Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Dymienie na zimnym silniku.


KrzyHo

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli cie to meczy to proponuje sprawdzic szczelnosc przewodow paliwowych od zaworu zwrotnego wlacznie do pompy tandem z tylu glowicy pad katem wyciekow

Mam pytanie czy taki objaw może mieć wpływ na odpalanie:

Pompa tandemowa w miejscu gdzie wychodzi z niej czarny wąż (prowadzi gdzieś pod pod przednią szybę na środku) ma taki dziwny luz :mysli: tzn ruszając tym przewodem spada podciśnienie.

Czy to może mieć coś wspólnego np z gorszym odpalaniem i czy jazda w takiej sytuacji może doprowadzić do awarii innego podzespołu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Audi również tak dymiło na biało po uruchomieniu silnika.Wymieniłem rozrząd,wszystkie filtry,płyn chłodniczy oraz olej.Olej zalałem Castrol Edge syntetyk 50501.Tankuje ON Verwa Orlen i samochód przestał dymić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego drarek: ten przewod o ktorym piszesz jest tak jak mowisz od podcisnienia i nie ma nic wspolnego z odpalaniem.

Ok tak tylko chciałem się upewnić. :embarrassed:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian_P :Moje Audi również tak dymiło na biało po uruchomieniu silnika.Wymieniłem rozrząd,wszystkie filtry,płyn chłodniczy oraz olej.Olej zalałem Castrol Edge syntetyk 50501.Tankuje ON Verwa Orlen i samochód przestał dymić.

...najpewniej to od brudnego filtra kabinowego było - jak nic to właśnie ten filtr... :naughty:

----------------------------------------------------------------------------------------

Jak jakiś xxxxx xxxx nie zrozumiał żartu to polecam Kapitana Bombe na Youtube. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian_P :Moje Audi również tak dymiło na biało po uruchomieniu silnika.Wymieniłem rozrząd,wszystkie filtry,płyn chłodniczy oraz olej.Olej zalałem Castrol Edge syntetyk 50501.Tankuje ON Verwa Orlen i samochód przestał dymić.

...najpewniej to od brudnego filtra kabinowego było - jak nic to właśnie ten filtr... :naughty:

nie ma to jak rzeczowa odpowiedź :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORFEUSZ-ty to na poważnie piszesz :>

OT: nie on spamuje, nabija posty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojna glowa bialy dymek a raczej para jest calkiem normalna nie ma sie czym martwic zapalanie po dwu obrotach tez o niczym zlym jeszcze nie swiadczy u mnie na cieplo potrfi potrzebowac 1.5 obrotu i nic w tym zlego a tym bardziej po zimnej nocy kiedy jak wiadomo olej bawno splynol juz do miski jest bardziej gesty a i akumulator po zimnej nocy ma mniejsza wydajnosc i z tad potrzeba dwu obrotow do zapalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam się do tematu bo u mnie w b7 2.5tdi automat dzieje sie ostatnimi czasu to samo i troche mnie to martwi, po nocce jak jest zimno troche schodzi zanim przekrece kluczyk i silnik zacznie pracować (jakoś dłużej trzeba kręcić) i leci biały dym.. może lepiej sprawdze te świece bo bardziej niż dym niepokoi mnie to kręcenie czasami aż 2-3s :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niskich temperaturach tak jest, więc spoko.

Poczekaj do cieplejszych dni i na pewno przy pierwszym rozruchu nie będzie dymił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam... kupilem dopiero auto i mam ten sam problem ze po nocce potrzeba go krecic jakies 2-3 sekundy a jak odpali to przez chwile silnik zarzuci na boki z tego co sie dowiedzialem w serwisie to morze byc wina swiec chyba od tego zaczne,a ze dymi po uruchomieniu to powiedzieli ze to normalne.......pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymi zimny bo ma katalizator,będzie tak robił nawet w lecie w wilgotne poranki.mam golfa bez ''kata''i nie kopci zimny ale puszcza chmurkę przy ostrym odejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten biały dymek co wam się pojawia rano .. szczególnie po mrozie to woda ... a dokładnie para wodna, pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem! na zimnym kopci na bialo i rzuca silnikiem. ale gdy sie nagrzewa to problem znika. jednak czekam do wiosny i mam zamiar wymienic swiece bo to moze byc glowny problem. U Ciebie moze byc to samo. Jak to nie pomoze to wezme sie za wtryski bo z nimi moze byc cos nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...