Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Diesel na LPG


darecy

Rekomendowane odpowiedzi

Mało jest tego ale juz widziałem ciężarówki na LPG, jakie było moje zdziwienie jak TIR podjechał pod dystrybutor od LPG. :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś widziałem na silniku 2.0 w jakimś małym dieselu... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no... przy dużych przebiegach faktycznie można nieźle zaoszczędzić. Przy przebiegach rzędu 20tys km. rocznie koszt instalacji w moim tdi zwróciłby się dopiero po mniej więcej dwóch latach, ale w przypadku tirów i dostawczaków, spalających więcej paliwa na 100km i robiących dużo większe przebiegi to na prawdę złoty interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tylko patrzeć jak nasz Rząd zacznie podnosić akcyze na LPG doszukując się z tego tytułu dużego wpływu do budżetu.

Przecież i tak podnosi od nowego roku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że nie warto się zastanawiać bo straszyli już z milion razy że podniosą i nic, a cena oczywiście w zgodzie z większym popytem będzie rosła, co do tematu to uważam że nadaje się to tylko do TIR-ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że nie warto się zastanawiać bo straszyli już z milion razy że podniosą i nic, a cena oczywiście w zgodzie z większym popytem będzie rosła, co do tematu to uważam że nadaje się to tylko do TIR-ów

Dlaczego tylko do tirów? Możesz rozwinąć temat? :) Chodzi o jakieś konkretne rozwiązania konstrukcyjne silników w ciężarówkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi tu o rozwiązania konstrukcyjne, a o opłacalność rozwiązania, ponieważ z tego co wiem to udział ON do LPG jest w stosunku 80% do 20% i raczej tego zwiększyć się nie da bo układ ten wykorzystuje tylko tę część paliwa ON, która nie zostaje wykorzystana w procesie spalania. Przy tych ilościach co spalają TIR-y jest to opłacalne, w przypadku osobówek trzeba naprawdę niezłe odległości robić, poza tym problem z serwisowaniem instalacji uważam za najpoważniejszy minus (mało kto się na tym zna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. To w sumie prawie to samo co pisałem wcześniej ;) a z serwisem absolutnie się z Tobą zgadzam, choć pewnie znajdą się, wśród właścicieli aut osobowych, amatorzy pozornego oszczędzania :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Navaro z LPG lub cng, wielkie butle na pace , lekko się zdziwiłem ale zbierało to się żwawiej jak diselki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...