Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poznań - Pomoc w identyfikacji samochodu zbiegłego z miejsca zdarzenia


trooshi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się zapytać czy ktoś z was albo ktoś z waszych znajomych jest pracownikiem Wydziału komunikacji w Poznaniu.

Sprawa dotyczy chęci identyfikacji sprawcy kolizji która miała miejsce 21.12 w Poznaniu(winogrady) w którym poszkodawnym jestem ja (moje Audi)

Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Niestety nie miałem możliwości zapamiętać nr rejestracyjnych, dlatego też po zgłoszeniu całej sytuacji na policji otrzymałe do zrozumienia że w przypadku kiedy nie znam tego nr rejestracyjnego to sprawa raczej do zamknięcia.

Niestety moje Audi wyszło tragicznie, gdyż delikwent wjechał w tył samochodu, zawijając podłogę do środka samochodu (o pozostałych szkodach nie wspominając)

Pamiętam markę i kolor samochodu.

Z góry dziękuję za ew. pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wydziale komunikacji raczej nie maja informacji o kolorze pojazdu, przy rejestracji nigdzie się go nie wpisuje.

sprawa wygląda beznadziejnie, chyba, że jakieś nietypowe auto, Cie stukło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor się wpisuje we wniosku przy rejestracji i jest kolor w CEP, ale jeśli nie jest to nietypowe auto to nie ustalisz tego konkretnego, bo aut jednej marki w jednym kolorze może być kilka, kilkanaście, kilkaset. to co wiesz powiedziałeś policji a oni to sprawdzą, bo też korzystają z CEP. sprawa przykra, bo wątpliwe by znaleźć sprawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor się wpisuje we wniosku przy rejestracji

doprawdy? :cool1: rejestrowałem auto firmowe w zeszłym tygodniu i nigdzie nie było wzmianki dotyczącej koloru :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jest to zależne od urzędu. ja kolor wpisywałem we wniosku na pewno. poza tym mam dostęp do CEP i tam również jest kolor pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor się wpisuje we wniosku przy rejestracji

doprawdy? :cool1: rejestrowałem auto firmowe w zeszłym tygodniu i nigdzie nie było wzmianki dotyczącej koloru :naughty:

Rejestrowalem auto w zeszlym tygodniu.

Tez nigdzie nie podawalem koloru auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez nr rejestracji możesz sobie pogwizdać - chyba, że jakimś cudem gdzieś byś te auto znalazł

mając rejestrację wchodzisz na

http://www.ufg.pl/web/guest/sprawdzenie-oc-sprawcy-wypadku

spisujesz numer polisy, sprawdzasz kto jest ubezpieczycielem, zgłaszasz szkodę, następnie czekasz na rzeczoznawcę

(w moim przypadku pojawił się na 2 dzień, więc bardzo szybko)

Podpisując protokół z oględzin "przypadkowo" spisujesz dane sprawcy i jedziesz do niego spróbować podpisać oświadczenie sprawcy kolizji/wypadku (mając notatkę policji i zgłoszoną szkodę, jest to względnie proste). Jeżeli udaje się zdobyć oświadczenie, wysyłasz skan do ubezpieczyciela i sprawa kończy się w miarę szybko.

Jeśli sprawca się nie przyzna.... to wtedy zaczynają się schody - policje, sądy cuda wianki, bo jeżeli nie chciał podpisać oświadczenia tobie, to dokumenty od ubezpieczyciela oleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...