Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mój pomysł na... halogeny w b5 przed liftem :)


bidzio1

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł świetny...

Ja zastanawiam się jak by to wyglądało i czy dało by rade z halogenami z Octacii II po FL tam są chyba też dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale one sa ogromne, nie wiem czy daloby rade je gdziekolwiek upchac a nawet jesli, to chyba az takie duze halo nie pasowaly by do b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z octavii II po FL zapomnij, nie wejdą, a poza tym by trzeba je dać do góry nogam, bo mają inny kształt.

J jeszcze próbowałem się dowiedzieć jaki wymiar mają halogeny w nowej fabii http://allegro.pl/fabia-ii-roomster-halogen-lampa-przeciwmgielna-i2062759563.html

Ale żaden z łaskawych sprzedawców nie zechciał mi odpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzio

daj mi link do :

halogenow

hidow i schemat jak to podlaczyc bez wiazki (paintowy taki) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halogeny

http://allegro.pl/nowe-halogeny-pprzeciwmgielne-skoda-fabia-komplet-i2077610853.html

HIDy

http://allegro.pl/hid-zestaw-xenon-h1-h3-h7-hb3-hb4-h9-h4s-l-led-i2087128827.html

O taki schemat ci chodzi??

Bez_tytu_u.jpg

poprostu kable z instalacji samochodu podłączasz do przetwornicy a z przetwornicy kabel do żarnika i żarnik do halogena

Aha i montując hidy trzeba przerobić trochę zamykanie halogena. niestety nie mam zdjęć.

Jeśli chcesz coś wiedzieć dokładnie to napisz na pw to ci wytłumaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksenony za 100zł :polew:. I kolejny na drodze który będzie mnie i innych uczestników ruchy oślepiał. :wallbash: No i oczywiście jazda na przeciwmgłowych w mieście i w normalnych warunkach przejrzystości powietrza. :wallbash: Takie właśnie ma spostrzeżenia odnośnie samodzielnie montowanych pseudo ksenonów. Ten sprzęt nie ma nawet oznaczenia "B" już nie mówiąc o homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksenony za 100zł :polew:. I kolejny na drodze który będzie mnie i innych uczestników ruchy oślepiał. :wallbash: No i oczywiście jazde na przeciwmgłowych w mieście i w normalnych warunkach przejrzystości powietrza. :wallbash:

:co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym różni się taki HID w świeceniu od ori xenonu? Będzie inaczej świecił?

Kwestia tylko kto jak tego używa (w przypadku halogenów np. jeździ gość po mieście i szpanuje podczas normalnej widoczności :facepalm: ) i tego kto jak to montuje.

Jeździ u mnie po mieście pare aut z hidami zainstalowanymi w reflektorach bez soczewek, tylko w tych ze szkłem pryzmatycznym i oprócz tego że świecą na księżyc to oślepiają innych.... Takich trzeba ścigać. Podejrzewam że nawet nie wiesz ile mijasz aut bez ori xenonów :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świeceniu być może niczym się nie różnie nawet nie wiem czy ktokolwiek podjął się testu aby coś takiego porównywać z ORI Xenonami. Nie istotne być może świecą tak samo. Chodzi mi o to że nie mają znaku "B" oraz Homologacji. I właśnie o takie auta mi chodzi, które jeżdżą z HIDami w zwykłej lampie bez systemu samopoziomującego oraz spryskiwaczy na reflektory. Za każdym razem wiem kiedy mijają mnie HIDy . A lampy przeciwmgłowe do żarówki halogenowej uważasz że jest przystosowana do pseudo ksenonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o takie auta mi chodzi, które jeżdżą z HIDami w zwykłej lampie bez systemu samopoziomującego oraz spryskiwaczy na reflektory.

W B5 samopoziom nie jest dynamiczny, to tak pisze jakbyś nie wiedział :wink4:

Spryski widzę na forum coraz więcej ludzi montuje także problem (o ile to jest problem w ogóle :naughty:) maleje..

A lampy przeciwmgłowe do żarówki halogenowej uważasz że jest przystosowana do pseudo ksenonów

Szczerze to nie uważam tego za zbrodnie nie wiadomo jaką. I tak powinno się używać halogenów podczas ograniczonej widoczności.. A halogeny konstrukcyjnie przystosowane są do świecenia poniżej świateł mijania czyli przed zderzak na drogę.

Aż tak wrażliwy nie jesteś chyba.

Chciałbym zakończyć OT, ale mam pytanie jak poznajesz kiedy jedzie 'psełdo ksenon' a kiedy ori xenon skoro nie widzisz różnicy w świeceniu? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy system samopoziomujący jest czy nie jest dynamiczny ale powinien być, nie wydaje mi się że ktokolwiek założy na halo spryski i system samopoziomujący. Granica światła cienia najlepsza jest w przypadku lamp soczewkowych i wtedy jest szansa na to aby nie oślepiać a w przypadku lamp odbyśnikowych światło jest zbyt rozpraszane. Kolejna sprawa żarówka ma żarnik w konkretnym miejscu tak aby odpowiednia ogniskowa światła została zachowana w przypadku Pseudo ksenonów jest to przypadek dlatego oślepiają. Oczywiście nie jest to zbrodnia lecz wykroczeniem.

Taki tam sobie artykuł z AUTO ŚWIAT:

http://www.auto-swiat.pl/1-ksenony-egr-dpf-zobacz-czym-groza-nielegalne-przerobki-aut

Forum Skoda:

http://forum.skodaclub.pl/motonews/xenony-z-chin-hid-o-wiec-czy-o-lepi-t1721.html

Ja jestem ANTY pseudo ksenon i tyle tego nie zmienie. Po za tym żadne pseudo ksenony nie posiadają HOMOLOGACJI oraz znaku bezpieczeństwa "B".

Panowie nie róbmy Wieś Tuningu z Audi to jest zarezerwowane dla posiadaczy innych marek samochodów ( nie wymieniam o jakie mi chodzi bo zaraz się okaże że ktoś ma takie auto i się obrazi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego cherry24 szanuje twoją wypowiedz odnośnie nie oryginalnych ksenonów, sam tego nie toleruje w zwykłych lampach mijania (nie soczewkowych) bo na tych lampach sie jezdzi cały czas.

Możesz mi wierzyć lub nie... ja nie mieszkam w mieście, dużo jeżdze nocą z pracy przez lasy i uwierz że poprawia to widoczność zwłaszcza jak sie pojawia przy rowie zwierzątko, oczy już się świecą z daleka.

A gdy widzę auto z naprzeciwka to wyłączam halogeny i w mieście też ich nie używam.

Nie należę do ludzi którzy lubią oślepiać.

Co do ksenonów za 100zł to kolega chciał linki to mu podałem.

I jeszcze jedna kwestia czy jakiekolwiek zestawy hid do samodzielnego montażu mają homologację?? nie sądzę... nawet jeśli będą za 800zł czy 1000zł

Ja włożyłem takie "na próbę" żeby zobaczyć wogóle jak to świeci. to nie chciałem wydawać nie wiadomo ile. a powiem ci że świecą tak samo jak te za 300zł

Co do montowania Hida w halogeny to już sporo osób na forum to ma z tego co troche poczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbmy Wieś Tuningu z Audi

:polew:

Nie no dla jednego wieś tuning to będzie pierdylion spojlerów na aucie a dla innych zestaw poprawiający widoczność na drodze, w skrócie HID.

Zresztą z tego co przeczytałem oba arty są na temat HIDów w normalnej lampie bez soczewki czyli to co pisałem parę postów wyżej :cool1: Dla przypomnienia jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu!

Nie mam nic do dodania, jestem za tym że jeżeli ktoś ma soczewkę na aucie to może sobie zamontować HIDa, w zasadzie tak jak ja zrobiłem.

Przynajmniej ja wiem, że nie oślepiam innych.

KONIEC OT bo to temat o rezaniu halogenów... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam zakończyc to OT. Jak ktoś będzie chciał montowac to zamontuje a jak ktos jest tak bogobojnym jak kolega cherry24 i sumienie mu zabrania takich rozwiązań poprostu omija temat HID i po wszystkim.

Niech watek wróci na swój własciwy tor :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio znalazłem na ebay'u taki oto produkt:

http://www.ebay.de/itm/NEBELSCHEINWERFER-BLENDEN-AUDI-A4-1996-1998-B5-/280801684080?pt=Nutzfahrzeugteile&hash=item416115aa70#ht_4152wt_1139

W opisie widze,że niby 94-98 pasuje.

Może któryś z kolegów miał już styczność z takim produktem i wie coś o jakości wykonania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro tez są, niewiem jak to wygląda w praktyce ale wiem że drogie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

Jestem nowym użytkownikiem i moja przygoda z a4 dopiero się rozpoczęła:)

Dlaczego nikt z Was nie próbował wsadzić do starego zderzaka nowej kratki z miejscem na oryginalny halogen z wersji poliftowej?

Jest to niewykonalne? ;>

Tzn chodzi mi o to, czy nie ma szans zmontować z dwóch kratek jednej, pasującej do starego zderzaka?

Przepraszam za offtop, ale może ktoś będzie w stanie mi przedstawić różnice między zderzakiem z początku produkcji i liftingowym?

Ciężko mi to samemu stwierdzić, a szukajka jakoś nie chce mi pomóc:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

Jestem nowym użytkownikiem i moja przygoda z a4 dopiero się rozpoczęła:)

Dlaczego nikt z Was nie próbował wsadzić do starego zderzaka nowej kratki z miejscem na oryginalny halogen z wersji poliftowej?

Jest to niewykonalne? ;>

Tzn chodzi mi o to, czy nie ma szans zmontować z dwóch kratek jednej, pasującej do starego zderzaka?

Przepraszam za offtop, ale może ktoś będzie w stanie mi przedstawić różnice między zderzakiem z początku produkcji i liftingowym?

Ciężko mi to samemu stwierdzić, a szukajka jakoś nie chce mi pomóc:)

Pozdrawiam

tu masz wszystko http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=78856.0

wystarczy chwilę poszukać. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...