Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Poszarpuje silnikiem przy stałych obrotach i prędkości


Maciejo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem w moim AEB otóż przy jeździe bez znaczenia czy na zimnym czy na ciepłym silniku np. na trójce i trzymając równe obroty czuć jak silnik poszarpuje na kompie nie pokazuje błędów nowe świece filtry itd. ma ktoś ja kiś pomysł co to może być ?

obroty na biegu jałowym trzyma dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któraś poducha silnika out ?? :mysli: Przepustnice czyściłeś?? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przy ostrym ruszaniu z miejsca pod górkę ? Pytam bo może coś z zespołem sprzęgła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szarpie w sensie "gubi zapłon" (krótkie, bardzo wyraźne szarpnięcie), zwłaszcza na niskich obrotach, stawiałbym na cewkę/cewki. Vag w AEBie tego nie zauważy. Podjedź do jakiegoś serwisu w którym mogą sprowadzić cewki, podmienić i ew. oddać jeśli to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - zjawisko najbardziej dokucza podczas przyspieszania z niskich obrotów, na wysokich zanika.

Cewka. A może już czas na wszystkie jak spory przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 000 i rzeczywiście tyle ma w dodatku dość dużo mi pali w mieście ponad 15 litrów przy normalnej jeździe a może być czujnik temperatury?

Może mu dolewa za dużo?[br]Dopisany: 08 Grudzień 2011, 14:02_________________________________________________Byłem na kompie pokazało mi błąd położenia przepustnicy i silnik zblokowany czy coś takiego czy poza wyczyszczeniem przepustnicy mogę jeszcze coś zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nadal będzie wariował to wymienić cewki. Przy tym przebiegu już czas na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbował bym też wyczyścić przepustnicę , a zablokowany silniczek :mysli:(może chodzić o silniczek krokowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na kompie pokazało mi błąd położenia przepustnicy i silnik zblokowany czy coś takiego czy poza wyczyszczeniem przepustnicy mogę jeszcze coś zrobić ?

A ci od kompa nic nie radzili co zrobić?

Wyjąć przepustnicę i zajrzeć pod plastikowy dekielek czy coś mechanicznie tam nie jest uszkodzone ewentualnie przedmuchać sprężonym powietrzem(może jakieś śmieci tam latają sobie).

Najlepiej drugą na podmianę mieć sprawną używkę bo trochę zabawy z tym wyciąganiem a i tak mało prawdopodobne czy coś tam wybadasz w środku w tej Twojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecili wyczyścić przepustnice i tak też zrobiłem była trochę brudna teraz jest czyściutka pod plastikowym dekielkiem wszystko było Ok sprawdziłem czujnik temperatury też jest ok

A cewki wymienić tak bez pewności to nie problem tylko wydać 500zł żeby wymienić z dobrego na dobre ...?

Dzisiaj ściągam osłonę pod silnikiem sprawdzę czy wszystko ok z poduszkami a później jak będę miał możliwość podmienię cewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zloguj sondę lambda i wrzuc na forum

sprawdz tez VAG-iem jak nagrzewa sie silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...