Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Telepie na wolnych obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam następujący problem.

Moje audi dość mocno trzęsie się na wolncyh obrotach (silnik 1.9 TDI 90km).

Jest to odczówalne głównie na kierownicy.

Poduszki pod silnikiem sprawdzone. Byłem też u magika, który podpiął pod komputer i skorygował delikatnie pompą według jakiegoś wykresu.

Co jeszcze mogę zrobić? Jest jakaś regulacja elastyczności pracy silnika czy coś w tym rodzaju?

Dodam, że przy odpalaniu autem troche poszarpie zanim zapali, lecz nie wiem czy to ma coś wspólnego.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Opublikowano

Sprawdz jakie masz dawkowanie i plecionka do przejrzenia. Jaki jest kąt wyprzedzenia?

Opublikowano
  • Autor

Podpowiedz mi jak to wszystko posprawdzać to pożycze jutro kabel i sie podepne.

Opublikowano

Na moje to dwumas :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Z tego co wiem to tutaj nie ma dwumasu.

Spróbuje posprawdzać te wartości. Jak sobie poradze do sie odezwe :)

Dzięki.

Opublikowano

Z tego co wiem to tutaj nie ma dwumasu.

Spróbuje posprawdzać te wartości. Jak sobie poradze do sie odezwe :)

Dzięki.

z ktorego roku te ahu ? na 99% bedziesz miec dwumas :naughty:

Opublikowano

Ja mam końcówkę 96, modelowo 97 i dwumasy nie mam. Można liczyć że do 97 roku były jeszcze jednomasy w AHU, na forum jest nawet podane do którego numeru VIN - sam chyba nawet w którymś wątku to pisałem...

Opublikowano
  • Autor

Ja mam 98 rok więc nie wiem.

Dodam że podczas jazdy wszystko jest w porządku, wystarczy delikatnie gaz dodać i autko równo i ładnie chodzi.

Opublikowano

Tez to kiedys miałem, po wycieciu kata ręką odjął....

Opublikowano

Niech kolega zrobi komplet logow wtedy bedziej cos jasniej widac

Opublikowano
  • Autor

Zrobiłem dźiś logi. Nie wiem czy dobrze ponieważ 1 raz to robiłem.

Proszę o ocene i jakieś podpowiedzi.

Grupy: 014 - http://vaglog.rtnet.pl/jay_z_65135.html

Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/jay_z_65136.html

Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/jay_z_65137.html

Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/jay_z_65138.html

Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/jay_z_65139.html

Grupy: 018 - http://vaglog.rtnet.pl/jay_z_65140.html

Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/jay_z_65141.html

Grupy: 007 - http://vaglog.rtnet.pl/jay_z_65142.html

Grupy: 023 - http://vaglog.rtnet.pl/jay_z_65143.html

Grupy: 008 - http://vaglog.rtnet.pl/jay_z_65146.html

Grupy: 010 - http://vaglog.rtnet.pl/jay_z_65147.html

Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/jay_z_65144.html

[br]Dopisany: 07 Grudzień 2011, 12:46_________________________________________________Odpowie ktoś?

Opublikowano

Z logów nic złego nie wynika jak na moje oko, odrobinę nie dogrzana fura albo już pada termostat. Generalnie przyczyn drgań jest mnóstwo, u Ciebie rzeczywiście może być to koło dwumasowe, zerknij jeszcze czy pasek wielorowkowy nie skacze na boki (jak na niego zerknąć z góry pod rolkę alternatora). O co chodzi z tym nie równym odpalaniem, jeżeli zatelepie to może być to dwumas, a może po prostu nie wszystkie świeczki grzeją i przez pierwsze sekundy pracuje nie równo ??

Opublikowano
  • Autor

Termostat swoją drogą do wymiany, ponieważ dolny wąż jest praktycznie zimny.

Jeżeli chodzi o odpalanie to po prostu auto nie pali na rys po przekręceniu kluczyka tylko trzeba troche przytrzymać autem troche potrzepie, ale pali bez problemu. Świece są nowe, także na pewno nie.

A co do dwumasu to sam nie wiem czy tam jest dwumas czy nie. Auto ma oryginalnie 211 tys przejechane, także nie wiem czy przy takim przebiegu już dwumas nadawał by się do wymiany?

Opublikowano

211 to jest właśnie przebieg przy którym dwumasy się sypią :), zależy to od uzytkowania auta miasto czy trasy ... miasto szybciej dobija dwumasę. Sprawdź to koło zamachowe u jakiegoś kumatego mechaniora, są sposoby bez ściągania skrzyni.

Opublikowano
  • Autor

Kurde a byłem przekonany ze tu nie ma dwumasu. To mam następny problem.

Opublikowano

Wymiana dwumasu nie jest jakoś bardzo skomplikowana. Wystarczy mieć kanał, wałek centrujący (bo to trzeba od razu całe sprzęgło machnąć), odpinasz skrzynię i wsio gotowe :kox:

Tylko niestety kosztowne, komplet z LUKa to z 2000 zł trzeba mięć :naughty:

Opublikowano

Albo zamiana na zestaw bez dwumasy, są dostepne odpowiednie zestawy ze zwykłym kołem zamachowym.

Opublikowano
  • Autor

Jak bym już zmieniał to na pewno zrezygnował bym z dwumasu. Tyle że ja dalej do końca nie wiem czy to wina dwumasu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.