Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Odnowa felg 18' BBS.Jaki kolor,metoda odnowy i gdzie? zdjęcia


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwoch sezonach jazdy na felgach przyszedl czas na ich odnowe.

Chcialem sie was poradzic jaki kolor trysnac na felgi,malowac proszkowo czy normalnie u lakiernika i gdzie najlepiej to zrobic.Obecnie felgi sa w ciemnym graficie i na to zostal polozony klar.Taki zestaw pasuje jak najbardziej bo auto ma ciemne szyby i ciemne wnetrze reflektorow ktore widac patrzac na auto z boku.Do tego doszedl zderzak s4 z ciemnym dyfuzorem i tez na swoj sposob zgrywa sie to z felgami.

Ocencie sami na podstawie zdjec czy lakierowac na ten sam kolor czy nie.

*dscf8361p.jpg

dscf8873j.jpg

Czekam na wasze pomysly :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakierowanie tylko proszkowo, bo normalną metodą może schodzić lakier :kwasny: A z kolorem to ciężko bo felga ma mało "powierzchni" którą widać... Porównaj np rs`y łopaty gdzie kolor ma kolosalne znaczenie :wink4: Ja bym się nad czarnym zastanowił :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny zdecydowanie odpada-felgi nie bedzie widac w ogole i do tego pomniejszy sie optycznie jeszcze bardziej.Jedyna felga gdzie widzi mi czarny to ta od lambo na bialym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens lakierowania na ten sam kolor ?? ja tutaj nie widze lepszej opci wiec zostawił bym tak jak jest, ewentualnie można wypolerować wierz ramion na błysk wtedy mogło by byc ciekawie, ale uciążliwe w utrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens lakierowania na ten sam kolor ?? ja tutaj nie widze lepszej opci wiec zostawił bym tak jak jest, ewentualnie można wypolerować wierz ramion na błysk wtedy mogło by byc ciekawie, ale uciążliwe w utrzymaniu

Chce polakierowac bo sa juz troche poprzycierane.Niestety ramiona nie maja zadnej plaskiej powierzchni i dlatego wypolerowanie chyba nie bedzie mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie kolor powinieneś zostawić. Bardzo ładnie prezentuje się w tym graficie. Tak jak kolega wyżej zauważył nie ma sensu zmieniać na czarny gdyz nie będzie takiego kontrastu w kolorze i felga zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszkowo mozna malowac na kazdy kolor ? Z polyskiem lub bez ?

Macie jakies przyklady felg w kolorze gun metal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy malowaniu proszkowym możesz sobie dobrać jakiś tam odcień połysku, ale szału nie ma, masz tu przykład gun metalu :):tongue4:

imkeiD2Gunmetal.jpg

integra001.jpg

Gunmetal-xlg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten gun metal to bardzo podobny kolorek do tego ktory mam na felgach.

Ciekaw jestem czy czlowiek zajmujacy sie malowaniem proszkowym,bylby w stanie dobrac mi taki sam kolor jak obecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy malowaniu proszkowym chyba mają określoną palete kolorów i nie jest ich tak bardzo dużo, w tychach szwagier malował proszkowo w grafit i wyboru dużego nie było, jedno jest pewne 2 sezony i felgi nadal jak nowe, a kolor bym zostawił taki jak masz albo zbliżony bo dobrze to wygląda :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zostawiłbym ten sam kolor, bardzo ladnie wyglada w zestawieniu z Twoim samochodem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze kolor bedzie taki sam lub zblizony do obecnego :)

Co myslicie...malowac w polysk ? mat ? półmat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałbym się pomiędzy połyskiem, a półmatem, ale trudna sprawa :kox: poproś kogoś najelpiej o VT, to w duzym stopniu rozwieje watpliwosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałbym się pomiędzy połyskiem, a półmatem, ale trudna sprawa :kox: poproś kogoś najelpiej o VT, to w duzym stopniu rozwieje watpliwosci :)

"problem" w tym ze VT nie bardzo mi pomoze a przynajmniej tak mi sie wydaje.Nie ma duzej roznicy miedzy matem a polmatem.Wszystko zalezy tez od swiatla i od tego gdzie stoisz patrzac na felge. Tak jak napisales-trudna sprawa.

Podjade do lakierni i moze tam mi podpowiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :good:

dzwonilem do Tychow do firmy Marex-za piaskowanie i lakierowanie proszkowe felgi 18' w najdrozszej opcji,bedzie kosztowac 90 zł.Jakiego koloru bym nie wybral i dodatku,cena nie przekroczy tej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...