Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[INNE] Świece żarowe problem z odkręceniem ...Pilna sprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wiatm,

Silnik ASZ 130KM

wczoraj kuźwa po namowie mechanika na ciepłym silniku :wallbash: :wallbash: :kwasny: wykręcałem świece żarowe 3 poszły bez problemu czwarta kręce lewo-prawo itd. smarując wyszła ale górny zwój świecy był zaklejony aluminium :wallbash: niby nic stasznego bo to tylko górny

wykręciłem świece aby sprawdzić czy działają i grzeją się bdb i wkręciłem ponownie

zrobiłem tak na szybkiego bo nie miałem innych narzedzi u siebie.

delikatnie posmarowałem gwint tej czwartej świecy miedzianym smarem ale mało tego było i wkręciła się trochę zwiększym oporem ale bez tragedii..

i teraz pytanie??????????

wykręcam wszystkie świece i delikatnie przegwintuje gniazda w głowicy tzn. poprawie im gwinty i założe nowe świece

- czy zostawić w spokoju to wszystko

bo niby nic się wielkiego nie stało ale czy ten miedziany smar nie wejdzie w reakcje temp. i nie spowoduje, że za rok np. zostanie mi zdejmowanie czapki

Opublikowano

ja bym zostawił tak jak jest

Opublikowano
  • Autor

też tak uważam bo boję się , że z gwintownikiem będę szalał i zrobie więcej bałaganu a tak wszystko jest szczelne i nic się nie dzieje...

im więcej będę grzebał tym więcej zrobie strat

a tak wogóle to ta czwarta świece nie miała już tak ostrego gwintu na sobie jak pozostałe ale wkręciła się i opór był ....

Opublikowano

Ja też bym zostawił tak jak jest. Masz jakiś pomysł na spadające okruchy z gwintu na tłoki podczas gwintowania?

Opublikowano
  • Autor

Ja też bym zostawił tak jak jest. Masz jakiś pomysł na spadające okruchy z gwintu na tłoki podczas gwintowania?

gwintownik w oleju i deliatnie po obrocie wykręcam całość czyszczę gwintownik i tak wkoło macieju ale wiem, że to tylko teoria

druga spawa można wydmuchać kręcąc rozrusznikiem ale obawa że cylinder się cofnie i łyknie reszte syfu..

jak jest dobrze to nic nie będę robił

Opublikowano

sa specjalne narzędzia do zerwanych gwintów na świeczki żeby to nagwintować itp, ale lepiej nic nie kombinować sprawdź czy jest szczelnie żeby świeca nie wyleciała przez maskę i tyle

Opublikowano
  • Autor

sa specjalne narzędzia do zerwanych gwintów na świeczki żeby to nagwintować itp, ale lepiej nic nie kombinować sprawdź czy jest szczelnie żeby świeca nie wyleciała przez maskę i tyle

jest ok to tylko dwa zwoje na świecy i to górne

a świeca opiera się na stożku

Opublikowano

sposob na wyczyszczenie gniazda swiecy:

- wypilowanie trzech podluznych ( wzdluz dlugosci swiecy) wglebien trojkatnym pilnikiem w gwincie swiecy tak aby byly glebsze niz gwint.

- nalezy posmarowac smarem miedziowym gwint i wkrecic powoli swiece w gniazdo.

wszystkie zanieczyszczenia przyklejaja sie do smaru i usadawiaja we wglebieniach, po drugiej operacji gniazdo jest czyste jak nowe.

Opublikowano
  • Autor

tak sobie myśle, że nic nie będę teraz ruszał jak jest ok

świece grzeją się ładnie

wkręciła się ta czwarta w miarę bez większych problemów

tylko kurcze są dwie szkoły jazdy

na zimnym lub ciepłym :wallbash:

ludzie starej daty mówią na zimnym

Opublikowano

ludzie starej daty mówią na zimnym

W tym przypadku, ja posluchalabym "ludzi starej daty"

Pozdrawiam :)

ps. moze nie zimny, ale letni.

Opublikowano
  • Autor

nom a kurdę w swojej byłej robiłem wszystko na zimnym a teraz posłuchałem swojego mechanika w serwisie :wallbash:

no nic najważniejsze, że na chwilę obecną jest ok a jak będzie trzeba wymienić to wtedy będę się martwił :wink4:

dobrze, że chociaż w tym poprzecznym silniku wszystko jest na wprost Ciebie :decayed:

Opublikowano

Tu jest filmik jak to sie robi profesjonalnie

Opublikowano

Ja robiłem na letnim, czyli auto po jeździe, zostawiłem na godzinkę i wtedy do dzieła, ale ja wcześniej przez kilka dni lałem w gniazda świec wd40.

Po tym świeczki wyszły lekko jak by ktoś zapomniał dokręcić :)

Opublikowano
  • Autor

filmik ok już go widziałem ale u mnie gwint cały nie poszedł tylko dwa zwoje ale trzeba uważać

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.