Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Drzwi do anglika


p4xel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zjechałem na święta do Polski i właśnie dostałem dzisiaj niemiły prezent - ktoś mi zrobił spore wgniecienia na lewych drzwiach (strona pasażera w angliku). Oczywiście zwiał i żadnych świadków nie było.

Pytałem w kilku serwisach, ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi. W jednym mi powiedzieli, że jest to do zrobienia (wyciąganie/prostowanie, szpachla i lakier), a w innym, że najlepiej znaleźć jakis dobre drzwiczki na allegro. Teraz mam problem, bo nie uśmiecha mi się robienie blacharki, kiedy cena dobrych na allegro + lakierowanie wyjdzie prawie tyle samo. Jest tylko jeden problem - czy do anglika da się założyć drzwi z modelu EU (przód i tył)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że różnica jest tylko w bebechach, blacha pewnie ta sama, poprzekładać bebechy do nowych i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin - mi się wydaje, że nawet bebechy będą te same, tylko różnica w klamce i boczkach. Chciałbym tylko jakiegoś potwierdzenia od kogoś kto się na tym lepiej zna (a chyba większość forumowiczów zna się lepiej ode mnie :kox: )

Przeglądając allegro widziałem, że sporo jest wystawionych drzwi z rozbiórek anglików więc problemu nie będzie. Znalazłem nawet komplet (przód i tył) w moim kolorze ale do avanta (mam sedana). Czy prócz ramki/szyby jest jeszcze jakaś różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne drzwi czy to eu czy wyspy bedzie to samo w przednich cala elektryka do przelozenia

Avant a sedan to inna linia dachu a wiec ramka inna a poszycie to samo,a i bierz do B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie klamki do przełozenia z przodu, jeśli miałes zamek zewnętrzny po prawej stronie :wink4: tapicerke ze wszystkim przekąłdasz od siebie, bo skoro to wgniecenie to pewnie nie uszkodziło tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady.

W przednich drzwiach jest jeszcze problem z podnośnikiem - spadła linka i się poskręcała w sprężynę, ale wygląda na to, że spasuje od EU, w większości aukcji drzwi są kompletne, razem z szybą.

Czyli stanęło na (poprawcie mnie jeśli coś bredzę):

Dzwi są takie same, muszę przełożyć od siebie boczki (i kabel od elektryki) i klamkę (czy coś jeszcze? jak to w środku wygląda z zamkiem? W lewych mam bez kluczyka oczywiście - strona pasażera).

Tył jest identyczny (mam korbki, czy jak znajdę w elektryce to będzie jakieś przekładanie?)

Gdybym znalazł tył z avanta (w swoim kolorze) to wystarczy przełożyć ramkę i szybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba do anglika kupisz drzwi prędzej niż EU :decayed: Poszukaj wpierw drzwi w swoim kolorze. Jeśli znajdziesz w dobrym stanie to nie będziesz miał szpachlowanych i malowanych elementów. Bebechy i tak Będziesz musiał przełożyć jak kupisz gołe drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też to zauważyłem. Znalazłem drzwi, które wyglądają jakby były w moim kolorze, ale znajomy mi powiedział, że może być inny odcień i że będzie to widać więc malować i tak trzeba będzie. Jak to jest z tymi kolorami? Zapytam sprzedawcę o kod lakieru, jeśli będzie taki jak mój to czy i tak kolor może być inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy w jakich warunkach auto było eksploatowane,więc odcień może być minimalnie inny ale najlepiej podjechać autem i porównać drzwi do reszty auta. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj tylko o numer lakieru, jeśli jest ten sam a lakier jest ori to nie ma prawa się nic odróżniać!!! Nie słuchaj lakierników bo oni u nas dalej nie nauczyli się malować nic więcej jak polonezów i to pod warunkiem że nie jest metalik. Wymieniałem kiedyś drzwi przy vectrze bo nie chciałem mieć śladów grzebania w aucie przez jakiegoś papraca. Tez mi wmawiali że będzie ślad i i tak będzie trzeba malować bo lakier wyblaknie. Kupiłem drzwi z anglika, i nawet pod oryginalną okleiną słupków lakier po 14 latach był taki sam jak gdzie indziej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj tylko o numer lakieru, jeśli jest ten sam a lakier jest ori to nie ma prawa się nic odróżniać!!! Nie słuchaj lakierników bo oni u nas dalej nie nauczyli się malować nic więcej jak polonezów i to pod warunkiem że nie jest metalik. Wymieniałem kiedyś drzwi przy vectrze bo nie chciałem mieć śladów grzebania w aucie przez jakiegoś papraca. Tez mi wmawiali że będzie ślad i i tak będzie trzeba malować bo lakier wyblaknie. Kupiłem drzwi z anglika, i nawet pod oryginalną okleiną słupków lakier po 14 latach był taki sam jak gdzie indziej!

Przy ciemnym kolorze nie będzie widać różnicy ale przy jasnym może być inny odcień.Więc nie krzycz bo piszesz że jak tobie się udało to wszystkim musi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos mial klamke od anglika lewy przod to z checia przygarne kolor czarny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...