Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 avant] pomoc dla początkującego-jakie opony/dystanse do felg 17' ?


lookacz

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie,

naczytałem się na forum o felgach i oponach i teraz dopiero mam mętlik w głowie.

Mam Avanta na 15" stalowych felgach i przyszła pora go ubrać w lakierki :)

Wybrałem model felg: MAM7 i rozmiar (chciałbym) 17" , do tego trzebaby dobrać opony - w związku z kosmicznymi dziurami w stolicy (a tu głównie się poruszam) jakie najwyższe 55/r17 ?? i optymalną szerokość (215?)

Tylko czy takie mi wejda w zakola na standardowym zawieszeniu?

Bo, że się całe auto uniesie - to rozumiem. Ale czy nie będzie nigdzie obcierało.

Jest jeszcze sprawa dystansów - o których zupełnie nic nie wiem... :blink:

Poradźcie co (niekoniecznie z modelami - wystarczą rozmiary) kupić, żebym się nie nadział na "dodatkowe" koszty.

Dzięki, RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil przy 17" to max 50... ale zaleca sie 45. Ja jezdze na 45 i jakos nie narzekam na dziury w stolicy :)

Poza tym takich tematow juz bylo mnostwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie martwił zbytnio o profil tylko o szerokość opony. Profil 45 jest na tyle duży że nie masz sie co martwić o felgi o ile nie bedziesz specjalnie wjeżdzał w duże dziury :tongue4:. Szerokość opony ma duże znaczenie na naszych szechobecnych koleinach, już przy szerokości 225 bardzo zle się jeździ, wiem coś o tym bo w poprzednim aucie takie miałem, więc nad tym bym sie zastanowił czy chcesz jeździć normalnie czy walczyć podczas jazdy o prawidłowy tor poruszania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie prosze, ze na 225 sie strasznie zle jezdzi, bo piszecie bzdury i w dodatku nieobietkywnie...

Ktos kto jezdzil cale zycie na 185, a pozniej przesiada sie na 225 moze tak pisac... ale wystarczy pojezdzic 2 dni na 225 i nie bedzie zadnej roznicy.

Szersze opony jak 235/245 sprawiaja juz faktycznie wiele wiecej problemow, ale tez da sie jezdzic jesli komus zalezy na lansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie doczytał to jeżdziłem na takich oponach 2 lata i wiem co mówie, może u ciebie są mniejsze koleiny ale u mnie na dk1 są takie że prawym pasem się normalnie z takimi oponami nie da jeżdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Nie piszcie prosze, ze na 225 sie strasznie zle jezdzi, bo piszecie bzdury i w dodatku nieobietkywnie...

Ktos kto jezdzil cale zycie na 185, a pozniej przesiada sie na 225 moze tak pisac... ale wystarczy pojezdzic 2 dni na 225 i nie bedzie zadnej roznicy.

Szersze opony jak 235/245 sprawiaja juz faktycznie wiele wiecej problemow, ale tez da sie jezdzic jesli komus zalezy na lansie.

Jest dokładnie tak jak piszesz.

215 lub 225/45 to optymalny wybór do siedemnastek

W moim przypadku po zmianie felunku z zimowego (195/65/15) na letni (225/45/17) "aklimatyzacja" trwała jakieś dwa dni a Lublin też nie słynie z dobrych nawierzchni dróg. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie prosze, ze na 225 sie strasznie zle jezdzi, bo piszecie bzdury i w dodatku nieobietkywnie...

Ktos kto jezdzil cale zycie na 185, a pozniej przesiada sie na 225 moze tak pisac... ale wystarczy pojezdzic 2 dni na 225 i nie bedzie zadnej roznicy.

Szersze opony jak 235/245 sprawiaja juz faktycznie wiele wiecej problemow, ale tez da sie jezdzic jesli komus zalezy na lansie.

225 to najlepsze rozwiązanie jak pisze Flyer, jest wystarczajacy komfort jazdy i ładny wygląd, dokładnie ktos jezdzi tico i sie przesiadzie na auto na 17tkach czy 18tkach i bzdety wypisuje, ze sie jezdzic nie da
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 225 jeździ się normalnie - nie wiem skąd takie głupoty bierzecie że nie da się jeździć

proponuję jeszcze raz przeczytać mój post tylko tym razem ze zrozumieniem bo masz chyba z tym kłopot.

koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie prosze, ze na 225 sie strasznie zle jezdzi, bo piszecie bzdury i w dodatku nieobietkywnie...[/i]

Ktos kto jezdzil cale zycie na 185, a pozniej przesiada sie na 225 moze tak pisac... ale wystarczy pojezdzic 2 dni na 225 i nie bedzie zadnej roznicy.

Szersze opony jak 235/245 sprawiaja juz faktycznie wiele wiecej problemow, ale tez da sie jezdzic jesli komus zalezy na lansie.

na 225 w koleinach zawsze będzie ściagac i "nosić" autem ale zgodze się że nie ma tragedii

całe życie jeżdziłem na 15 195/65 :decayed: przesiadłem się miesiąc temu na 17 225/45, jeżdze tylko po stolicy i nic się nie dzieje.

Auto jest twardsze, bardziej się czuje nierównosci i jak pisałem w koleinach "buja" trochę ale to minimalne - nawet moja żona nie narzeka więc spokojnie możesz zakładać :th:[br]Dopisany: 18 Marzec 2008, 14:56 _________________________________________________

po prostu wiem że na 225 żadne z opisanych przez Ciebie problemów (koleiny itp) nie występowały u mnie, a dłuuugo jeździłem na takich oponach

no nie przesadzaj :decayed: ... w koleinach nosi .

Nie zgodze się też z rafaello że się jeździć nie da. Da się kolego - 3/4 aut klubowych pojawiających sie na spotach ( przynajmniej w W-wa ) ma profil 45 i szerokość 225 lub 235 i jeżdzą więc ... :mysli: u know

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niezbyt przyjemne doświadczenia co do takiego rozmiaru ale to też może być zależne do auta, nie mówie stanowcze nie dla takiego rozmiaru ale jak dla mnie jest to kwestia do głębokiego przemyślenie.

Też jestem na etapie zmiany felg i nadal nie jestem zdecydowany czy 16 na 205 czy 17 na 225.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niezbyt przyjemne doświadczenia co do takiego rozmiaru ale to też może być zależne do auta, nie mówie stanowcze nie dla takiego rozmiaru ale jak dla mnie jest to kwestia do głębokiego przemyślenie.

Też jestem na etapie zmiany felg i nadal nie jestem zdecydowany czy 16 na 205 czy 17 na 225.

dokłądnie - to wszystko kwestia indywidualnych oczekiwań :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafaello, w pierwszym poscie nie napisales nigdzie, ze jezdziles 2 lata na 225/45, wiec nie mow, ze nie czytam ze zrozumieniem... EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz 225/45/17 a bedzie OK, ja jezdze na 235/40/18 i nie narzekam, auto jest troche taczkowate ale z racji tego, ze jestem młodą osobą nie przeszkadza mi to ... i w koleinach też nie ma tragedii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 225/coś tam w AR 156, S60, teraz zapiąłem do A4. Nie narzekałem nigdy. Na extremalnych koleinach to i na 195 będzie cię nosić. A dróg z koleinami ubywa, przynajmniej w Lublinie. Śmiało takie zakładaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj założyłem swoje 17" i nowe dunlopy9000 225/45. Przesiadłem się z 16". Moje spostrzeżenia są takie:

-paradoksalnie dziury i nierówności na drodze czuc mniej niż na 16 i 15 :kox:

-auto "dośc mocno" myszkuje po drodze, nawet przy małych prędkościach (w pierwszej chwili myślałem, że coś jest nie tak, że ktoś coś sp**** u wulkanizatora ale to chyba tak musi byc :decayed:)

*jeździłem wcześniej na 17" mazdą 3 (205/50r17) i kilkoma większymi autami z 17" na okrutnych balonach, więc porówania nie mam ale każdym z tych aut jeździło się bardzo przyjemnie.

Audi wygląda niebo lepiej niż wcześniej i mimo tego całego myszkowania nie żałuję. pewnie się przyzwyczaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wszystkim DZIĘKI!!!! :notworthy:

- sprawa jasna będą 225/45/r17,

a co z tymi dystansami ? Będą potrzebne czy to dla fantazji się stosuje?

Śruby doczytałem, że oryginały ze stalówek powinny pasować.

Może jeszcze przy okazji ktoś z klubowiczów ma jakiś kontakt do taniego sprzedawcy (interesują mnie alu MAM7).

RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do felg to jest jedna firma co sprzedaje mam7 na allegro, wystarczy wpisać mam7 w wyszukiwarce :) , firma LINEA, z czystym sumieniem moge polecic bo kupowalem u nich juz dwa komplety i zarówno za jednym i drugim razem wszystko przebiegło szybko i sprawnie... co do szerokosci to 225 to ja na zimowkach mam przy 16 :tongue4: , więc 225/45 przy 17 to optymalne rozwiązanie i jeździć się da bez większych problemów :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zna EVO RACING typu NOVOLARI S083 BLACK (aukcja 329706088),

bo napaliłem się na MAM7, ale te są równie ładne a tańsze - na oko wizja toćka w toćkę...

Zastanawiam się, które trwalsze...

Pozdrawiam, RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakies podróbki mam7 bo wyglądają identycznie :) , zreszta te auta na zdjeciach sa raczej na tych mam7 :) , nie widze roznicy poza cenowa na chwile obecna miedzy tymi felami , a jak z trwałoscia to nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...