Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] "Niezdecydowana skrzynia" TIPTRONIC - dziwne zachownie


szymus_k

Rekomendowane odpowiedzi

mam takiego majstra w Żorach -moją skrzynię robił 2 lata temu -spokojnie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ma jakiś warsztat? Gwarancje jakąś daje?

Co robił z twoją skrzynią? Tylko jakiś drobny serwis czy coś więcej? Jak z kosztami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem gwarancję na pół roku :decayed:

ale po tym jak jeżdżę już nim 2-gi rok to i tak się dziwię ,że jeszzcze żyje :wink4:

normalny warsztat -robią automaty wszelkich marek-nawet terenowe furki tam widziałem

zapłaciłem jakoś prawie 8k za kompletny remont ale z tego co wiem tylko szupa stara została :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam diagnozę: konwerter! W piątek zaczęło mi coś rzęzić- też myślałem że jakiś pasek czy rozrząd.. odstawiłem auto pod warsztat. w sobotę rano odpalam i wjeźdźam na kanał... a tam po wjechaniu na kanał... olej leci jak z kaczki przy łączeniu silnika ze skrzynią. Dzisiaj zwalam skrzynię... :) dobrze, że wiadomo co poszło:)

Podsumowanie: jak Ci faluje to walnięte sprzęgło hydrokinetyczne!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jak znajdę chwilę po sobie zadzwonię do kilku warsztatów i zapytam mniej więcej ile wymiana konwertera. Auto co prawda najnowsze nie jest ale myślę nim jeszcze trochę pojeździć - kasy brak :P

dzięki za odpowiedzi

ps. jutro jak się dowiem mniej więcej ile biorą to napisze[br]Dopisany: 06 Luty 2012, 19:57_________________________________________________Witam ponownie.

Dzwonilem do dwoch warsztatow i:

- ASB Palka cena max do 4500zl, konwerter regenerowany. Termin od zaraz i 6 miesiecy gwarancji

- Auto Max ASB cena od 1100zl za regenerowany konwerter z wymiana filtrow i oleju do 2000zl. Rok gwarancji, ok. tygodnia wczesniej trzeba sie umowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarka Piotr 507144039 warsztat w Żorach- ja robiłem swojego tipa u nich zadzwoń .

Mogę polecić, 2 lata śmigam i jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosc wydaje sie konkretny. Mowil o plukaniu chlodnicy (benzyna ekstrakcyjna) a nikt o tym nie wspomnial w poprzednich warsztatach. Co do kosztow:

- sciagniecie skrzyni 800zl

- konwerter regulowany w Holandii 1500zl

- olej i filtry 550zl

Suma 2850zl. Ciekawe czy sie na tym skonczy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś przekręcili i chodziło im o Sachsa regenerowanego u producenta w Niemczech. Fabrycznie nowy konwerter za 1500, gdzie takie dają? Dwa bym wziął w takiej cenie. Na marginesie, jak dwa lata temu wymieniałem sprzęgło u siebie to cena nowego wynosiła w przeliczeniu niecałe 5 tysięcy zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest konwerter regulowany w Holandii ? :decayed:

Proponuję założyć nowy i sądzę, że wyjdzie mniej niż 1500 :)

takie rzeczy to tylko w Erze :wink4:

ja w tych pieniądzach dostałem po regeneracji :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie był regenerowany ale mogę popytać jutro w tym zakładzie co pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sachs regenerowany w niemczech ??

No nie wiem... ja kupiłem fabrycznie nową część - konwerter właśnie z Sachsa.

Tak, producent, tj. Sachs regeneruje swoje konwertery w DE. Na pewno nie dostałeś nowej części, nie ma cudów bo za 3600 z robocizną to musi być regenerał, samo nowe sprzęgło jest droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://midparts.com.pl/pl/p/5HP19-FL-A-Audi-Konwerter-firmy-Sachs/1892

Tutaj jest do kupienia za 1350, ale trzeba oddać stary

To jest właśnie konwerter regenerowany, Samko ma je nawet parę groszy taniej. Na marginesie, myślisz, że dlaczego trzeba zdać stary przy odbiorze nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem kłócić się nie będę, bo tak na zdrowy rozum sprawe biorąc to masz rację. Przy okazji zadzwonię do znajomego, który mi to robił i dowiem się co i jak. W każdym razie konwerter był zapakowany jak nowy w pudełku, ometkowany itp a starego nikt nie chciał abym oddawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj... 5koła ;)

fenix_ miało być regenerowany :P

Nie no kurcze trochę by mnie bolało jak bym miał tyle do 11 letniego auta dokładać. Jeszcze jak bym bardziej znał jego historię ;)

ale Audi robi różnicę i nie chcę nic innego jak A4 quattro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...