Skocz do zawartości
IGNOROWANY

predkość internetu


Rekomendowane odpowiedzi

prędkość internetu miałem cały czas 4mb a ostatnio zmieniłem na 16mb. wydawało mi się, że będzie chodził dużo szybciej, a z tym różnie bywa. sprawdzałem na speed testach itp. stronkach i zawsze mi pokazuje około 8-10mb. gadałem dzisiaj z gościem od internetu i powiedział mi, że speed testy działają dobrze do około 8mb, a wyżej już nie pokazują dobrze. słyszeliście coś na ten temat? znacie jakieś stronki na których można sprawdzić prędkość internetu, powyżej 8mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Cie nieźle zrobił w jajo :) Speedtest.net działa tak jak powinno.

http://www.speedtest.net/result/1671711113.png

Predkośc netu zależy nie tylko od pobierania, ale też od wysyłania i pingu.

Spradź jaki masz jeszcze upload i dzwoń do nich, niech poprawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to wejdź na stronę: http://noc.gts.pl/ pobierając plik 500MB obserwuj i zmierz czas w jakim się pobierze. To najlepszy speed test łącza..

Powinieneś mieć transfer rzędu 1.5-1.8MB/s. A takie internety typu 25, 50 czy 125Mbit/s to są najczęściej do 25, 50 czy 125Mbit/s co oznacza, że możesz mieć zarówno 1 jak i 16Mbit bo to wszystko mieści się w granicach do 16Mbit. No chyba, że umowa mówi inaczej i masz gwarantowany transfer na poziomie 16Mbit/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to wejdź na stronę: http://noc.gts.pl/ pobierając plik 500MB obserwuj i zmierz czas w jakim się pobierze. To najlepszy speed test łącza..

Powinieneś mieć transfer rzędu 1.5-1.8MB/s. A takie internety typu 25, 50 czy 125Mbit/s to są najczęściej do 25, 50 czy 125Mbit/s co oznacza, że możesz mieć zarówno 1 jak i 16Mbit bo to wszystko mieści się w granicach do 16Mbit. No chyba, że umowa mówi inaczej i masz gwarantowany transfer na poziomie 16Mbit/s.

Pobrałem plik 500MB, średni transfer ok 2000(2MB), a ta stronka jest OK: http://www.speedtest.pl/ i pokazuje prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędkość pobierania ze strony, którą podałeś wynosi 160 kb/s. spróbowałem po 15 min i prędkość wynosi 200 kb/s. fatalnie dzisiaj mi chodzi net. jutro muszę zadzwonić do gościa od internetu

dzięki Panowie za pomoc

200kb/s czy kB? Jeśli kb to albo masz dużo wiruchów albo coś zj....ali na łączu. Wogóle to od jakiego operatora masz internet? Może jak to sie mowi "twój kabel" 16Mb nie wyciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ściąganie plików z xxx dochodziło do 1800kB/s.

Niedawno operator (dostawca?, święty mikołaj?) internetu zrobił coś takiego że emula rozłącza przy powyżej 100 linkach do pliku (dawniej 5000). Bardzo jestem niezadowolony z transferów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 10mb mam pobieranie do 750kb/s, ale co z tego jak większosc serwerów jest ograniczona pod tym wzgledem i ciagnie max do 250kb, np rapidshare, fileserve itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Net 7.2mbit Neostrada, jak osiąga daną prędkość (tak, czasem sie zdarza :kox:) a nie ma przykładowo 0.4mbit jak to jest zwykle, to prędkość ściągania osiąga ok 700kb/s. Więc 16mb powinno być sporo szybsze, jak nie to robią cie w hu.. jak mnie jeb... Neostrada :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że umowa mówi inaczej i masz gwarantowany transfer na poziomie 16Mbit/s.

wiesz ile takie cos kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że umowa mówi inaczej i masz gwarantowany transfer na poziomie 16Mbit/s.

wiesz ile takie cos kosztuje?

W Polsce w domowych warunkach jest to nieosiągalne.. ale w przedsiębiorstwie.. jak najbardziej.

A i wiem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że umowa mówi inaczej i masz gwarantowany transfer na poziomie 16Mbit/s.

wiesz ile takie cos kosztuje?

W Polsce w domowych warunkach jest to nieosiągalne.. ale w przedsiębiorstwie.. jak najbardziej.

A i wiem :wink4:

kazdy moze sobie wziac lacze z gwarancja , chodzi tylko o koszty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantowany transfer 16Mbit W UMOWIE moim zdaniem kosztuje jakieś minimum 4000zł/miesiąc.

Co do testerów prędkości... to admin może uprzywilejować taki adres jak speed test i masz maksa... [br]Dopisany: 01 Styczeń 2012, 19:39_________________________________________________Gwarantowany oznacza że nie dzielisz się łączem 16Mbit z osiedlem tylko masz swoje dedykowane do wyłącznego użytkowania. Np. twoja firma ma europejski serwer (np. w krainie wiatraków) i każda operacja księgowości i zaopatrzenia na komputerach wymaga dostępu do tego serwera. Uszkodzenie łącza łatwo poznać: księgowość i zaopatrzenie w całości siedzi na kawie. W umowie w ciągu 20min musi zostać przywrócona łaczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędkość pobierania ze strony, którą podałeś wynosi 160 kb/s. spróbowałem po 15 min i prędkość wynosi 200 kb/s. fatalnie dzisiaj mi chodzi net. jutro muszę zadzwonić do gościa od internetu

dzięki Panowie za pomoc

200kb/s czy kB? Jeśli kb to albo masz dużo wiruchów albo coś zj....ali na łączu. Wogóle to od jakiego operatora masz internet? Może jak to sie mowi "twój kabel" 16Mb nie wyciągnie.

Internet mam od osiedlowego, radiowego dostawcy - jakaś prywatna firma.

teraz ściągam film z prędkością 80 kB/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie slyszal ktos moze na jakiej zasadzie dziala internet cyfrowego polsatu i jak sie sprawuje trzeba miec telefon stacjonarny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędkość pobierania ze strony, którą podałeś wynosi 160 kb/s. spróbowałem po 15 min i prędkość wynosi 200 kb/s. fatalnie dzisiaj mi chodzi net. jutro muszę zadzwonić do gościa od internetu

dzięki Panowie za pomoc

200kb/s czy kB? Jeśli kb to albo masz dużo wiruchów albo coś zj....ali na łączu. Wogóle to od jakiego operatora masz internet? Może jak to sie mowi "twój kabel" 16Mb nie wyciągnie.

Internet mam od osiedlowego, radiowego dostawcy - jakaś prywatna firma.

teraz ściągam film z prędkością 80 kB/s

a masz kablem połączenie czy radiówka? Jesli to prywatna firma to łącze jest np 30Mb i dzielone na 20 osób, jeśli wszyscy by w jednym czasie zaczeli ściągać(a tak raczej rzadko bywa) to łatwo policzyc ile każdy bedzie miał. Te 16M to bedziesz miał w nocy albo w dzien jak ludzie w szkole, pracy itd. Po południu i wieczorami zapomnij o takich transferach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantowany transfer 16Mbit W UMOWIE moim zdaniem kosztuje jakieś minimum 4000zł/miesiąc.

Co do testerów prędkości... to admin może uprzywilejować taki adres jak speed test i masz maksa... [br]Dopisany: 01 Styczeń 2012, 19:39_________________________________________________Gwarantowany oznacza że nie dzielisz się łączem 16Mbit z osiedlem tylko masz swoje dedykowane do wyłącznego użytkowania. Np. twoja firma ma europejski serwer (np. w krainie wiatraków) i każda operacja księgowości i zaopatrzenia na komputerach wymaga dostępu do tego serwera. Uszkodzenie łącza łatwo poznać: księgowość i zaopatrzenie w całości siedzi na kawie. W umowie w ciągu 20min musi zostać przywrócona łaczność

Gwarantowana szybkość łącza a umowa, czas reakcji itp itd(ogólnie SLA) to dwie różne kwestie.. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kablówkę 20Mb/s i ten plik sciągał mi się z prędkością 3,4-3,6Mb/s dużo zalezy od czasu w którym korzytam. W niedzielę wieczorem jest gorzej w pon rano za***iście.

54zł/miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...