Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż ORI lotki S LINE avant

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wolę jednak zrobić otwory i nie być zdziwionym, że przy 200 km/h lub wyżej ściągnęło mi lotkę. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Opublikowano
W dniu 20.05.2019 o 13:08, Lukasz0417 napisał:

Wolę jednak zrobić otwory i nie być zdziwionym, że przy 200 km/h lub wyżej ściągnęło mi lotkę. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Jak klej montażowy złapie to prędzej Ci klapa odleci przy 200 niż lotka. Mam na klej latam czasem po tyle aby auto przewietrzyć i .....ciągle jest tam z tyłu.

Klej dajesz po całej powierzchni przylegania , ostrożnie trochę od krawędzi aby nie wyszedł po dociśnięciu, Przyciskasz , przyklejasz dodatkowo taśmę aby pozostała dociśnięta szczególnie na rogach i ...idziesz na piffko. Rano możesz śmigać 200.?

 

  • 2 lata później...
Opublikowano

Witam, wiem że temat stary ale nasuwa mi się pytanie , jak zdemontować w razie W  w późniejszym czasie lotka z klapy  jeśli zostanie przyklejona na klej do szyb ? 

Opublikowano
6 godzin temu, Dbaluch napisał:

Witam, wiem że temat stary ale nasuwa mi się pytanie , jak zdemontować w razie W  w późniejszym czasie lotka z klapy  jeśli zostanie przyklejona na klej do szyb ? 

Trzeba odciąć ,ale górna część klapy do malowania, bo ciężko będzie jej nie uszkodzić

Opublikowano

Też tak myślałem , to może zrobić to na taśme  3M, w razie demontażu   obejdzie się bez  ponownego lakierowania klapy 

Opublikowano

Czytałem cały wątek i sam już nie wiem jak przymocować tą lotke sline ,  jedni kleją na klej drudzy zaś na taśme, nie brakuje tych co kleją na taśme i dodatkowa   jeszcze klej do szyb ,  są też tacy co wiercą w klapie +  taśma tak jak w oryginale  i to ostatnie rozwiązanie najbardziej mnie przekonuje aczkolwiek boję się że po jakimś tam czasie  wiercone otwory zaczną korodować, proszę kolegów o nakierowanie  mnie na dobry tor myślenia 

Opublikowano

Ja mam na taśmę i przykręcone jak w ori ,na samą taśmę kleiłem znajomemu trzyma mocno już gdzieś ze 3lata

Opublikowano

Jak zabezpieczyłeś otwory w klapie ? W oryginale są napewno tam jakieś uszczelki, ktoś coś wie na ten temat ? 

Opublikowano

Zamalowałem farbą i wokół otworu dałem uszczelniacz silikonowy, szybciej korozja wyjdzie na dole klapy niż pod lotką

Edytowane przez greg2505

Opublikowano

Rozumiem ,  coś wiesz na temat czy przy oryginalnej klapie i lotce sline występują w miejscach  otwór w klapie jakieś fabryczne uszczelnienia ? 

Opublikowano
4 godziny temu, Dbaluch napisał:

Rozumiem ,  coś wiesz na temat czy przy oryginalnej klapie i lotce sline występują w miejscach  otwór w klapie jakieś fabryczne uszczelnienia ? 

stary kup dobrą taśmę, ewentualnie są aukcje z takimi saszetkami 3M z chyba to się nazywa primer. Nie wierć żadnych dziur, na co Ci to...

Opublikowano

Ten primer nie uszkadza lakieru ?  Jakiś konkretny sprawdzony model tego Primera możesz polećić ? 

Opublikowano

Ja mam na klej do szyb i po sprawie. Spasuj zobacz czy dobrze przylega , pomaluj, zapodaj klej w ciepłym garażu i zostaw na dzień unieruchmiając całość  taśmą .

Opublikowano

No dobra ale jak ten spojler ma się utrzymać   na klapie  bez podparćia zanim ten klej zacznie łapać  ? Czy  zwykła taśma jest w stanie utrzymać spojler żeby na świeżym kleju nie zjeżdżał  ku dołowi ?  Na taśmie to co innego bo po przyłożeniu i dociśnięciu   zostaje  nieruchomo  no chyba że taśma lipna  ?

Opublikowano

Klej do szyb lub do karoserii np. Sikaflex 221, dwustronna taśma 3M na spoiler a do przyciśnięcia i mocowania  kilka pasków taśmy klejącej. Tak montowałem spoiler lotkę i listwy s-line na B8. 

20200609_170540.jpg

20200609_170617.jpg

20200609_170558.jpg

Opublikowano
37 minut temu, Muskel1 napisał:

Klej do szyb lub do karoserii np. Sikaflex 221, dwustronna taśma 3M na spoiler a do przyciśnięcia i mocowania  kilka pasków taśmy klejącej. Tak montowałem spoiler lotkę i listwy s-line na B8. 

20200609_170540.jpg

20200609_170617.jpg

20200609_170558.jpg

Czyli mam rozumieć że dawałeś taśme i klej tak ? 

Opublikowano

Tak, na spoiler przykleiłem tak jak jest  fabrycznie, taśmę dwustronną 3M. Listwy były nieużywane więc jeszcze  taśma dwustronna na nich była. Wszystkie elementy dodatkowo na kleju Sikaflex 221. 

Opublikowano

W ten sposób nakleiłem taśmę. Tak też była umiejscowiona stara taśma na lotce, którą zdarłem i wyczyściłem. 

20200608_183215.jpg

Opublikowano

Klej do karoserii w taki sposób naniosłem. Narysowałem bo nie zrobiłem już zdjęcia z klejem. 

20200608_183215.jpg

Opublikowano
9 minut temu, Muskel1 napisał:

Klej do karoserii w taki sposób naniosłem. Narysowałem bo nie zrobiłem już zdjęcia z klejem. 

20200608_183215.jpg

No tak tylko ze na kleju mamy jakąś regulacje np góra, dół, prawo, lewo a jak jest na taśme i troszke coś tam nie wyjdzie  to powtórka z rozrywki i  :glupek2:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.