Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Skrzynia biegów się zablokowała


pol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem tym razem ze skrzyną biegów, zablokowała się na 4tym biegu i nie można nic zmienić,stało się to na autostradzie i musiałem dojechać na 4ce jakieś 50km do domu,chyba przypaliłem też sprzęło bo śmierdziało jak diabli, co mogło stać się ze skrzynią? można to naprawić? jak ją sprawdzić? mam 1.9tdi 90 koni nie wiem jak ten model się określa b5.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze masz uszkodzony zewnetrzy mechanizm zmiany biegów. najprosciej rozpoczac od sprawdzenia wlasnie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najgorszym wypadku moze Ci się stać to co mnie się stało w poprzednim autku, mianowicie urwał się kawałek ząbka od jednego z kół i zablokował i ja np nie mogłem wyjąć wstecznego :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem tym razem ze skrzyną biegów, zablokowała się na 4tym biegu i.....

A ja proponuje zacząć od:

1) odkręcenia korka spustu oleju i spuszczenia oleju ze skrzyni (możesz dodatkowo użyć sitka by wyłapać fragmenty synchro czy kół -> jeśli są)

2) jak są w oleju opiłki lub całe części to możesz rozbierać skrzynię ;(

a jak nie ma to spróbuj tych rad ze sprawdzeniem mechanizmu biegów

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady.

wczoraj rozebrałem skrzynię i okazało się że jeden synchronizator się rozpadł :(, biegu 3ciego.

czy można go wymienić? czy nowa skrzynka?nie ma innych uszkodzeń, wszystko wygląda dobże,tylko opiłki muszę usunąć bo ich wszędzie pełno. dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady.

wczoraj rozebrałem skrzynię i okazało się że jeden synchronizator się rozpadł :(, biegu 3ciego.

czy można go wymienić? czy nowa skrzynka?nie ma innych uszkodzeń, wszystko wygląda dobże,tylko opiłki muszę usunąć bo ich wszędzie pełno. dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

a pewnie że można wymienić ;-) cena w ASO około 150zł, w zasadzie dostaniesz to od ręki ;-) co dowodzi że idą jak świeże bułki ;-)

Numer części to:

012311295F PIERSCIEN SYNCHRONIZ 152,3 zł szt.

jak chcesz to mam taki używany ale ja bym założył nowy, przy okazji zmień synchronizator biegu 5 i będziesz miał spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...