Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOTY ŻORSKIE oraz okolic - czwartki godz. 19:00 zajazd Szałas przy DK81


danielom

Rekomendowane odpowiedzi

To tak jak z paliwem, każdy ma jakas stacje wybrana i twierdzi ze tam paliwo najlepsze, mimo, że nikt nie zbadał faktycznych wlasciwosci :wink: temat rzeka, niech kazdy leje co chce, ja tam silnik otwieralem juz swoj i wiem, ze nie mam szlamu czy nagaru po Mobilu wiec go leje, co innego jakbym mial tak, jak tu pokazywali te fote po Castrolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Arturoo

    3866

  • Polko_V

    2819

  • H4mm3R

    2707

  • Mario22

    1269

Top użytkownicy w tym temacie

ja bym tam zaraz nie dramatyzował ,że coś jest super ,a coś ujnia....

nie wiadomo jak silnik był eksploatowany na Castrolu.....czy miał wymiany co 50k ,czy rzadziej :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej to tylko olej nie ma co się spuszczać nad nim i przekombinowywać.......

Wymieniasz olej po każdym przegonieniu auta takim ,że temp.spory czas miała 120 st. na przykład ?

Pewnie nie....,a powinno się niby .

Hamulce to hamulce niema co się spuszczać nad nimi i przekombinowywać... Artur dobra oliwa jest tak samo ważna

co dobre hamulce, wróc do mobilka z beczki to zobaczymy jak długo Ci turbulum i wałki rozrządu pociągną.

Ja nie zapierdalam tak jak Ty że mam non stop 120C, ja preferuję ecodriving :decayed: A ostatnio mówił że koniec z szybką jazdą... :decayed:

---------- Post dopisany at 09:16 ---------- Poprzedni post napisany at 09:14 ----------

Coś trzeba kupić, jeszcze nad tym się zastanawiam ZESTAW NARZĘDZI YATO 190cz. (XXL) YT-3881+YT-0400 (2555534567) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany at 09:16 ---------- Poprzedni post napisany at 09:16 ----------

---------->

Tomek...też się swego czasu zastanawiałem nad nimi, ale z tego co poczytałem opinie na necie i opinie mechaników grzechotki są "słabe"...:wink:. No raczej dla mnie za "słabe", bo ja używam dużej siły a jak to nie da to i metrowej rurki:whistling::decayed:. Więc w moim przypadku musiałem dopłacić:wink:. Ale Ty musisz sobie zadać pytanie czy będziesz to tak mocno eksploatował jak ja?? Jeśli nie to kupuj yato:wink:

---------- Post dopisany at 10:10 ---------- Poprzedni post napisany at 10:03 ----------

:hi: tak w ogóle:wink:

wg. mnie, aby wiedzieć jaki olej jest dobry a jaki tylko do frytek...to każdy olej musiałby być testowany w jednym modelu np powiedzmy audi, bmw czy np kia, na 1 000 000km. I wtedy się dopiero powinni robić rankingi. A nie po jakiś tabelkach:whistling:

np .tu czyste strzały piszę... Audi 1 000000km na castrolu takim, srakim i owakim. Na shellu takim, srakim i owakim...itd. I tak samo bmw czy kia, mercedes, honda....

Dopiero takie testy mógłby coś dać i rzeczywiście powiedzieć, że ten olej jest DOBRY i ten np nie:wink:

Ale to tylko moje zdanie:whistling::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie

dlatego napisałem ,ze nie ma co się spuszczać nad surowymi danymi z etykiet i opiniami fachmanów z netu

---------- Post dopisany at 10:28 ---------- Poprzedni post napisany at 10:22 ----------

Olej to tylko olej nie ma co się spuszczać nad nim i przekombinowywać.......

Wymieniasz olej po każdym przegonieniu auta takim ,że temp.spory czas miała 120 st. na przykład ?

Pewnie nie....,a powinno się niby .

Hamulce to hamulce niema co się spuszczać nad nimi i przekombinowywać... Artur dobra oliwa jest tak samo ważna

co dobre hamulce, wróc do mobilka z beczki to zobaczymy jak długo Ci turbulum i wałki rozrządu pociągną.

Ja nie zapierdalam tak jak Ty że mam non stop 120C, ja preferuję ecodriving :decayed: A ostatnio mówił że koniec z szybką jazdą... :decayed:

---------- Post dopisany at 09:16 ---------- Poprzedni post napisany at 09:14 ----------

Coś trzeba kupić, jeszcze nad tym się zastanawiam ZESTAW NARZĘDZI YATO 190cz. (XXL) YT-3881+YT-0400 (2555534567) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany at 09:16 ---------- Poprzedni post napisany at 09:16 ----------

---------->

a dasz flaszkę ,że już wałki nie są podtarte ??????? i to po jeździe na tym super hiper motulu ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i

zmieniłem olej przy zmianie hydrauliki i głowy nie dam ,że jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałeś jakbys chcial sie zalozyc o flaszke, ze walki sa ok mimo ze jezdzisz na motulu :D brak logiki..

Akurat Twoje wałki to czy beda na mobilu czy na motulu i tak sie wytra wiec troche kiepskie porownanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podchodzę do tego z takiej strony, im mniej dolewam na 15kkm tym według mnie lepszy olej. A Motul to żaden super olej, a te inne oleje co mają lepsze parametry w cale nie kosztuja nie wiadomo ile, a wręcz tyle samo, to czemu nie zmienić...

---------- Post dopisany at 10:50 ---------- Poprzedni post napisany at 10:49 ----------

Grzesiek a co powiesz na temat narzędzi coval COVAL KLUCZE NASADOWE 150 DOŻYWOTNIA GWARANCJA (2536441083) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie dawno takie opinie o motulu krążyły :wink::whistling:

Daniel sorki jak źle napisałem ale sens zrozumiałeś zły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej to tylko olej nie ma co się spuszczać nad nim i przekombinowywać.......

Wymieniasz olej po każdym przegonieniu auta takim ,że temp.spory czas miała 120 st. na przykład ?

Pewnie nie....,a powinno się niby .

Hamulce to hamulce niema co się spuszczać nad nimi i przekombinowywać... Artur dobra oliwa jest tak samo ważna

co dobre hamulce, wróc do mobilka z beczki to zobaczymy jak długo Ci turbulum i wałki rozrządu pociągną.

Ja nie zapierdalam tak jak Ty że mam non stop 120C, ja preferuję ecodriving :decayed: A ostatnio mówił że koniec z szybką jazdą... :decayed:

---------- Post dopisany at 09:16 ---------- Poprzedni post napisany at 09:14 ----------

Coś trzeba kupić, jeszcze nad tym się zastanawiam ZESTAW NARZĘDZI YATO 190cz. (XXL) YT-3881+YT-0400 (2555534567) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany at 09:16 ---------- Poprzedni post napisany at 09:16 ----------

---------->

Leże ze śmiechu :decayed:

Dobry:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Hammer ja nie dolewam wogóle oliwy czy to na mobilu jeździł klekot ,czy na motulu teraz ....więc ja kierowałem się tylko opiniami przy zmianie- mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie dawno takie opinie o motulu krążyły :wink::whistling:

Daniel sorki jak źle napisałem ale sens zrozumiałeś zły

Ja tam sie kaplem o co chodzi, dlatego Ci napisalem zebys przeczytal :decayed:

A zdarzaly sie przypadki, ze wychwalali a potem kategorycznie nie polecali :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chorągiewki na wietrze :decayed:

---------- Post dopisany at 11:02 ---------- Poprzedni post napisany at 11:02 ----------

jade na zakupy ,wpadne później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, kto tu jeszcze olejem handluje i filtrami z klubu? Bo napisałem do Dzika już w sobotę i nic :facepalm: A chciałem jeszcze w tym tygodniu wszystko wymienić:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzik ma zawsze czas, zreszta jest na urlopie. Pisz do TOM77 to Ci jeszcze dzis jebnie pobraniowa kurierska. a najlepiej zadzwon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Ja od siebie mogę tylko powiedzieć, że nigdy nie zaleję Castrola, na początku w AFN zalałem i po jakimś czasie było słychać popychacze, po wymianie popychaczy (szklanek) wraz z rozrządem zalałem Motulem który był lany do końca aż sprzedałem auto, wszystko było ok i czysto pod pokrywą zaworów. Teraz w AVF mam zalanego Millersa 5W30 i jest dobrze choć bardzo często auto dostaje mocne baty aż czasami iskry lecą z wydechu :decayed: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie dawno takie opinie o motulu krążyły :wink::whistling:

Musiałem go osobiście przetestować żeby coś o nim powiedzieć, tak samo przerabiałem liqui moly a teraz zalałem millersa. Sam zamawiałeś u dzika motul jak Ci auto robili, a równie dobrze mogłeś zalać castrola albo mobil który jest ogólnie dostępny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie dawno takie opinie o motulu krążyły :wink::whistling:

Daniel sorki jak źle napisałem ale sens zrozumiałeś zły

Ja tam sie kaplem o co chodzi, dlatego Ci napisalem zebys przeczytal :decayed:

A zdarzaly sie przypadki, ze wychwalali a potem kategorycznie nie polecali :decayed:

czemu mam wrażenie, że wiem o kim gadasz :whistling::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podchodzę do tego z takiej strony, im mniej dolewam na 15kkm tym według mnie lepszy olej. A Motul to żaden super olej, a te inne oleje co mają lepsze parametry w cale nie kosztuja nie wiadomo ile, a wręcz tyle samo, to czemu nie zmienić...

---------- Post dopisany at 10:50 ---------- Poprzedni post napisany at 10:49 ----------

Grzesiek a co powiesz na temat narzędzi coval COVAL KLUCZE NASADOWE 150 DOŻYWOTNIA GWARANCJA (2536441083) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

hmm...podobnie jak yato. Jakbyś chciał coś mocnego, to albo to co ja mam to już jest dobre albo trochę mniej części, ale polecane klucze PROFE ZESTAW NARZĘDZIOWY 71cz. 1/2,1/4 NEO 08-635 (2494180377) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. . Powiem tak na kopalni mam grzechotkę z neo Grzechotka teleskopowa 1/2 305-445mm 08-515 NEO (2518717134) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. taką i powiem Ci, że jak wyciągnę jeszcze ten przegłub i założę rozporę o długości 1m i we dwóch dokręcany rury, to chyba warta polecenia. I to nie są tylko moje opinie:wink: bo jeden, drugi, trzeci kolega mi ją polecił i też mogę polecić dalej. Więc klucze myślę, że też dają radę:decayed:

---------- Post dopisany at 12:06 ---------- Poprzedni post napisany at 12:05 ----------

:whistling::grin:
kapłeś się:decayed::polew: motul jest najlepszy jakby ten ktoś mógł, to go by wśród wszystkich świętych postawił:whistling:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...