Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mój pomysł na... halogeny w b5 przed liftem :)


bidzio1

Rekomendowane odpowiedzi

mi też się podobają te od BMW, super by się u mnie komponowały, może jednak chcesz je pogonić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Robiłem dziś przymiarkę xenona do tych halogenów, akurat kumpel ma HIDa H3 i postanowiłem zobaczyć czy to wejdzie.

Efekt tego jest taki że żarnik wchodzi na styk w gniazdo(na wysokość lampy) lecz byłby do przeróbki dekielek ale wszystko jest do zrobienia. myślę że po wypłacie po bawie się z tym, i wtedy przedstawię konkretne foto z montażu.

I powiem że ładnie to świeci :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na wypłatę :) jeśli mój pomysł dojdzie do skutku na pewno podzielę się zdjęciami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha mam jeszcze jedną przestrogę dla wszystkich. Nie opłaca się stosować tzw. "mocniejszych" żarówek 70w, 100w itp... miałem założone do tych halogenów żarówki osram h3 70w żeby to troche mocniej świeciło, powiem że szału nie było a teraz z odbłyśników zeszła farba, i odbłyśnik jest czarny :thumbdown: i prawie halogen sie przetopił... poprostu masakra, te żarówki wydają bardzo dużo ciepła i to dlatego, już lepiej tego HIDa wsadzić bo świeci mocniej jak żarówka a wydziela dużo mniej ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że jest tak że w niektórych tych halo sa odbłysniki plastikowe tylko posrebrzone. Gdyby był jak w normalnej lampie to niema prawa sie stopic ani nic odejść. Ewentualnie po dłuższym uzytkowaniu zmatowić. Choć tak czy inaczej tez raczej bym odradzał te mocne żarówki bo szału niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogen jest mały i jeśli dostanie tyle ciepła to jest to dla niego zabójcze... teraz większość odbłyśników jest plastikowa... rozbierałem ori lampe z a6 c6 i odbłyśnik od drogowych jest plastikowy...[br]Dopisany: 05 Styczeń 2012, 20:18_________________________________________________No i jest :> halogeny z xenonem, no i teraz mogę przyznać że "jakoś" :wink4: to świeci :gwizdanie:

Oczywiście zamieszczę fotki. :)

zestaw xenon H3 barwa 4300k z małymi przetwornicami.

Te przetwornice są o wymiarach 5x6 cm czyli bardzo malutkie i udało się je przykręcić do tylnej ściany halogenu :gwizdanie: [br]Dopisany: 14 Styczeń 2012, 22:29_________________________________________________A oto efekt:

DSC05277_Kopiowanie.jpg

DSC05278_Kopiowanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogen jest mały i jeśli dostanie tyle ciepła to jest to dla niego zabójcze... teraz większość odbłyśników jest plastikowa... rozbierałem ori lampe z a6 c6 i odbłyśnik od drogowych jest plastikowy...[br]Dopisany: 05 Styczeń 2012, 20:18_________________________________________________No i jest :> halogeny z xenonem, no i teraz mogę przyznać że "jakoś" :wink4: to świeci :gwizdanie:

Oczywiście zamieszczę fotki. :)

zestaw xenon H3 barwa 4300k z małymi przetwornicami.

Te przetwornice są o wymiarach 5x6 cm czyli bardzo malutkie i udało się je przykręcić do tylnej ściany halogenu :gwizdanie: [br]Dopisany: 14 Styczeń 2012, 22:29_________________________________________________A oto efekt:

DSC05277_Kopiowanie.jpg

DSC05278_Kopiowanie.jpg

:shocked:

Bomba to wyszło :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w końcu się nie gubią w xenonie z mijania, jak sie w nocy leci przez las to jest super, pobocza elegancko doświetlone :naughty:[br]Dopisany: 17 Styczeń 2012, 00:51_________________________________________________Mogłem odrazu wsadzić xenon w halogeny ale obawiałem się że żarniki sie nie zmieszczą a w praktyce okazało się że jest jeszcze trochę luzu :decayed:

Każdemu polecam taki zabieg, naprawdę warto :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komplet hid 118zł z przesyłką

komplet halo 78zł z przesyłką

razem 196zł

czyli nie tak źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Pomysł bardzo dobry kiedyś też nad tym się dość poważnie zastanawiałem ale.... jest małe ale. Zanim kupiłem halo od Felici przyjrzałem się jak one są zamontowane w Felicji i one są montowane odwrotnie tzn. w tej chwili kolego masz zamontowane prawy halo po lewej a lewy po prawej dlatego świecą do góry. Wydaje mi się że nie ma możliwości regulacji. Sądzę że jeśli od e39 zmieszczę się w miejsce kratki będą pewniejszą inwestycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Pomysł bardzo dobry kiedyś też nad tym się dość poważnie zastanawiałem ale.... jest małe ale. Zanim kupiłem halo od Felici przyjrzałem się jak one są zamontowane w Felicji i one są montowane odwrotnie tzn. w tej chwili kolego masz zamontowane prawy halo po lewej a lewy po prawej dlatego świecą do góry. Wydaje mi się że nie ma możliwości regulacji. Sądzę że jeśli od e39 zmieszczę się w miejsce kratki będą pewniejszą inwestycją.

Ja nie mam od Felicji tylko od FABII i halogen prawy jest po prawej stronie a lewy po lewej. tak one wyglądają w skodzie http://simr.blox.pl/resource/SkodaFabia.jpg , i jest regulacja i wszystko jest już dobrze ustawione.

Od Felicji mogło by być tak jak mówisz, podobnie jak od golfa. a jeśli chodzi o te z e39 to troche za duże jak dla mnie, i za dużo roboty z nimi bo tam już wchodzi modyfikacja zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś mi się poryrało :mysli: nieważne. Skoro dało się wyregulować to OK. Świeci tak jak powinno czyli poniżej świateł mijania??

Tak poniżej mijania :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bidzio ile czasu w sumie trwa montaż całego kompletu hid ?

BTW.

Musimy się w końcu gdzieś spotkać :hi: ... z takim zaangażowaniem jak do tej pory to długo to jeszcze może potrwać :wink4:

BTW2.

Przejeżdżałem jakiś czas temu koło twojej fury .... robi wrażenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bidzio ile czasu w sumie trwa montaż całego kompletu hid ?

BTW.

Musimy się w końcu gdzieś spotkać :hi: ... z takim zaangażowaniem jak do tej pory to długo to jeszcze może potrwać :wink4:

BTW2.

Przejeżdżałem jakiś czas temu koło twojej fury .... robi wrażenie :)

Nie dużo pracy :) ok 30 min na spokojnie, Jak masz z tym problem to zapraszam do siebie to chętnie pomogę.

Co do spotkania to może jutro, pojutrze??

Daj na pw wymienimy się nr. i się ustawimy jakoś :) bo tak przez neta to czesto się "mijamy"

Ciesze się że się podoba, a jeszcze jak się je uruchomi to już całkiem bajer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...