleźć jak to zrobić vagiem, ale z innym kanałem. Ja dziś zrobiłem to tak jak pisali w AFN 98 i inspekcja się skasowała. Trzeba w adaptacjach odczytać kanał 02 , wstawić wartość zero, przetestować i zapisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem ze do roczika 97r. wlacznie tylko vagiem a od 98 da sie na liczniku .

Mała podpowiedz jak Ci sie nie da skasowac vagiem sproboj tak jak ja mam rocznik 97r. odlaczylem akumulator i podlaczylem spowrotem i co sie okazalo inspekcja skasowana a odkrylem to przez przypadek jak mialem spawana plecionke i musialem odlaczyc aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...