Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Nowsze pali więcej niż starsze?


maciejjj

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli sie nie myle to temat dotyczy spalania nowych i starys silnikow, w tym bezyny (porownanie technologii).

SEAT LEON 1,4 TFSI (zdaje sie 140KM- to ten z kompresorem i turbo)- wyposazenie srednie- opony 16''- 205-tki Rok Prod 2011

Trasa Bielefeld- Dortmund- tylko Autostrada- 90 km- zadnych gorek- zadnych hamowan ( maly ruch) -Tempomat ( nie uwazam zeby tempomat mial wplyw w takich warunkach na spalanie- nie ma takiej opcji- to bajka)

I teraz tak:

W jedna strone 100km/h na tempomacie- spalanie 6,5l / 100km , a w druga 150km/h na tempomacie- spalanie 9,5l/100km/h :shocked:w silniku 1,4l - koooorwa- ja sie pytam- GDZIE TU JEST POSTEP?!

W ogole zauwazalne jest w ostatnim czasie duze rozbieznosci w spalaniu, podczas gdy kiedys poczciwy AFN palil powiedzmy 5,5l (jazda relax) po 7,5 (pelen but)- roznica 2 litry- to dzis taki BLB pali od 6,5l (relax) po 12l i wiecej (pelen but)- ROZNICA 6l!!!!

Powiem wam dlaczego tak jest. Wszystkiemu sa winne coraz to ostrzejsze normy emisji spalin. Producenci maja jasno okreslone warunki w jakich dane auto ma byc oszczedne i nie emitowac za duzo co2- czyli max. okolo 120km/h- reszta to CHOOOJ i maja to w DOOOOPIE- i dlatego mamy co mamy, czyli zapychajace sie wtryski, DPF-y, nawalajace EGR-y- wszystko to zawdzieczamy coraz to ostrzejszym normom emisji spalin. Wyeliminowanie tego Gooowna jest mozliwe, ale wtedy trzeba by napisac mape do takiego silnika od podstaw od nowa, a z calym szacunkiem dla tunerow na naszym forum - ale nie wierze, lub nie znam takiego magika w Polsce ktory ma wiedze i sprzet do tego.

To powiedzialem ja- Tygrys :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po testach moja a4 1.9tdi AVF spala w mieście między 7,8-8,2L pomiar tankowania:na full po korek-dystans-po korek,sam byłem zaskoczony tym bardziej że troche koksu jest dołożone,pomiar w przeciągu ostatnich dwóch tygodni czyli temperatura zew.między 2-7C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1,9 BRB pali 7 lit w mieście przy spokojnej jezdzie na dystansie około 800km czyli mniej więcej w normie jak na dpf-a ,,,,,z tym że zaobserwowałem na tych 800 set km że raz palił 5,6 a drugi raz 8,3 na fisie przy podobnej pogodzie i stylu jazdy. Mój wniosek jest taki czasem silnik podaje więcej paliwa by wypalić filtr i fis to w tym momęcie pokazuje a czasem nie podaje co przekłada się na odczyt na fisie. Na drugim fisie pokazał 7,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie na Fisie pokazuje 6,7 - 6,8, trasa 80% autostrada 20% misato, prędkość max do 160km/h (głównie 140 - 150) Raz udało się zejść do 6,4 , niżej ni ch... . Czy to normalne spalanie w 1.9 BKE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mają BRB ale ogólnie to dużo, ja swoim AVFem jak chcę potrafię zejść w trasie do 5l/100km, a jak noge mam ciężką to i 9 litrów na setkę wciągnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...